Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23767 από erimitis

giorgopap έγραψε: τι ειναι το μονομπλοκο φιλε?
κατι σαν και αυτο www.kaminotechniki.gr/product_detail.jsp...d=ECO-POWER&extLang=


www.palazzetti.it/en/i_prodotti/prodotti...&code=802510610&l1=2

www.tzakinikopoulos.gr/index.php?page=sh..._virtuemart&Itemid=8

Κατι οπως αυτα γιωργο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23831 από δημητριαδης
βασιλη καλησπερα αν εχω καταλαβει σωστα εισαι τζακας? αν μενεισ αθηνα θα ηθελα τα φωτα σου ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23849 από βασιλιης

dionisisk έγραψε: 1) έχει περίπου 15 πόντους
2) τα τούβλα δεν είναι μαυρισμένα μαυρισμένη είναι η παλιά φούσκα και δεν γινόταν να σπάσει άλλο απλά τρίφτηκε και καθαρίστηκε όσο μπορούσε
3) το πίσω μονώθηκε η μαυρίλα όχι δεν καλύφθηκε αλλά ο κάτω θερμοθάλαμος δεν μυρίζει αν λες αυτό
4) ναι
5) στη σοφίτα δεν γινόταν να κάνουμε μόνωση γιατί θα έπρεπε να γκρεμίσουμε όλη την καμινάδα το μόνο που κάναμε ήταν ένας εσωτερικός καθαρισμός και στη συνέχεια περάσαμε την inox καμινάδα και έχει απόσταση από την παλιά καμινάδα 10 πόντους υπολογίζω.
Από εκεί μάλλον μυρίζει και ευελπιστώ με τον καιρό και το κάψιμο να αρχίσει να ξεμυρίζει σιγά σιγά διαφορετικά την κλείνουμε και απλά δεν μας βγήκε.
6) σε ύψος περίπου 4 μέτρα σε πλάτος είναι η προκάτ καμινάδα που πάει χτιστή το ένα κομμάτι πάνω στο άλλο, δεν ξέρω τι διαστάσεις έχει.


Καλησπερα

Στα πρωτα αναμματα ΟΛΑ τα τζακια μυριζουν
Στη σοφιτα πολυ φοβαμαι οτι θα μυριζει συνεχεια
Αναψτε το κανα μηνα και μετα κλεινετε της περσιδες
Το καλυτερο σε αυτες της περιπτωσεις (για τη σοφιτα λεω) ειναι γκρεμισμα και κανονικο θερμοθαλαμο.παντα μες στα πλαισια της δυνατοτητας που εχει ο καθενας

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dionisisk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23852 από βασιλιης

δημητριαδης έγραψε: βασιλη καλησπερα αν εχω καταλαβει σωστα εισαι τζακας? αν μενεισ αθηνα θα ηθελα τα φωτα σου ευχαριστω


Καλησπερα σας
Αθηνα μενω
Ευχαριστως να βοηθησω

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23871 από Asteris

liakjim έγραψε:

Asteris έγραψε:

liakjim έγραψε: Αν ειναι δυνατον. Θα ψαχτω κ αλλου. Ποια πιστευεις οτι μια καλη τιμη αν μου δωσουν?


600-700€


Με μεταλλικο θερμοθαλαμο οπως μου ειχε πει αυτος ή αυτα που λεμε εδω?


Με μόνωση πετροβάμβακα με αλουμινόφυλλο. Τι την θες την λαμαρίνα, μην αρχίζουμε πάλι με τις αναθυμιάσεις και τις ίνες που θα κυκλοφορούν στην ατμόσφαιρα, δεν παίζουν τέτοια σενάρια. Και οι ξένοι μόνωση με αλουμινόφυλλο σου λένε να βάλεις στις οδηγίες εγκατάστασης...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": liakjim

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23872 από Asteris

Kevin Tas έγραψε:

Asteris έγραψε:
Δεν χρειάζεσαι τέτοιο μοτέρ, το Kit ventilation θες www.lanordica-extraflame.com/en/accessories . Οριακή η εστία.


Έχεις να μου προτίνεις κάποια άλλη εστία ;


Κάποια στα 12kW+, για να είσαι σίγουρος, εκτός αν έχεις πολύ καλή μόνωση, οπότε και η 9άρα κάνει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ