Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125602 από Zagio
Απαντήθηκε από Zagio στο θέμα Invicta Selenic 700
Pontios74 σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Εχω δοκιμάσει διάφορες λύσεις για το καθάρισμα των τζαμιών. Πραγματικά η στάχτη και το ξύδι είναι η καλύτερη και ανέξοδη λύση. Εγώ έχω Ιnvicta δίφατσο. Καθαρίζω τα τζάμια πρώτα με νερόξυδο τα πολλά και μετά με στάχτη αυτά τα λίγα που μένουν (γιατί δεν θέλω να πέφτει στάχτη στο κάτω μέρος του σταθερού τζαμιού, οπότε προκαλείται μαύρισμα), και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Βέβαια το έχω πεί ότι καίω μπρικέτες και λίγα μόνο ξύλα.

Θέλω να πω στον row5 που έχει και αυτός δίφατσο ότι έβγαλα τα δύο λαστιχάκια (πάνω και κάτω) που έχει στο σταθερό τζάμι, γιατί παρατήρησα ότι εκεί μαύριζε, και σε όλο το τζάμι τώρα λειτουργεί αεροκουρτίνα. Για να μή κουνιέται το τζάμι, έχω βάλει απ΄έξω σε δύο σημεία ελάχιστο αλουμινόχαρτο το οποίο το έχω κάνει σαν πολύ λεπτό μακαρόνι όχι γύρω γύρω ή σαν ανάποδο Π, αλλά κάθετα στις δύο μεγάλες πλευρές του πλαισίου από το μαντέμι. Αν θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει τι αποτέλεσμα είχε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": row5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125746 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
Zagio αν έχεις πάθος με το καθαρό τζάμι μπορείς πριν βαλεις ξυλο μέσα με ενα ελφρως υγρο vetex να το περνας μια φορα με χλιαρο νερο γιατι μολις φτανει σε καρβουνο αρχιζει και μαυριζει το τζαμι...φρεσκια η μαυριλα φευγει πιο ευκολα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125761 από Zagio
Απαντήθηκε από Zagio στο θέμα Invicta Selenic 700
Pontios74, αν κατάλαβα καλά, πριν το ανάψουμε το τζάκι περνάμε το τζάμι με βέτεξ και χλιαρό νερό. Με το ζέσταμα του τζακιού δεν εξατμίζεται το νερό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125946 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
oxi αλλο λέω αν θες να εχεις συνεχεια καθαρο τζαμι ενω αναβει η εστια σου κι εχει σωθει το ξυλο κι εχεις καρβουνο πριν της βαλεις μεσα ξυλα περνας το τζαμι με βρεγμενο βετεξ και καθαριζει ευκολα λεω οταν καρβουνιασει γιατι αν εχεις μεσα ξυλα δεν μπορεις να εισαι κοντα στην εστια με ανοιχτο τζαμι καιει πολυ...
Γι αυτο λεω αν εχεις "παθος"με το καθαρο τζαμι!!και θες να το βλεπεις συνεχεια καθαρο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125962 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Invicta Selenic 700
έτσι όμως υποβάλεις σε θερμικό σοκ το τζάμι με κίνδυνο να σπάσει


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125977 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
Απο το Νοεμβρη το καθαριζω με χλιαρο νερο κι οχι με κρυο και δεν μου εχει δημιουργησει καποιο θέμα δεν το κανω βεβαια οταν εχει 300 βαθμους αλλα οταν εχει καρβουνιασει το ξυλο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.188 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ