Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #30571 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μετά από δύο εβδομάδες μελέτης του νήματος και άλλες δύο εργασίας στον ελεύθερο χρόνο μου, βρίσκομαι κοντά στην ολοκλήρωση της τοποθέτησης DIY του invicta 700 prismatic. Η ερώτηση που εχω να κάνω είναι αν για την παροχή εσωτερικού αέρα στον εναλλακτη χρησιμοποιώ τον αέρα από τα χαμηλά του θερμοθαλαμου, διατάραξω την φυσική ροή ή πρεπει σώνει και καλά να τον τράβηξω με περσιδα από το δωμάτιο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #30575 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τράβηξε την παροχή του εναλλάκτη κοντά σε μια από τις δύο κάτω περσίδες και θα είναι οκ. Έχει μοτέρ ο εναλλάκτης ή θα τον αφήσεις φυσική ροή?

Ωραίο το έκανες, βάλε και τελικές φωτογραφίες όταν είναι βαμμένο να το δούμε. Και βάλτες όρθιες, σταβολαίμιασα... :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #30608 από PAPACHATZAKIS
Απαντήθηκε από PAPACHATZAKIS στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,Η ΚΑΣΕΤΑ ΕΙΝΑΙ SUPRA-TERTIO 64,ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΚΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ,ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΠΟΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΗΣ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ,ΑΦΟΥ ΤΡΑΒΑ ΑΨΟΓΑ,ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΙ ΝΑ ΞΕΡΩ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ,ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ,ΤΟ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΕΜΕΤΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ 400 ΤΟΝ ΚΑΛΙΤΕΧΝΗ- ΤΟ ΤΖΑΚΙ- ΚΑΙ400 ΓΙΑ ΣΩΛΗΝΕΣ ΚΛΠ.ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΩΝ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ-ΠΕΡΣΙΔΕΣ 2 ΤΩΝ 150,ΤΙ ΝΑ ΕΛΕΞΩ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΟΦΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΣΤΡΑΒΟΘΩ,Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #30615 από vazelos
Απαντήθηκε από vazelos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
αστερη ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα εχω μια απορια. γιατι να δουλευει μονο σκ? μονο το μεγεθοσ δεν αλλαζει? το παχοσ του μαντεμιου δεν ειναι ιδιο σε ολα τα τζακια τησ εταιρειασ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #30645 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

PAPACHATZAKIS έγραψε: Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,Η ΚΑΣΕΤΑ ΕΙΝΑΙ SUPRA-TERTIO 64,ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΚΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ,ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΠΟΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΗΣ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ,ΑΦΟΥ ΤΡΑΒΑ ΑΨΟΓΑ,ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΙ ΝΑ ΞΕΡΩ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ,ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ,ΤΟ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΕΜΕΤΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ 400 ΤΟΝ ΚΑΛΙΤΕΧΝΗ- ΤΟ ΤΖΑΚΙ- ΚΑΙ400 ΓΙΑ ΣΩΛΗΝΕΣ ΚΛΠ.ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΩΝ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ-ΠΕΡΣΙΔΕΣ 2 ΤΩΝ 150,ΤΙ ΝΑ ΕΛΕΞΩ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΟΦΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΣΤΡΑΒΟΘΩ,Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!


Μην περιμένεις να ζεσταθείς με ανοιχτή την πόρτα, δεν δουλεύουν έτσι τα ενεργειακά τζάκια. Αν δεν την κλείσεις, είναι σαν να έχεις ακόμα το παλιό σου τζάκι.

Αν παρόλα αυτά θες κιτ, η εταιρία λέει ότι παίρνει το KT67, ρώτα πόσο κάνει και αν αντέχεις προχώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #30646 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

vazelos έγραψε: αστερη ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα εχω μια απορια. γιατι να δουλευει μονο σκ? μονο το μεγεθοσ δεν αλλαζει? το παχοσ του μαντεμιου δεν ειναι ιδιο σε ολα τα τζακια τησ εταιρειασ?


To Selenic είναι 132 κιλά και το Minos 96. Λογικά του λείπουν 2-3 χιλιοστά πάχους. Για 150€, δεν θα το έδινα στον πατέρα μου να το καίει μέρα-νύχτα όλον τον χειμώνα, γιατί αν πιτσικάρει, δεν είναι καφετιέρα να την βάλεις στο αμάξι να την πας πίσω για αλλαγή, θέλει τρελό ξήλωμα και δεν αξίζει τόσο ρίσκο για αυτά τα λεφτά της διαφοράς...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.477 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ