Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124498 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Χρονια πολλά Δημο ,πως καταφέρνεις και όταν πιάσει θερμοκρασία το σπίτι σου (άρα σβήνει ο θερμοστάτης χώρου) να μπορεί να κρατάει ο λέβητας φωτιά μέσα του ,γιατί σε εμένα πάει στην Διαδικασία Σβησίματος και μετά όταν πέσει η θερμοκρασία χώρου ξανακάνει την Εναρξη κλπ. Σου έχει τύχει να σβήσει ο λέβητας και να κάνεις επανεκίνηση γιατί γέμισε το δοχείο καύσης με άκαυστο πέλλλετ ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124618 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Χρόνια πολλά και από εμένα.
Λοιπόν όταν πιάσει θερμοκρασία το σπίτι σβήσει ο θερμοστάτης δηλαδή σβήνει και ο λέβητας μου. Και το αντίστοιχο όταν ανάψει o θερμοστάτης ανάβει και ο Λέβητας.

Τώρα δεν γνωρίζω αν γίνεται να δουλεύει συνέχεια. Αν και έχει 2 λειτουργίες στο menu του.
1) modulation
2) stand by

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το stand by είναι για να το δουλεύεις με θερμοστάτη. Τώρα το modulation ίσως με βανες που μπαίνουν στα καλοριφέρ!!!( χωρίς να γνωρίζω.)

Εγώ πάλι αυτό τον καιρό έχω κατεβάσει και άλλο τα νερά στους 65. Και μπορώ να πω ότι είναι μια χαρά.
Προβλήματα δεν έχω μέχρι στιγμής. Και δεν μου έχει βγάλει ο Λεβητας κάτι στους 3 μήνες σχεδόν λειτουργίας του.
Από καταναλώσεις να μας πείτε παιδιά.
Εγώ μετράω για μήνα Δεκέμβριο ολόκληρο (βάζω και τα αυριανά τσουβαλάκια)
Με τον Θερμοστάτη 19 το βράδυ 21-22 το πρωί 71 τσουβάλια.

Αυτά..... Άντε και καλή χρόνια σε όλους.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124726 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ VESTA 40KW ΑΠΟ ΤΙΣ 17-11-2013 ΕΩΣ 17-12-2013 ΜΕ ΙΣΧΥ ΛΕΒΗΤΑ ΣΤΟ 3 ΚΑΙ ΝΕΡΑ ΣΤΟ 70(ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΑΝ ΠΟΤΕ ΕΩΣ 57 ΒΑΘΜΟΥΣ)ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ 20 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ(93 T.M. ΜΟΝΑ ΤΖΑΜΙΑ ΣΠΙΤΙ 1977 ΠΡΩΤΟΣ ΟΡΟΦΟΣ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΦΤΙΑΧΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΔΙΑΠΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΖΕΣΤΕΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ) ΕΚΑΨΑ 40χ15=600 ΚΙΛΑ (ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΡΙΠΙΔΙΣ ΠΕΛΛΕΤ).40χ3ΕΥΡΩ=120ΕΥΡΩ ΕΚΑΨΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΛΥ ΤΖΑΜΠΑ!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΙΣΧΥ ΣΤΟ 4 ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ΣΤΟ 68 (ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΠΟ 60-65ΒΑΘΜΟΥΣ) ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΤΙΣ 17-1-2014 ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124737 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ VESTA 40KW έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ VESTA 40KW ΑΠΟ ΤΙΣ 17-11-2013 ΕΩΣ 17-12-2013 ΜΕ ΙΣΧΥ ΛΕΒΗΤΑ ΣΤΟ 3 ΚΑΙ ΝΕΡΑ ΣΤΟ 70(ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΑΝ ΠΟΤΕ ΕΩΣ 57 ΒΑΘΜΟΥΣ)ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ 20 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ(93 T.M. ΜΟΝΑ ΤΖΑΜΙΑ ΣΠΙΤΙ 1977 ΠΡΩΤΟΣ ΟΡΟΦΟΣ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΦΤΙΑΧΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΔΙΑΠΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΖΕΣΤΕΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ) ΕΚΑΨΑ 40χ15=600 ΚΙΛΑ (ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΡΙΠΙΔΙΣ ΠΕΛΛΕΤ).40χ3ΕΥΡΩ=120ΕΥΡΩ ΕΚΑΨΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΛΥ ΤΖΑΜΠΑ!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΙΣΧΥ ΣΤΟ 4 ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ΣΤΟ 68 (ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΠΟ 60-65ΒΑΘΜΟΥΣ) ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΤΙΣ 17-1-2014 ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!


Θα σε παρακαλούσαμε να μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύται από τους κανόνες λειτουργίας του forum τους οποίους θα βρεις στον παρακάτω σύνδεσμο:

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...=2&Itemid=144#106342

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124925 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
φιλε δεν το ηξερα οτι γραφουμε με μικρα.το μηχανημα το περασα στο εξοικονωμω κατ οικον και ολα μαζι μου ηρθαν 1300 ευρω.ηδη απο περυσι μεχρι τωρα εχω κανει αποσβεση το μισο.ας παει οσο θελει το πελλετ και ας ειναι καλα ο μαρινοπουλος να φερνει και ας καιω και 10 τσουβαλια το μηνα παραπανω.3-3.54 το τσουβαλι το εχει πιστοποιημενο καριπιδης γραφει.καλες ζεστες!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124927 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ας ειναι καλα ο μαρινοπουλος που φερνει πελλετ με 3.54 το τσουβαλι πιστοποιημενο καριπυδης γραφει .ας καψω και 10 τσουβαλια το μηνα παραπανω.ηδη το λεβητα-καμιναδα- εργασια-υλικα τον εχω βαλει στο εξοικονωμω κατ οικον και μου στοιχισαν 1300 ολα που απο αυτα τα μισα τα εχω κανει ηδη αποσβεση που το δουλευω απο περυσι το δεκεμβριο.ας πανε οσο θελουν το πελλετ!!!!!!!καλες ζεστες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.198 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ