Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95991 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: το κάνεις bypass εχει και άλλα πράγματα αυτό το κοντρολερ σε σχεση με το "μαμα" του primus

Δεν δουλευει δεν περναει απο την εναρξη στην κανονικη λειτουργεια με bypass
Σε εναν λεβητα που εφτιαξα εβαλα αυτο
www.thermis-sa.gr/greek/details.php?pid=532
και ειχα αυτο το προβλημα βεβαια δεν το εψαξα


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96040 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Primus 45
Παίδες λίγο χλωμό το σενάριο του να βάλεις ένα προηγμένο σύστημα να δουλεύει σε ένα λέβητα ο οποίος δεν έχει την υποδομή για να το δεχτεί. Καταρχάς δεν ξέρω αν το κόστος το επιτρέπει, αν είναι στην τελική να σου βγει ποιο ακριβό (λέβητας + παραμετροποίηση) καλύτερα πούλα τον και πάρε ένα fuzzy logic απο την αρχή. Υπάρχει πληθώρα αισθητήρων και ηλεκτρονικών μερών που πρέπει να συνδεθούν και πιθανόν να χρειαστεί να αλλαχθούν. Όσο για την εταιρία που πουλά Software + Hardware για τον fuzzy logic είναι η παρακάτω www.estyma.pl/
Ρίξτε μια ματιά έχει και ωραία vide άκια

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96053 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Primus 45
Δειτε αυτον εδω plum.pl/en/?id=230

Πρέπει να είναι ο καλύτερος πίνακας που υπάρχει. :woohoo:

Αυτον ηταν να πάρω με τον bioplex αλλά ακόμα έκαναν δοκιμές στη thermostahl παρόλο που στο κατάλογο τους τον διαφήμιζαν
Πήρα με το 750 που είναι εξίσου καλός και λειτουργικός αλλά με αρκετές λιγότερες δυνατότητες.

Αν κάποιος θέλει ξέρω που μπορεί να αγοράσει τον 800 αλλά πρέπει να εχει γυρω στο 500-600 ευρώπουλα
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by fritakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98237 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
Καλησπέρα φίλοι μου. Βλέπω πως έχει καιρό να γράψει κάποιος. Μάλλον λύσαμε όλα μας τα προβλήματα. Για αυτό ας δημιουργήσουμε καινούργια για να μη βαριόμαστε.

Η ερώτηση προς τους παλαιότερους είναι πότε είναι η καλύτερη εποχή για αγορά πέλλετ τώρα το καλοκαίρι; Συγκεκριμένα για τον Πρίμους πέρα από πυρήνα έχετε κάψει κάτι άλλο και τι είναι πιο καλό; Έψαξα για ολόκληρο κουκούτσι ελιάς και μου είπαν τιμή 260 συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ. Και αυτό χωρίς μεταφορικά από Καλοχωρί στη Θέρμη Θεσσαλονίκης. Και να φανταστούμε πως κάποτε αυτά τα πετούσαν. Γενικά προετοιμάζομαι σιγά σιγά για τη μετακόμιση στη μεζονέτα και θα εκτιμούσα αν με βοηθούσε κάποιος φίλος που έχει εμπειρία από προμηθευτές Θεσσαλονίκης. Και μιας και το πιάσαμε το ζήτημα κανένας με Πρίμους στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης; Προετοιμάζομαι για τον πρώτο μου χειμώνα με τον καυστήρα και θα εκτιμούσα τα φώτα σας. Καλημέρα και καλές ζέστες εύχομαι για αρκετούς μήνες ακόμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98252 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
άπλα πόλοι έχουν σβήσει (όπως και εγώ) τον λέβητα τους για αυτό και δεν γίνετε κουβέντα.

Όπως και εσύ έτσι ψάχνω και εγώ..

Εγω φέτος θα στραφώ σε wood πελλετ περιμένω να δω τις τιμες του group για να "χτυπήσω" όσους τόνους φτάνει η τσέπη μου..

διακοπές δεν πάμε..

θα τα δώσουμε στο πελλετ


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98253 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
Γεια σας και απο μενα.
Εγω λεω εγω τωρα πως θα ητανε καλο να καψουμε τσοφλι αμυγδαλου


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.230 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ