Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110560 από Stef

vladimirus έγραψε: Stef πόσα m2 είναι το διαμέρισμα που την δούλεψες και ποια περιοχή ;

Είναι διαμερισμα 55τ.μ. στην Ανατ.Θεσ/νικη στον τελευταίο όροφο.Να ξέρεις ότι εάν έχει γίνει σωστή επιλογή μηχανήματος θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος απο την συγκεκριμένη μονάδα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vladimirus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110561 από vladimirus
τώρα αν σου πω ότι δεν ξέρω.... βασίζομαι σε αυτούς που ήρθαν και είδαν και είπαν είναι εντάξει. Αλλά σπάνια να πέσει στους -3/-4 και αυτό κάποιες λίγες νύχτες όσο θυμάμαι. Είμαι στην Σταυρούπολη/Θεσσαλονίκη και το κλίμα είναι σχετικά ήπιο.

dimitris11 έγραψε: Φροντησε μονο να ειναι επαρκης η ισχυ της,δηλαδη στους -7 απο τον πινακα η ισχυ της πεφτει στα 6,9kw θα σε καλυπτει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110562 από vladimirus
Stef εμένα πρόκειται για διαμέρισμα 75 τμ (καθαρά) 4ος όροφος (υπάρχει και 5ος), 10ετίας , στην Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης . Αυτή την αντλία - βάζοντας κάποια όροια στα χρήματα - μου την πρότειναν τρεις εταιρίες που ήρθαν και μέτρησαν σώματα και αφήσαν προσφορές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110563 από Stef

vladimirus έγραψε: Stef εμένα πρόκειται για διαμέρισμα 75 τμ (καθαρά) 4ος όροφος (υπάρχει και 5ος), 10ετίας , στην Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης . Αυτή την αντλία - βάζοντας κάποια όροια στα χρήματα - μου την πρότειναν τρεις εταιρίες που ήρθαν και μέτρησαν σώματα και αφήσαν προσφορές.

Το διαμέρισμα δεν είναι μεγάλο για την αντλία και για να σου την πρότειναν τρεις διαφορετικοί προχώρα το,θα μείνεις ευχαριστημένος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vladimirus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110568 από avato-pantou

vladimirus έγραψε: Γεια και πάλι...
Η HITACHI YUTAKI M 9.5 KW σε διαμέρισμα 10ετίας με εργολαβικό πίνακα με 35 Α ασφάλεια δεν μπορεί να δουλέψει ;
Ένα συνεργείο που ήρθε είπε να κάνω αίτηση στη ΔΕΗ για αύξηση ισχύος αλλιώς όταν δουλεύει η ΑΘ (που θέλει λέει μαξιμουμ 32 Α) δεν μπορεί να δουλέψει τίποτα άλλο.

Άλλο συνεργείο πάλι είπε ότι μία συσκευή (πλυντήριο, θερμ/νο) μπορεί να δουλέψει.

Δλδ ποιον να πιστέψουμε ;

Η αντλια θερμοτητας δεν θελει 32Α ποτε.Οταν ομως πεφτει η θερμοκρασια στο μηδεν και κατω θα θες περιπου 20-25Α αλλα αυτο ειναι η μετα τα μεσανυχτα η πολυ πρωι οποτε δεν χρειαζεται εκεινη την ωρα ουτε κουζινα 15-20Α ουτε θερμοσιφωνας 18Α ουσιαστικα δεν υπαρχει προβλημα.Το προβλημα ειναι μονο θεωρητικο αν και εφοσον δουλευουν ολα μαζι.Αν περνεις ζεστα νερα χρησεις απο την αντλια δεν χρειαζεται ουτε ο θερμοσιφωνας.Και κατι αλλο για νυχτερινο γιατι θες αλλο καλωδιο;πρεπει να εχει μεσα το παροχικο που εχεις στον πινακα αλλα και να μην εχει δεν χρειαζεσαι εκτος και αν θες να δουλευει η αντλια μονο στο ωραριο του νυχτερινου.Αν δεν εχεις μπορεις να βαλεις πινακακι κοντα στο ρολοι της ΔΕΗ δεν ειναι αναγκη να το πας στο διαμερισμα.Αυτα τα λιγα :whistle:

Είμαι εγώ καλό παιδί...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vladimirus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110574 από Fokion
Επανερχόμενος στα ηλεκτρολογικά, θα ξεχναγα την επαυξηση και θα πηγαινα κατευθειαν στο 3φασικό για πολους λογους.

πχ μου εχει τυχει η δεη να εχει βλαβη σε μια απο τις 3 φασεις οποτε το σπιτι κατα τοπους να εχει ρευμα.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vladimirus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ