Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129603 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
λοιπον εκανε να παρει ο θερμοστατης απο την ωρα που επιασε το σπιτι 1 ωρα και 22 λεπτα τον 0.5 βαθμο που εχασε(διαφορικο θερμοστατη ρυθμισμενο οταν χανει το 0.5C να ξαναπερνει).........αντε να δουμε ποση ωρα θα κανει να το πιασει τωρα!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129611 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
εκανε να το πιασει το 0.5C σε 24 λεπτα απο την ωρα που πηρε ο λεβητας και τα νερα εισαγωγης τα εφτασε στους 57 και επιστροφη 45C.εξωτερικη θερμοκρασια 6C ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129621 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Εξαιρετικη δουλειά.
Εγώ για αυτον τον 0,5 βαθμό κάνω 45 λεπτά περίπου μέχρι να σβήσει,φθανει 63 βαθμούς τα νερα και ξεκιναει προγραμμα ισχυς 6 και τελειωνει σε 2. Μετά από 1 με 1 1/2 ώρα πέρίπου ξαναχάνει τον μισό βαθμό και δώστου από την αρχή.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129722 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
φιλε panava ακομα το σπιτι ειναι κρυο και ξεστρωτο γιατι εγινε χαμος απο σκονη και μερεμετια.δεν πηραζει πιστευω οτι το αποτελεσμα θα με δικαιωσει και θα αρχισω την εξοικονωμηση!!!!!!!εγινε καλη δουλεια οντως.μετα απο 1-2 εβδομαδες θα εχω στανταρ μετρισεις και αποτελεσματα οποτε θα τα γραψω εδω.για το μισο βαθμο καλα ειναι ο χρονος αναλογα το σπιτι του καθενος μονωσεις αν σε ζεστενει κανενας απο κατω διπλα αν χτυπιεσαι απο αερα σε τι σημειο ειναι το σπιτι και βασικο εγω ζεσταινομαι με 21 αλλος με 25 και αλλος με 19.ειναι ολα σχετικα και δεν βγαζεις ακρη!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129728 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κώστα πολύ ωραία τα καινούργια παράθυρα.
Ασφαλος με τον χρόνο θα δεις μεγάλη διάφορα.
Όσο για τους χρόνους που λες έχεις δίκιο καφέ σπίτι Έχει τα δικά του θέλω και τις δικές του απώλειες.
Μην ξεχνάς ότι θες να ζεστανεις 95 τμ με 40 αρι λεβητα και εγώ και ο panava 125τμ και 110τμ αντιστηχα με 25αρι λεβητα.

Εγώ το πρωί που ξυπνάει η γυναίκα και ανάβει τον λεβητα μου λέει ότι κάνει 4 ώρες +. Για να ανεβεί ο θερμοστατης απο 18 σε 21.5 με τα νερά στους ρυθμισμένο 65 και να πηγαίνουν μέχρι 63 και γυρνάνε 54.5. Σκάλα έχω 4 και πέφτει μόνο στην 3.
Θερμοκρασιες εδώ το πρωί αυτές τις μέρες φτάνουμε και το 0 τα ξημερώματα. 8 το πρωί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129745 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Αυτό τον καιρό 4-5 μέρες που έπεσε η θερμοκρασία πάντως έχω 2.5 τσουβαλακια την μέρα. Και μετά από μια γρήγορη μέτρηση τώρα
Θερμοστάτης περνει από 20.5 και φτάνει τους 21.5 σε 55 λεπτά. Αν και νομίζω χάνει στις θερμοκρασίες γιατί έχω ένα άλλο θερμόμετρο ηλεκτρονικό που μου δείχνει 0.7 βαθμούς παραπάνω. (θέλω να πιστεύω αυτον :P :P )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.185 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ