Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103125 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
Πως πηγαμε το χειμωνα με τον PRIMUS?





Πολυ ωραια αλλα τωρα αρχισε ο φιλος μου το ασπρισμα στο
λεβητοστασιο γιατι εγινε ολο το χειμωνα σαν τα παλια καζανια
που βγαζαμε τσιπουρο. :lol:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103337 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Καλησπερα παιδια.Με πηραν απο τον Μαιο για συντηρηση καυστηρα στα 50 ευρω.Αξίζει η απλα θα καθαρισει λιγο και αντε γεια.Α! και για να επανελθω στο προβλημα με τον καπνό.Πριν απο καποιους μηνες ενας χρηστης ειχε δημοσιευσει φωτο απο το σημειο που εβαλε θερμοανθεκτικη κολλα.Ηταν εκει που ο σωληνας παροχης εφτανε στην εστια και φαινονταν 2 σωληνες ο ενας μεσα στον αλλο.Λογικα εβγαλε την εστια.Εγω δε μπορω να ξεσφιξω ενα παξιμαδι απο αυτα που εχει.Κανω κατι λαθος ή εστια δε μπορει να βγει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103346 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Καλησπερα παιδια.Με πηραν απο τον Μαιο για συντηρηση καυστηρα στα 50 ευρω.Αξίζει η απλα θα καθαρισει λιγο και αντε γεια.

Μακάρι να μας έπαιρναν κι εμάς να ρωτήσουν έστω αν καίει ο λέβητας! Αλλά πουυυυ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103366 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Έβαλα και εγώ σιλικόνη χτες στην εβδομαδιαία συντήρηση που κάνω,
και την άφησα περίπου 8 ώρες. Επίσης έβαλα και από το πίσω μέρος, μέσω της θυρίδας της αντίστασης. Με ανοιχτό καπάκι και στάθμη κάτω από το τζαμακι του σιλό δεν έχω καθόλου καπνό/σκόνη



Uploaded with iPhone 4

demis78 έγραψε: Καλησπερα παιδια.Με πηραν απο τον Μαιο για συντηρηση καυστηρα στα 50 ευρω.Αξίζει η απλα θα καθαρισει λιγο και αντε γεια.Α! και για να επανελθω στο προβλημα με τον καπνό.Πριν απο καποιους μηνες ενας χρηστης ειχε δημοσιευσει φωτο απο το σημειο που εβαλε θερμοανθεκτικη κολλα.Ηταν εκει που ο σωληνας παροχης εφτανε στην εστια και φαινονταν 2 σωληνες ο ενας μεσα στον αλλο.Λογικα εβγαλε την εστια.Εγω δε μπορω να ξεσφιξω ενα παξιμαδι απο αυτα που εχει.Κανω κατι λαθος ή εστια δε μπορει να βγει;


@ Demis78 Αν εννοείς στον primus δεν χρειάζεται να βγαλεις την εστία απλα βάλε σιλικόνη υψηλής θερμοκρασίας και ανοιξε και το καπάκι απο κατω και βαλε και απο πισω. Δεν θα εχεις ξανά πρόβλημα με καπνο στο σιλο (εγω το αφηνα και ανοιχτο). Επισης συντηρηση κανεις και μονος σου δεν χρειαζετε να δωσεις τα 50 αν και καλο θα ηταν να σου δώσουν ένα φύλλο συντήρησης που να εχει και μετρήσεις. Εγω πχ λιγο πριν τον ξεκινησω για χειμωνα θα φερω τον καυστηρατζη να μου κανει μια μετρηση.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103490 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε:

electron έγραψε: Έβαλα και εγώ σιλικόνη χτες στην εβδομαδιαία συντήρηση που κάνω,
και την άφησα περίπου 8 ώρες. Επίσης έβαλα και από το πίσω μέρος, μέσω της θυρίδας της αντίστασης. Με ανοιχτό καπάκι και στάθμη κάτω από το τζαμακι του σιλό δεν έχω καθόλου καπνό/σκόνη



Uploaded with iPhone 4

demis78 έγραψε: Καλησπερα παιδια.Με πηραν απο τον Μαιο για συντηρηση καυστηρα στα 50 ευρω.Αξίζει η απλα θα καθαρισει λιγο και αντε γεια.Α! και για να επανελθω στο προβλημα με τον καπνό.Πριν απο καποιους μηνες ενας χρηστης ειχε δημοσιευσει φωτο απο το σημειο που εβαλε θερμοανθεκτικη κολλα.Ηταν εκει που ο σωληνας παροχης εφτανε στην εστια και φαινονταν 2 σωληνες ο ενας μεσα στον αλλο.Λογικα εβγαλε την εστια.Εγω δε μπορω να ξεσφιξω ενα παξιμαδι απο αυτα που εχει.Κανω κατι λαθος ή εστια δε μπορει να βγει;


@ Demis78 Αν εννοείς στον primus δεν χρειάζεται να βγαλεις την εστία απλα βάλε σιλικόνη υψηλής θερμοκρασίας και ανοιξε και το καπάκι απο κατω και βαλε και απο πισω. Δεν θα εχεις ξανά πρόβλημα με καπνο στο σιλο (εγω το αφηνα και ανοιχτο). Επισης συντηρηση κανεις και μονος σου δεν χρειαζετε να δωσεις τα 50 αν και καλο θα ηταν να σου δώσουν ένα φύλλο συντήρησης που να εχει και μετρήσεις. Εγω πχ λιγο πριν τον ξεκινησω για χειμωνα θα φερω τον καυστηρατζη να μου κανει μια μετρηση.

ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΚΑΥΣΙΜΟ electron???????


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103537 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Ναι φυσικά με το νεο για να εχω και μετρο σύγκρισης με το προηγούμενο. Ουτοσι άλλως 3.5 τόνους εχω. θα τους κάψω οπως και να εχει ;)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.222 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ