Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9749 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά








str1979
Ειμαι υδραυλικος.
Καιω πελλετ με δοχειο αδρανειας κυρια θερμανση.
Μαλλον δεν διαβασες την περιγραφη που εκανα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9751 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
δικιο εχεις
τωρα ξαναδιαβασα καλυτερα τι εγραψες

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9766 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

boinky έγραψε: καλησπέρα σε όλους! :woohoo:
Ύστερα απο 3 ώρες ανάγνωσης (φυσικά και δεν καταφερα να το διαβάσω όλο) είπα να κάνω και εγώ την ερωτηση μου.
Την τρίτη θα παραγγείλω ενεργειακό τζάκι της Dovre (έχουν 2-3 γνωστοί και είναι ικανοποιημένοι και σίγουρα δεν θέλω να μπω στο club που είχε φτιάξει ό εριμήτης, χωρίς παρεξήγηση) αλλά στα όσα διάβασα δεν είδα κάποιο σχόλια θετικό, τι να κάνω να το παραγείλω ή όχι???? να αναφέρω ότι είμαι επαρχεία άρα είναι θέμα ότι δεν έχω άμμεση προσβαση σε εταιρείες - μεταπωλητές.
Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι την όλη "επιχείρηση τζάκι" θα την κάνω εγώ και ο αδερφός μου.

δεκτό όποιο σχόλιο (θα απαντησω :silly: )


Sorry δεν εχω νετ το σαββατοκυριακο και επεσε και δευτερα και εχασα πολλα επισοδεια !
Εγω εχω Dovre και δεν το μετανιωσα ! Οσο για τα χρηματα να παρεις μονος σου τον εισαγωγεα! 1800ευρο πειρα το 2180 , και 2500 εκανε αυτο που ανοιγει η πορτα προς τα πανω , αλλα μην το παρεις γιατι θα εχεις προβληματα στα ρεουλα και ενα σωρο αλλα που μου ειχε πει , αυτος που μου το πουλησε !

Τωρα οσο για τα λεφτα , εχει μεγαλη διαφορα απο το ινβικτα και μικρη με την σουπρα ! Για το βαρος δεν ξερω ρε συ αστερι , γιατι ενω ειμαστε στα ιδια KW εγω εχω 50 κιλα περισοτερο ατσαλι ! Τωρα ατσαλι ειναι χυτοσηδηρος ειναι , παντος το δικο μου ειναι ποιο βαρι ! (τωρα πως ποιανει το δικο σας 28KW δεν μπορω να το καταλαβω ! Τεσπα εγω παντος το λερου δεν το βρισκω φτηνο καταστημα για κανενα λογο και για κανενα υλικο , απο γυψοσανιδες , μεχρι οτι θες ειναι ποιο ακριβο απο αντιστοιχα καταστηματα ! Και με αποδειξεις , και ασε αυτους να λενε οτι εμεις πληρωνουμε την διαφορα :p


Παντος ακομα εχω προβληματα με την καμιναδα και με την εισαγωγη του αερα ! Αστερι να στα στειλω σε πμ (photos ktl) και οταν ειναι να τελειωσει σωστα το ποσταρω με την σωστη λυση ! Και καποιος απο εδω που μπορει να πει τον μαστορα του μας στειλει εναλακτη γιατι εδω λαρισα δεν εχει .......

ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9767 από boinky
Απαντήθηκε από boinky στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

house έγραψε:

boinky έγραψε: καλησπέρα σε όλους! :woohoo:
Ύστερα απο 3 ώρες ανάγνωσης (φυσικά και δεν καταφερα να το διαβάσω όλο) είπα να κάνω και εγώ την ερωτηση μου.
Την τρίτη θα παραγγείλω ενεργειακό τζάκι της Dovre (έχουν 2-3 γνωστοί και είναι ικανοποιημένοι και σίγουρα δεν θέλω να μπω στο club που είχε φτιάξει ό εριμήτης, χωρίς παρεξήγηση) αλλά στα όσα διάβασα δεν είδα κάποιο σχόλια θετικό, τι να κάνω να το παραγείλω ή όχι???? να αναφέρω ότι είμαι επαρχεία άρα είναι θέμα ότι δεν έχω άμμεση προσβαση σε εταιρείες - μεταπωλητές.
Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι την όλη "επιχείρηση τζάκι" θα την κάνω εγώ και ο αδερφός μου.

δεκτό όποιο σχόλιο (θα απαντησω :silly: )


Sorry δεν εχω νετ το σαββατοκυριακο και επεσε και δευτερα και εχασα πολλα επισοδεια !
Εγω εχω Dovre και δεν το μετανιωσα ! Οσο για τα χρηματα να παρεις μονος σου τον εισαγωγεα! 1800ευρο πειρα το 2180 , και 2500 εκανε αυτο που ανοιγει η πορτα προς τα πανω , αλλα μην το παρεις γιατι θα εχεις προβληματα στα ρεουλα και ενα σωρο αλλα που μου ειχε πει , αυτος που μου το πουλησε !

Τωρα οσο για τα λεφτα , εχει μεγαλη διαφορα απο το ινβικτα και μικρη με την σουπρα ! Για το βαρος δεν ξερω ρε συ αστερι , γιατι ενω ειμαστε στα ιδια KW εγω εχω 50 κιλα περισοτερο ατσαλι ! Τωρα ατσαλι ειναι χυτοσηδηρος ειναι , παντος το δικο μου ειναι ποιο βαρι ! (τωρα πως ποιανει το δικο σας 28KW δεν μπορω να το καταλαβω ! Τεσπα εγω παντος το λερου δεν το βρισκω φτηνο καταστημα για κανενα λογο και για κανενα υλικο , απο γυψοσανιδες , μεχρι οτι θες ειναι ποιο ακριβο απο αντιστοιχα καταστηματα ! Και με αποδειξεις , και ασε αυτους να λενε οτι εμεις πληρωνουμε την διαφορα :p


Παντος ακομα εχω προβληματα με την καμιναδα και με την εισαγωγη του αερα ! Αστερι να στα στειλω σε πμ (photos ktl) και οταν ειναι να τελειωσει σωστα το ποσταρω με την σωστη λυση ! Και καποιος απο εδω που μπορει να πει τον μαστορα του μας στειλει εναλακτη γιατι εδω λαρισα δεν εχει .......

ευχαριστω


Όταν λες να πάω εγώ απυεθείας στον εισαγωγέα μπορείς να μου πεις ποιος είναι? στείλε μου ένα μήνυμα αν μπορείς στο Mail μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. για να πάρω και σε αυτόν να δω τι τιμούλα θα μου πει!!! και εγώ αυτό με την πόρτα που ανοίγει πάνω θέλω αλλά μία η τιμή μία που έχω γύρω στα 80 τμ μου φάνηκε απαγορευτικό και αφου λες και ότι εχει προβληματάκια με την πόρτα χαλαρώνω λίγο :)

Τελικά τα γύρω γύρω πόσο μπορεί να κοστίζουν τι τιμή να περιμένα ας πει κάποιος μην με γδύσουν! (όχι τιποτα άλλο κανει και κρύο μην συναχωθω :lol: :lol: :lol: )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9768 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

χρηστος8 έγραψε: ...
Μπορω να πω οτι ολα οσα εγραψε ο Αστερης για τα INVICTA ισχυουν 100%. Η βοηθεια του ανεκτιμητη και τον ευχαριστω.Ευτυχως διαβαζα απο την αρχη το θεμα...


Χαίρομαι που βοήθησα. Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το τζάκι σου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9771 από boinky
Απαντήθηκε από boinky στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

boinky έγραψε: μια ερώτηση


αυτή απευθείνετε προς όλους

τα "παρελκόμενα" σωλήνες πετροβάμβακα, κεραμοβάμβακα και ότι άλλο χρειάζομαι πόσο κοστίζουν τι να περιμένω??? κανα 300€?

:unsure:


Γιατί κανείς δεν μου λέει κάτι γι αυτό? μήπως δεν θέλετε να με τρομάξετε? :unsure: :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.438 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ