Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27626 από vazelos
Απαντήθηκε από vazelos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ironman αυτο ειναι υποβοηθηση για το λεβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27650 από andysurg
Απαντήθηκε από andysurg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Για σας παιδιά

Έχω ενα πρόβλημα και μήπως μπορείτε να με βοηθήσει κανείς. Είχα ενα απλό τζάκι με χτισμένο και πιστεύοντας ότι θα είναι καλύτερο ενα ενεργειακό τζάκι πια και έβαλα μια κασέτα 9κw. Ο τεχνίτης μου υποσχέθηκε ότι δεν θα μπορώ να κάτσω Μπροστά όταν είναι αναμένω. δυστυχώς ενα μεγάλο ψέμα. Εκεί που έβαζαν 4-5 ξύλα και το αναβα και αισθανόμουν την ζέστη απο την πρώτη στιγμή, τώρα στη κασέτα βάζω 2-3 ξύλα , η μπροστά κλειστή, περιμένω να ανεβάσει θερμοκρασία για να λειτουργήσουν 2 μικρά βεντιλατερ που στην ψηλή σκάλα κάνει πολύ θόρυβο . Φωνάζοντας ξανά το τεχνίτη μου λέει ότι μπορώ να προσθέσω ακόμα ενα βεντιλατερ και επιπλέον ενα χειροκινητο θερμοστατη για να δουλέψει ο βεντιλατερ απο την πρώτη στιγμή αλά πρεπει να σκάψει κλπ.. Έχω αγανακτήσει,. Τον τεχνίτη πλέον δεν τον έχω εμπιστοσύνη. Μήπως μπορεί κανείς να με δώσει καμία λύση.

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27652 από !storm!
Απαντήθηκε από !storm! στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

andysurg έγραψε: Για σας παιδιά

Έχω ενα πρόβλημα και μήπως μπορείτε να με βοηθήσει κανείς. Είχα ενα απλό τζάκι με χτισμένο και πιστεύοντας ότι θα είναι καλύτερο ενα ενεργειακό τζάκι πια και έβαλα μια κασέτα 9κw. Ο τεχνίτης μου υποσχέθηκε ότι δεν θα μπορώ να κάτσω Μπροστά όταν είναι αναμένω. δυστυχώς ενα μεγάλο ψέμα. Εκεί που έβαζαν 4-5 ξύλα και το αναβα και αισθανόμουν την ζέστη απο την πρώτη στιγμή, τώρα στη κασέτα βάζω 2-3 ξύλα , η μπροστά κλειστή, περιμένω να ανεβάσει θερμοκρασία για να λειτουργήσουν 2 μικρά βεντιλατερ που στην ψηλή σκάλα κάνει πολύ θόρυβο . Φωνάζοντας ξανά το τεχνίτη μου λέει ότι μπορώ να προσθέσω ακόμα ενα βεντιλατερ και επιπλέον ενα χειροκινητο θερμοστατη για να δουλέψει ο βεντιλατερ απο την πρώτη στιγμή αλά πρεπει να σκάψει κλπ.. Έχω αγανακτήσει,. Τον τεχνίτη πλέον δεν τον έχω εμπιστοσύνη. Μήπως μπορεί κανείς να με δώσει καμία λύση.

Ευχαριστώ


Μπορείς να μας πεις ποιά κασέτα έχεις βάλει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27659 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
To πρόβλημα ποιό είναι, δεν βγάζει ζέστη, ή κάνουν θόρυβο τα ανεμιστηράκια? Καμινάδα βάλατε inox μέχρι πάνω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27662 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

andysurg έγραψε: Για σας παιδιά

Έχω ενα πρόβλημα και μήπως μπορείτε να με βοηθήσει κανείς. Είχα ενα απλό τζάκι με χτισμένο και πιστεύοντας ότι θα είναι καλύτερο ενα ενεργειακό τζάκι πια και έβαλα μια κασέτα 9κw. Ο τεχνίτης μου υποσχέθηκε ότι δεν θα μπορώ να κάτσω Μπροστά όταν είναι αναμένω. δυστυχώς ενα μεγάλο ψέμα. Εκεί που έβαζαν 4-5 ξύλα και το αναβα και αισθανόμουν την ζέστη απο την πρώτη στιγμή, τώρα στη κασέτα βάζω 2-3 ξύλα , η μπροστά κλειστή, περιμένω να ανεβάσει θερμοκρασία για να λειτουργήσουν 2 μικρά βεντιλατερ που στην ψηλή σκάλα κάνει πολύ θόρυβο . Φωνάζοντας ξανά το τεχνίτη μου λέει ότι μπορώ να προσθέσω ακόμα ενα βεντιλατερ και επιπλέον ενα χειροκινητο θερμοστατη για να δουλέψει ο βεντιλατερ απο την πρώτη στιγμή αλά πρεπει να σκάψει κλπ.. Έχω αγανακτήσει,. Τον τεχνίτη πλέον δεν τον έχω εμπιστοσύνη. Μήπως μπορεί κανείς να με δώσει καμία λύση.

Ευχαριστώ


Μήπως δεν είναι θέμα κασέτας και είναι θέμα χλωρών ξύλων; Δεν δοκιμάζεις με καμια μπριγκέτα να δεις τι γίνεται;

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27675 από tgiakou
Απαντήθηκε από tgiakou στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Eχεις καμια διευθυνση απο καμιναδες- εναλλακτες να προτεινεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.436 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ