Πρόβλημα με την ενδοδαπέδια

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64923 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Πρόβλημα με την ενδοδαπέδια
Βασικά αύριο το πρωί θα πάω να αγοράσω ένα μαστο αρσενικό, γιατί μπουκαλι μπουκάλι δε γίνεται δουλειά και θα προσπαθήσω να βγάλω όσο πιο πολύ από νερό από το παλιό έξω. Από Δευτέρα θα επικοινωνήσω με τη Fernox να δω τι μπορώ να κάνω για τον καθαρισμό. Αυτό το υγρό που μου λες hunters1977 νομίζω το είχαμε βάλει μέσα στο μπετόν που κάλυψε τις σωλήνες.
Αυτά είναι που λέμε. Κανείς δεν μου είπε ποτέ τίποτα περί αυτού. Κατά τα άλλα μου εγκατέστησαν το μηχάνημα :(
Ο καθένας βάζει μια αγγελία εγκαθιστά ότι θέλει και μετά ουδεμία ευθύνη.
Και βέβαια ούτε που υπάρχει κάποια αρχή που να δίνει άδειες εγκαταστάτη και στην οποία να μπορεί αποτανθεί κάποιος για κακοτεχνία. Ελλαδιστάν!!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66892 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Πρόβλημα με την ενδοδαπέδια
Ακόμα δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει. Ο τύπος της βαλβίδας είναι :



Ωστόσο ανακάλυψα ότι μια άλλη βαλβίδα έχει σπάσει και τρέχουν νερά (λίγα, στάζει που λέμε) από το πάνω collecter. Αυτή τουλάχιστον απλά δε κόβει ο θερμοστάτης και λειτουργεί συνέχεια.



Τουλάχιστον στο ισόγειο ξεκώλησε η βαλβίδα και από κει που ήταν όλο ανοικτή τώρα πλέον λειτουργεί κανονικά. Ακούει τιμόνι από τον θερμοστάτη. Είναι και η μόνη βαλβίδα από την αρχική εγκατάσταση σε πλήρη λειτουργία.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66902 από alto
Απαντήθηκε από alto στο θέμα Πρόβλημα με την ενδοδαπέδια
Ηθέση που είναι τα εξαεριστικά δεν βοηθά τα κυκλώματα να εξαερώσουν. Βάλε εξαεριστικά αριστερά στους συλλέκτες και εξαέρωσε τα κυκλώματα ένα ένα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66903 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Πρόβλημα με την ενδοδαπέδια
Ποιό κύκλωμα δεν δουλεύει;
Γιατί το ένα κύκλωμα έχει δύο στήλες;

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67175 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Πρόβλημα με την ενδοδαπέδια
Το κύκλωμα που δεν δουλεύει δεν το έχω φωτογραφήσει γιατι το collecter είναι στο λεβητοστάσιο ;)
Πάντως έχει ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα σαν της πρώτης φωτογραφίας (αυτή με τον κόκκινο δείκτη), η οποία έχει τοποθετηθεί πριν 3 χρόνια.
Το κύκλωμα που έχει δύο στήλες, η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ. Μήπως γιατί έχει 5 κυκλωματα το κολεκτέρ, ώστε να φέρνει αρκετό νερό και να το προλαβαίνει;
Πάντως αυτο δουλεύει κανονικά, με έναν θερμοστάτη.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67556 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Πρόβλημα με την ενδοδαπέδια
Ιδού και το χαλασμένο. Με τίποτα δεν θέλει ν' ανοίξει :)






Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.114 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ