Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25086 από gio

Asteris έγραψε: Θα πάρεις μιά κασέτα με 9-10kW και πάνω και θα επαρκεί και για τα δωμάτια.

Μιά καλή και οικονομική είναι η Nordica 70 Ventilato, γύρω στο χιλιάρικο και κάνα πεντακοσάρικο το πολύ εγκατάσταση.


Την ειδα την εστια δειχνει αρκετα καλη ομως στην αναζητηση που εκανα στο internet την εχουν κοστολογησει στα 1200€ την ιδια πανω κατω τιμη εχει και αυτη Insert 800 GV e063 ποια απο τις δυο θεωρειται καλυτερη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25089 από Asteris
bestclima.gr/tzakia-aera/849-70-ventilato.html

1057€.


Μιά χαρά είναι και η Invicta 800, ιδιαιτέρως δυνατή, αν και δεν θα χρειαστείς τόσα "κυβικά" για τον χώρο σου. Αν σου αρέσει πάρτην, θα δουλεύει μισά γκάζια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gio

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25094 από gio

Asteris έγραψε: bestclima.gr/tzakia-aera/849-70-ventilato.html

1057€.


Μιά χαρά είναι και η Invicta 800, ιδιαιτέρως δυνατή, αν και δεν θα χρειαστείς τόσα "κυβικά" για τον χώρο σου. Αν σου αρέσει πάρτην, θα δουλεύει μισά γκάζια...


Oσο αφορα κατι το οποιο μου ειπαν για τις ωρες λειτουργιας που θελω να καιω το τζακι?γιατι μου το ειπαν αυτο? δεν ισχυει το ιδιο με τα παραδοσιακα ?
Δηλαδη ενα Σ/Κ θα πρεπει να σβηνει το τζακι για να κρυωσουν η για ν α μην σκευρωσουν τα μεταλλα ?
Συγνωμη παραλειψη το σπιτι εχει αρκετα καλη μονωση και απο τσιμεντα αλλα και απο αλουμινια ειναι κατσκευης του 2008 το μονο αρνητικο του ειναι επειδη ειναι οροφοδιαμερισμα 1ου οροφου εχω την σκαλα μεσα σε αυτο και μπαινω απευθειας στο σαλονι μου (δεν ξερω εαν εγινα κατανοητος )
Βεβαια ειμαστε νοτια οποτε σε καμια περιπτωση δεν συγκρινεται με τα κρυα της Β.Ελλαδος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25107 από spyrosk
Και εγω αυτο εχω ακουσει.(απαντηση στον dmtr σε δικη μου ερωτηση)
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by spyrosk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25109 από spyrosk

Asteris έγραψε:

spyrosk έγραψε: Καλησπέρα! έχω ένα σπίτι 90τμ στην Αθήνα με μόνωση μόνο στην ταράτσα κ αλουμινίου κουφώματα κατασκευή του 1969. σκοπεύω όπως πολλοί για αυτό το χειμώνα να αλλάξω θέρμανση. Για πολλούς λογούς έχω καταλήξει σε ενεργειακό τζάκι, κ ποιο συγκεκριμένα η στο edilkamin tekno 1 η στο dovre 2180 cbscp. Θα ήθελα την γνώμη σας αλλά κ εναλλακτικές προτάσεις. οι τιμές που έχω είναι κ για τα 2 κομπλέ με όλα (καμινάδες γυψοσανίδες κτλ) 3500 ευρώ,
σημείωση, οι εστίες κοστίζουν και οι δυο περίπου 2000 ευρώ, στην dovre δεν περιλαμβάνεται το βεντιλατερ είναι 350 έξτρα.


Ανάμεσα στα δύο, Edilkamin. Κανονικό Monoblocco με ανασυρόμενη πόρτα, όταν το Dovre είναι ένα foyer με μεταλλικό θερμοθάλαμο.


Το μονο που με κολάει με αυτην την εταιρεια ειναι οτι τα στοιχεια του τζιακιου (Kw,αποδοση κτλ), απο σαιντ σε σαιντ διαφερουν κ μεταξυ τους αλλα κ με το τι δηλωνει η μαμα εταιρεια, κ λογο ιταλη ελληνες οπως λεμε ουνα φατσα ουνα ρατσα μην ειναι "μαπα".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25127 από mike
Καλησπέρα,
εχω μια μεζονέτα στην ΑΘΗΝΑ 120 τμ και σκεφτομαι να αγοράσω την κασέτα Incertο 100 της la Nordica. O λόγος είναι καθαρά αισθητικός γιατι εχει μεγάλο τζάμι. επισης σκοπέυω να βγαλω τον ένα αεραγωγό στο πάνω όροφο ώστε να σπαει και πάνω το κρύο .
Εχει βάλει κανεις το συγκεκριμένο μοντέλο για να μου πει εντυπώσεις???
Γενικά για την εταιρεία?
ξερετε αλλο μοντέλο με μεγαλη επιφάνεια περιπου στα 90-100 cm
περιμένω την γνώμη σας ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ