Τεχνικά ζητήματα του energ.gr

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112142 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Τεχνικά ζητήματα του energ.gr
Το φόρουμ εξακολουθεί και σέρνεται, τσεκαρισμένο με τρεις διαφορετικούς υπολογιστές με Firefox.

Δεν ξέρω αν είναι από τις πολλές διαφημίσεις αλλά τέτοια κατάσταση δεν έχω δει σε κανένα φόρουμ μέχρι σήμερα.

Αλέξης

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112166 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τεχνικά ζητήματα του energ.gr

rivol έγραψε: Το φόρουμ εξακολουθεί και σέρνεται, τσεκαρισμένο με τρεις διαφορετικούς υπολογιστές με Firefox.

Δεν ξέρω αν είναι από τις πολλές διαφημίσεις αλλά τέτοια κατάσταση δεν έχω δει σε κανένα φόρουμ μέχρι σήμερα.


Ο Χρόνος που βλεπετε είναι ο χρόνος δημιουργίας της σελιδας του kunena forum.
Δεν εχει σχέση με τις διαφημίσεις. Σίγουρα τετοιο μεγάλο νουμερα δυσκολα συναντας.
Ωρα αιχμής μάλλον απο οτι βλεπω και απο την ωρα που σταλθηκε το μύνημα.
Θα το παρακολουθησουμε.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112172 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Τεχνικά ζητήματα του energ.gr
Πραγματι το φορουμ σερνεται σε βαθμο που σε κανει να
βαριεσαι και σιγουρα η αιτια ειναι οι διαφημησεις.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112184 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τεχνικά ζητήματα του energ.gr

LEONAS έγραψε: Πραγματι το φορουμ σερνεται σε βαθμο που σε κανει να
βαριεσαι και σιγουρα η αιτια ειναι οι διαφημισεις.


Για εξηγησε μας με τεκμηρια απο που πηγάζει αυτή η σιγουριά σου.


Τεκμήριο 1.
Το kunena εχει στο κατω μέρος τον υπολογισμό της δημιουργίας σελιδας του forum και οχι στου Site. Ξεκινάει ο Μετρητης την ωρα που αρχιζει να δημιουργείται η σελιδα του forum και αυτό γίνεται μετά την απεικονιση των διαφημισεων και τελειωνει οταν τελειώνει να δημιουργείται η σελιδα του forum και ΟΧΙ του site δηλαδη πριν ξεκινήσει η απεικονηση των κατω διαφημισεων.

Τεκμηριο 2.
Ο χρόνος μια ωρα χωρίς πολυ κινηση. Σημερα 7:30πμ

Οι διαφημισεις παιζουν ολες παρολα αυτα ο Χρόνος εχει μειωθεί παρα πολυ.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112186 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Τεχνικά ζητήματα του energ.gr
Να πω και εγώ ότι το φόρουμ είναι αργό,πολύ πιο αργό από το προηγούμενο.Δεν ξέρω τι φταίει για αυτό,διαφημίσεις ή κάτι άλλο,αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.Και εγώ δεν έχω ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο σε άλλα φόρουμ.Και αυτό το token συνεχίζει.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112188 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τεχνικά ζητήματα του energ.gr

theoilia έγραψε: Να πω και εγώ ότι το φόρουμ είναι αργό,πολύ πιο αργό από το προηγούμενο.Δεν ξέρω τι φταίει για αυτό,διαφημίσεις ή κάτι άλλο,αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.Και εγώ δεν έχω ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο σε άλλα φόρουμ.Και αυτό το token συνεχίζει.


Δε είπα οτι δεν είναι αργό και καποιες στιγμές που υπάρχει πολύ traffic γινεται ακόμη πιο αργό.
Ο Βασικός λογος είναι οι 5000 επισκέψεις την ημέρα. Ομως το νεο forum είναι πιο καλο απο το προηγουμενο και ο λογος είναι οτι μεχρι τωρα αν είχαμε το προηγουμενο θα είχαμε αναγκαστει να πάμε σε dedicated server.

Εννοώ οτι αυτή την στιγμή δεν είμαστε σε καποιον πολύ γρηγορο server οπως είμασταν περσι. Ο λογος είναι οτι βλεπουμε να αντεχει ο υπάρχον και είναι μεγάλο το κοστος μετακίνησης για 2-3 μηνες που είναι η περίοδος με την μεγαλη επισκεψιμότητα.

Αν οι επισκέψεις ηταν 10000 την ημέρα οπως περσι σιγουρα θα είχαμε παει σε γρήγορο σερβερ.
Προσπαθουμε να κρατησουμε τις ισορροπιες.

Ευχαριστώ για την κατανοηση σας.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ