Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116911 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Re:Invicta Selenic 700

caftis έγραψε: Τάσο αν γενικά δεν πειραματιστής δεν θα δεις πράγματα σήμερα δοκίμασα και κάτι άλλο έβαλα το μοτέρ αναρρόφησης στο πάνω μέρος της σκάλας και έβαλα ενα σπυραλ να κρέμεται στο ύψος του ταβανιού σε πληροφορώ ότι έφτασε σαλόνι και κρεβατοκάμαρες την ίδια θερμοκρασία 23,5c τραβούσε θερμοκρασία 40c.αφού σκέφτομαι να φτιάξω μια κατασκευή σαν μισοφέγγαρο ώστε να τραβάω όλη την ζέστη που φεύγει απο την σκάλα.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

μοτερ αναροφησης στη σκαλα οχι μοτερ στην εισαγωγη της εστιας στο κατω τουνελ!!
( ποσα κυβικα ειναι και τι μοτερ?)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117009 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Invicta Selenic 700
Έβαλα και στο τούνελ και στην σκάλα το μοτέρ ήταν 800αρι της darco.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117071 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
Μεγάλο ρε συ σε λιγο θα βαλεις στη γειτονια καναλια και θα τους ζεσταινεις!!! :lol: :lol: :lol:
Και τελικά το άφησες στη σκάλα??
την επομενη βδομαδα θα φανει πως θα παει που θα εχει μηδενικες θερμοκρασιες το αλλο Σαββατο θα χιονησει στην Παρνηθα!
Εγω πάντως το αφηνω φυσικα απο εχθες δε το εσβησα το τζακι και ειμαι πληρης! 22 στο σαλονι 19 στα δωματια έβαλα οπως είπα πιο πανω ανεμιστηρα τις προαλες και πηγαν 22 τα δωματια και φωναζε η γυναικα δε μπορουσε να κοιμηθει!!1 :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118151 από Zagio
Απαντήθηκε από Zagio στο θέμα Invicta Selenic 700

Παιδιά έχω τοποθετήσει το καλοκαίρι ένα Ιnvicta Selenic. Για λόγους αισθητικής η περσίδα για την εισαγωγή αέρα από είναι στό πλάι με αποτέλεσμα να μη γίνεται σωστή ψύξη του foyer από όλες τις πλευρές. Τι προτίνετε για ένα μικρό μοτέρ προκειμένου να επιταχύνω τη ροή του αέρα; Εννοώ χωρίς αυτοματισμούς και τα τοιαύτα. Bέβαια το σπίτι είναι μικρό και το Ιnvicta το ζεσταίνει στο ρελαντί. Επισυνάπτω φωτογραφία. Το βελάκι δείχνει στο πλάι τη θέση της περσίδας εισαγωγής.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Zagio. Αιτία: Δεν φορτώθηκε η φωτογραφία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118181 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Αν στο ρελαντί ζεστένεις το σπίτι , γιατί σκας?
Αν παρόλα αυτά επιμένεις δεν χρειάζεται μοτέρ. Αφαιρείς την πλαινή περσίδα και μετά με ανοξείδωτο εύκαμπτο , οδηγείς τον αέρα στο πισω μέρος.

Υ.Γ. Πολύ όμορφο το τζάκι σου.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118213 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
Νομίζω πως πρέπει να είναι απο μπροστά η εισαγωγή αέρα για καλύτερη απαγωγή εγω όταν ρώτησα μου είπαν πως πρέπει να είναι απο μπροστα και αν κάνω απο το πλάι θα πρέπει να βάλω και μια πάνω λεπτομέρειες δε γνωρίζω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ