Primus 45

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10174 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Primus 45
Καλα ολα αυτα αλλα δεν βλεπω πιστοποιησες δεν βλεπω βαθμο αποδοσης μου φαινεται πολυ ελληνικο για να ειναι αληθινο
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10185 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Primus 45
Αυτο το θεμα με τις πιστοποιήσεις σε ελλήνικες κατασκευες ειναι αστα να πανε..Παντως φιλος εβαλε τον pecal της μαβιλ,και απο σερβις ηταν αψογα,οταν ειχε καποια θεματακια στην αρχη.Τωρα ωρα ρολοι. Επισης αυτες τις ημερες,αλλος φιλος βαζει τον primus 34,και οταν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω. Τον αγορασε σαν εμπορος στην τιμη 2300.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10219 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Primus 45

erimitis έγραψε: φιλε μου μηπως ξερεις τιμη για τον 35 και τον 25.
ΚΑΚΟΣ
φιλε κωστα σε σχεση με τον δικο σου σαν ακριβως δεν ειναι ρε φιλε αμμα ειναι να εχω ολους τους αυτοματισμους δεν δινω και ενα 500 παραπανω να ειμαι ησυχος ρε φιλε


Ο Primus είναι ένας τίμιος για τα χρήματα του λέβητας (πιστεύω) εδώ στην πόλη μου τον έχουν βάλει και πάρα πολλοί. Τα 800-1000€ που έχει ο δικός μου παραπάνω δεν ξέρω αν τελικά θα τα αποσβέσει κάποιος λόγο αυτοματισμών => καλύτερων ρυθμίσεων => μικρότερη καύση. Εχθές μιλούσα με κάποιον ο οποίος πουλάει πυρινόξυλο. Μου είπε ότι είναι περισσότερο ενεργοβόρος απο τον δικό μου. Χαρακτηριστικά μου ανέφερε περίπτωση Primuς που έκαψε και συνεχίζει να καίει 1 τόνο, ναι καλά ακούσατε,ενα τόνο την εβδομάδα!!!!!! (150ΤΜ σπίτι). Το θεωρώ υπερβολικό όμως καθόλου απίθανο αν δεν λειτουργεί με τις σωστές ρυθμίσεις. Το θέμα είναι πόσο εύκολα μπορεί ένας λέβητας να ρυθμιστεί (βάζω και τον δικό μου μέσα), τί γνώσεις-μηχανήματα χρειάζεσαι; Πόσο λειτουργικό - φιλικό στον χρήστη είναι το Software. Τελικά αξίζει να το πληρώσεις; Εμένα μου αρέσει η τεχνολογία. Χαλάλι το 1000ρικο δεν το μετανιώνω. Άλλος δεν το δίνει.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10266 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Primus 45
Φιλε κωστα απο οσα εχω διαβασει μεχρι τωρα και ενω ημουν ετοιμος να παω εαν αποφασισω για αγορα του κιτουραμι πιστευω οτι στην τιμη του ο δικος σου ειναι κορυφη και αυτο γιατι εχει παρα πολλους αυτοματισμους και ιδιαιτερα τον αισθητηρα λαμδα που απο μονος του αλλαζει αμα αλλαξεις πελλετ οποτε δεν χρειαζεται να εισαι ολη μερα στο λεβητοστασιο και να δεν κανει και να δεν ρανει.
επιπλεον ο δικος σου εχει ολες τις πιστοποιησεις και δεν ειναι μια ελληνικη πατεντα και συν της αλλης στην τιμη του δεν περιοριζεσαι με το καυσιμο γιατι καις οτι θες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10306 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟ 10 ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΨΕΙ 4 ΤΟΝΟΥΣ ΠΥΡΗΝΑ.
23 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΧΩΡΙΣ ΜΟΝΩΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΟΥΒΛΑ.
ΕΧΕΙ 3 ΣΕΙΡΕΣ ΤΟΥΜΠΟΣΩΛΗΝΕΣ ΑΠΟ 5 ΣΩΛΗΝΕΣ Η ΚΑΘΕ ΣΕΙΡΑ.
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΔΕΥΤΕΡΑ 05-03-2012 19:30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ
ΕΧΕΙ ΕΞΩ 5 ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ 23 ΒΑΘΜΟΥΣ.
ΠΑΙΔΙΑ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΧΩΡΙΣ Λ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΡΟΦΕΣ ΦΛΟΓΕΣ ΤΟ SOFTWARE ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΒΑΖΕΙΣ VIDEO ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΔΥΟ ΟΣΑ ΘΕΛΕΤΕ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10319 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙΩ ΤΩΝ PRIMUS 45 ΤΙΣ MAVIL.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ.
ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ PELLET KAI ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙΩ ΠΥΡΗΝΑ
ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

PRIMUS 45 έγραψε: ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ 140-150 Τ.Μ. ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΔΥΟ ΧΩΡΟΙ.
ΜΟΝΩΣΗ ΕΝΕΠΑΡΚΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΑΛΟΥΜΙΝΙΑ.
ΑΠΟ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ.
ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΛΕΒΗΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΣΩΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ ΣΩΛΗΝΕΣ.ΣΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΔΥΟ BOILER 80L KAI 60L ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!
ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙΩ ΔΥΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΠΥΡΗΝΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.ΠΕΡΝΩ 1100 ΚΙΛΑ ΤΙΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ PRIMUS 34 Η ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΩΤΕΡΗ ΤΟΝ PRIMUS 25 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΕΩ!

PRIMUS 45 έγραψε: ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟ 10 ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΨΕΙ 4 ΤΟΝΟΥΣ ΠΥΡΗΝΑ.
23 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΧΩΡΙΣ ΜΟΝΩΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΟΥΒΛΑ.
ΕΧΕΙ 3 ΣΕΙΡΕΣ ΤΟΥΜΠΟΣΩΛΗΝΕΣ ΑΠΟ 5 ΣΩΛΗΝΕΣ Η ΚΑΘΕ ΣΕΙΡΑ.
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΔΕΥΤΕΡΑ 05-03-2012 19:30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ
ΕΧΕΙ ΕΞΩ 5 ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ 23 ΒΑΘΜΟΥΣ.
ΠΑΙΔΙΑ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΧΩΡΙΣ Λ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΡΟΦΕΣ ΦΛΟΓΕΣ ΤΟ SOFTWARE ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΒΑΖΕΙΣ VIDEO ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΔΥΟ ΟΣΑ ΘΕΛΕΤΕ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ


Λίγο μας μπέρδεψες τώρα. Στην αρχή μας είπες ότι καις 2 τσουβάλια την ημερα (15κιλα υποθέτω). Τώρα μας λές ότι έκαψες 4 τόνους σε 2 μήνες 17Ιαν - 5-Μαρ (βγάζω και μια εβδομάδα που έκαψες πέλλετ) . Αυτό αντιστοιχεί σε 4τόνοι Χ 66 τσουβάλια ο τόνος=264 τσουβάλια/47 ημέρες=5,6 τσουβάλια την ημέρα!!!! Τελικά τι καις. Δεν λέω και 5 τσουβάλια να καις την ημέρα στα πολλά κρύα καλα είναι όμως μην δημιουργούμε ψευδαισθήσεις. Δώσε μας και λίγες ακόμη πληροφορίες σε ποια περιοχή της Ελλάδος είσαι; Τι θερμοκρασίες εξωτερικές είχε αυτές τις ημέρες;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.265 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ