Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103583 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Δηλαδη στη φωτο electron εχεις απλα αδειο απο καυσιμο το σιλο οποτε ειναι καθαρο και το σημειο εισαγωγης στην εστια? Εγω το εχω γεματο απο την ανοιξη. Προσπαθησα να καθαρισω με το χερι αλλα πεφτει απο τον κοχλια πελετ


Δεν χρειάζεται να αδειάσεις το σιλό.. άπλα τράβα με την σκούπα στάχτης οτι εχει μεσα η εστια και λιγο προς τον κοχλία για να μην σου βγει κανένα πελλετ. βάλε την σιλικόνη και αστη να στεγνώσει πάνω από 10 ώρες (αν και δεν έχει σημασία καλοκαίρι εινα και δεν δουλεύεις το λέβητα φαντάζομαι)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103584 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε:

electron έγραψε: Έμενα αν και εχει καει, δεν εχει φύγει, στην φώτο είναι οταν την ειχα βαλει τον χειμώνα.

Φαίνεται οτι (αν οχι το ιδιο κατι παρόμοιο) βαζει και ο κατασκευαστής. Αυτός λογικά θα ξέρει

Ωστόσο θα το εκτιμούσα αν μας δίνατε λίγες παραπάνω πληροφορίες σχετικά με τα "προϊόντα στύλ μαγκανέζας, Offenkit"

Πυρίμαχο Μωνοτικό Υλικό (Μαγγανέζα) electron ax electron


εεε καλα που να το ξερω.. πυροσβέστης ειμαι ? :P :P :P :lol: :lol:

Έχω τέτοιο μονωτικό (photo) ειχα βαλει στο τζακι, δεν ήξερα οτι λέγεται Μαγγανέζα, νομίζω ομως οτι δεν χρειάζεται και με την απλή καλά πάει



"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103604 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Παιδια , πριν αναφερθηκατε στις μετρησεις που πρεπει να κανει ο καυστηρατζης στο σερβις του λεβητα.Μπορει καποιος να ανεβασει φωτο απο καποιο υποδειγμα ,να ξερω τι να ζητησω και εαν μπορω να το εχω στα χερια μου.Αλλο ζητημα- εχω 2 χρονια τον καυστηρα και δε καθαρισα καμιναδα.Πρεπει να προσεξω τιποτα ? Να καθαρισω πρωτα καμιναδα και μετα τον καυστηρα μηπως πεσει πολυ μαυριλα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103617 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Παιδια , πριν αναφερθηκατε στις μετρησεις που πρεπει να κανει ο καυστηρατζης στο σερβις του λεβητα.Μπορει καποιος να ανεβασει φωτο απο καποιο υποδειγμα ,να ξερω τι να ζητησω και εαν μπορω να το εχω στα χερια μου.Αλλο ζητημα- εχω 2 χρονια τον καυστηρα και δε καθαρισα καμιναδα.Πρεπει να προσεξω τιποτα ? Να καθαρισω πρωτα καμιναδα και μετα τον καυστηρα μηπως πεσει πολυ μαυριλα?

Δες εδώ:
www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=C...d=367&language=el-GR

Δείγμα: 3.bp.blogspot.com/_u0MWAjT7bNU/TKCvCnONs...00/fyllo_elegxou.jpg

Εσύ υποτίθεται δεν καθαρίζεις τίποτα. Τα κάνει όλα ο συντηρητής. Απλά πες του από την αρχή ότι επιθυμείς μέτρηση καυσαερίων και Φύλλο Συντήρησης κανονικότατα. Τα υπόλοιπα τα υπολογίζει ο αναλυτής καυσαερίων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103638 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Primus 45

DOOM_NX έγραψε:
Δείγμα: 3.bp.blogspot.com/_u0MWAjT7bNU/TKCvCnONs...00/fyllo_elegxou.jpg


Αυτό είναι το παλιό φύλλο ελέγχου. Το νέο έχει και πρόβλεψη για λέβητες βιομάζας αλλά δεν μπορώ να το βρώ στο ιντερνετ.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103642 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.222 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ