Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16385 από ragavelas
Απαντήθηκε από ragavelas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Βάλε και από ηλεκτρική σκούπα. Τα δικά σου αυτιά θα πονάνε...


Στην χαμηλή ταχύτητα δεν νομίζω ότι κάνει και πολύ θόρυβο, εκεί που θα το δουλεύω δλδ. Στο κάτω κάτω θα έιναι σε μονωμένο χώρο οπότε δεν νομίζω να ακούγεται μέσα. Ρώτησα μήπως το έχει κάνει κανείς. Άλλωστε παραπλήσια μοτέρ φαίνεται να είναι.

Πάντως η ειρωνεία δεν νομίζω ότι χρειάζεται καθότι ούτε ανάλογο ύφος είχα μέχρι στιγμής ούτε μαλακίες έλεγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16386 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Το μοτέρ δεν ακούγεται από το σημείο που θα το βάλεις. Ακούγεται μέσα απο τους αεραγωγούς που οδηγείς προς την γυψοσανίδα. Και μάλιστα σαν ηχείο, ότι θόρυβο βγάζει ενισχύεται από τους σωλήνες. Εκεί θα δεις τεράστιες διαφορές αν το μοτέρ είναι απλό με κουζινέτα, ή ρουλεμανάτο για να είναι ήσυχο...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ragavelas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16388 από wolf
Απαντήθηκε από wolf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
protino oliki allagh gia amesa apotelesmata.na baleis tzaki energiako aero8ermo me i horis ventilater.8a eheis katanaloseis hamiles kai foul apodosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16420 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά



αγορα βεντιλαρερ και ροοστατη απο που πηρατε οσοι εχετε? πουλαει και στο merlin? εχω ενα απο τη δουλεια μου , κανει για την χρηση αυτη με τα στοιχεια που εχει?
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by legend7ts.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16432 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τον συγκεκριμενο σαλιγκαρο τον ειχα βαλει στο αεροθερμο τζακιου που εφτιαξα και κοντεψα να με χωρισει η γυναικα μου!
Βεβαια τον ειχα χυμα εξω απο το τζακι και τα db πρεπει να'ταν πανω απο 200,σαματας του θανατα λες και ηταν αεροδιαδρομος το σπιτι,τον δοκιμασα βαζοντας τον και εξω απ'το σπιτι αλλα και παλι εκανε θορυβο που ακουγοταν μεσα και εφερνε και παγομενο αερα κατι το οποιο δεν βολευε,πιστευω οτι μια γυψοσανιδα με τιποτα δεν μπορει να απομονοσει τον θορυβο,εκτος αν το δουλευει καποιος στο 1/4 της ισχυς με ροοστατη αρα δωρο αδωρον η ισχης του,γι'αυτο προτιμησα εξαεριστηρα σουπερ σιλεντ ρουλεμανατο απο σερβερ που εχει το 1/3 της αποδοσης του σαλιγκαρου,τι να κανω συμβιβαστικα στην λιγοτερη αποδοση γιατι απλα ο θορυβος δεν αντεχετε με τιποτα ,ευτηχως ηταν γνωστος το παιδι που μου τον εδωσε και πηρα τα λεφτα πισω,φετος σκεφτομαι εαν τελικα το δουλεψω το αεροθερμο να του βαλω κατι τετοιο www.ploutarchos.gr/Catalog/index.php?mai...ndex&cPath=20_100_90 γιατι ειναι πολυ πιο αθορυβο απ' οποιοnδiποτε σαλιγκαρο!
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16449 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
δηλαδη μεχρι ποσα db πρεπει να ειναι για να μην ειναι ενοχλητικος ο θορυβος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.670 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ