Primus 45

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170206 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
Τελικα δουλεψε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170207 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
Τελικά είχε καεί ασφάλεια στον πίνακα που ελε΄γχει τις ηλεκτροβάνες κι όχι του καυστήρα. Είχε μαζέψει χοντρή κρούστα/καρβουνιά στην εστία καύσης και νομίζω αυτό ζόρισε το μοτερ και έκαψε την ασφάλεια, άλλαξα ασφάλεια, καλό καθα΄ρισμα/ξυσιμο της εστίας και δουλεύει κανονικά. Επομένως προσοχή στο πόσο μπουκώνει η εστία καύσης με καρβουνιά, γιατί μειώνεται ο ωφέλιμος όγκος της και ζορίζεται το μοτέρ. Νομίζω τα περισσότερα προβλήματα που σχετίζονται με μοτέρ/κοχλίες είναι εξαιτίας της καρβουνιάς στην εστία καύσης.

Κώστα Πήχα, σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170212 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.Να σαι καλα φιλε Κωστα.Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΣΤΕΡΕΩΝ ΜΟΡΦΩΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ!!!!ΟΙ ΒΛΑΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΡΚΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ!!!!!!ΚΑΛΕΣ ΚΑΥΣΕΙΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170275 από 4103andreas
Απαντήθηκε από 4103andreas στο θέμα Primus 45
Sorry αν είμαι off topic έχω τον 60άρη primus εδω και σχεδόν 6μηνες. Απ την 1η στιγμή έκανε συνεχώς προβλήματα και ακόμα δεν έχω βρει λύση. Μετα από 1 βδομάδα σχεδον έκανε χάλια καύση έβγαζε συνεχώς νερά (πίσσα) τον καθαριζαμε με διάφορες πατέντες από την πισσα (ακολουθώντας οδηγίες του ανθρώπου που τον εγκατέστησε)
Και κάθε 10-15 μέρες κάνει αλλά κόλπα. Μετά την 2η φορά που έβγαλε πίσσα άλλαξα καύσιμο, αλλά μετά από λίγο άρχισε πάλι τα ίδια. Δε σήκωνε θερμοκρασία καυσαερίων και δεν έκανε σωστή καύση. Έχουν αλλάξει διαφορά εξαρτήματα ως τωρα, έχω δοκιμάσει άπειρες ρυθμίσεις τροφοδοσίας/νεκρού χρόνου κλπ. Το μόνο σταθερό είναι ο αέρας που είναι στο 90.(αν το βάλω πιο κάτω δεν σηκώνει θερμοκρασία). Ανεξάρτητα τι αλλάζει, κάθε 10-15 μέρες κάνει θέματα. Την τελευταία βδομάδα φτάνει στους 113 βαθμούς η θερμ.αεριων και κλείνει μόνο του μέχρι να ξαναπέσει στους 40-50. Τι μπορεί να φταίει? Κάθε 2-3 μέρες το καθαρίζω μπρος-πίσω πρόσφατα καθάρισα και την καμινάδα. Μήπως είναι όλο το σύστημα για τον π..?Μηπως θέλει ειδικό τρόπο καθαρίσματος στις σωληνες αφού είχε πιάσει πισσα 2-3 φορές?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170276 από tasos11
Απαντήθηκε από tasos11 στο θέμα Primus 45
Καλησπέρα, δεν έχω τον primus , αλλά τον mavil eco, είναι ο ίδιος ,όσον αφορά ,τα τούμπα.
Έχω τοποθετήσει επιβραδυντές καυσαερίων ,που κάνουν πολύ καλή δουλειά, και τον καθαρίζω με τουμπόβουρτσα ,που προσάρμοσα στο τρυπάνι . Έχω ανεβάσει βιντεο στο you tube ,΄΄mavil eco , καθαρισμός΄΄

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170277 από tasos11
Απαντήθηκε από tasos11 στο θέμα Primus 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.236 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ