Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8321 από vasilisk
Απαντήθηκε από vasilisk στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
απο αρχες δεκεμβριου ο λεβητας λειτουργει 24/24 χωρις προβλημα.καταναλωση μεχρι σημερα 3500κιλα πελλετ.22,5 την μερα 20,5 το βραδυ σε μονοκατοικια 140 μετρων.μια φορα την μερα αδειασμα πιατου καυσης γιατι το αλφα γουντ αφηνει πολυ ,γερο να ναι(και κλινκερ).αυτο φοβουνται για επιστροφη φλογας.το γεματο με σταχτη πιατο το οποιο θα μπλοκαρει το πελλετ μεχρι την αριδα και ισως επιστρεψει φλογα μεσα εκει.σε λεβητα που μπηκε η τουρμπινα επι 5 μερες το πιατο ειναι καθαρο χωρις επισκεψη.καυσαερια απο το μενου του λεβητα οταν ειναι καθαρα τα τουμπο 110 βαθμοι,οταν ειναι για καθαρισμα 150-160 βαθμοι.
εδωσα για μηχανημα και πελλετ οσα περιπου θα δινα για πετρελαιο φετος.
οπτικα φαινεται οτι ειναι φτηνοδουλεια στο στησιμο(κολληματα,μονωσεις,τακτοποιηση ηλεκτρολογικων-ηλεκτρονικων) αλλα ο λεβητας μου τα βγαλε τα λεφτα του και με το παραπανω.

σημειωση.λογω ελειψης χωρου ο λεβητας λειτουργει εκτος λεβητοστασιου σε ανοιχτο μαγαζι κατω απο το σπιτι μου με θερμοκρασια χωρου εκει λιγο παραπανω απο την εξωτερικη.οποτε εχω μεγαλες απωλειες απο εκει.το καλοκαιρι θα γινει εκει νεο λεβητοστασιο.μακαρι να πεσει κι αλλο η καταναλωση
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vasilisk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8334 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Παιδιά επέστρεψα από την ξενάγηση μου στις εγκαταστάσεις και την παραγωγή της εν λογω εταιρίας.

Είδα και τα δυο μοντέλα λέβητα, καθώς και τα στάδια της κατασκευής τους.

Εμένα προσωπικά μου άρεσαν τα μηχανήματα και με ικανοποίησε η κουβέντα που είχα μαζι τους - ειδικά η δέσμευση τους για after sales και η παρακαταθηκη ανταλλακτικών που εχουν.

Στο μεγάλο μηχάνημα (τουλάχιστον αυτό είδα γιατί αυτό με ενδιαφέρει) είδα τις βελτιώσεις που αναφέρθηκαν. Είδα τον δεύτερο ανεμιστήρα, τις μόνωσεις που μπαίνουν πλεον, τον μοχλό για καθαρισμο των τουμπο και γενικά το σύστημα τροφοδοσίας λυμένο καθως και τον θάλαμο.

Αν τελικά προχωρήσω σε αγορά λέβητα πελλετ το σκέπτομαι πολύ σοβαρά πλέον να πάρω τον μεγάλο, ενισχυοντας την Ελληνική παραγωγή και οχι εμπορακια που χθες ηταν ασχετοι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8342 από tonie
Απαντήθηκε από tonie στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
οταν λες ΄΄τις μόνωσεις που μπαίνουν πλεον΄΄ τι εννοεις αλλαξανε κατι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8343 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Φιλε απ οσο ειδα μπαινει υαλοβαμβακας και πανελ από τσιμεντοκονια?!


εχει το δικο σου μηχανημα τετοιο πραγμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8344 από tonie
Απαντήθηκε από tonie στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
εχει σκετο υαλοβαμβακα,προσωπικα ψηφιζω το μεγαλο εχω δει και τα 2 μηχανηματα σε λειτουργια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8361 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

kosmidis80 έγραψε: Αν τελικά προχωρήσω σε αγορά λέβητα πελλετ το σκέπτομαι πολύ σοβαρά πλέον να πάρω τον μεγάλο, ενισχυοντας την Ελληνική παραγωγή και οχι εμπορακια που χθες ηταν ασχετοι...



+1
Αρκει να μην "τρελαθουν" εκει στην ALFACART και αρχισουν και αναβαθμισεις στις τιμες.
Μολις ειδα οτι εβαλαν και φωτο σε κοκκινο χρωμα στο σαιτ της εταιριας.
Γιατι στιςπληροφοριες πανω γραφει "Με χωρητικότητα 60 λίτρων pellet και αυτονομία από 6,5 έως 20 ώρες"
Ενω περακατω λεει 16-36 ώρες αυτονομία. 150 kgr (230 lt) χωρητικότητα σιλο?
Δνε ξερω αν καποιος απο την εταιρια παρακολουθει τις συζητησεις εδω.Καλο θα ηταν στην ιστοσελιδα τους να βαλουν και τους αντιπροσωπους που εχουν σε διαφορες περιοχες της χωρας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.157 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ