Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55161 από simtom
Απαντήθηκε από simtom στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Τελικά βρήκα λύση μέσω της εταιρείας. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55166 από simtom
Απαντήθηκε από simtom στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Φίλε σε καταλαβαίνω. Η μόνη λύση είναι να απευθυνθείς στην εταιρεία σου. Θα σου στείλουν με fax τις οδηγίες συνολικά για οποιαδήποτε ρύθμιση. Μην προσπαθήσεις να πειράξεις τίποτα από το Menu.
Δε γνωρίζω βέβαια αν έχει ο vesta 40 το ίδιο menu με τον necia 24 που έχω εγώ. Αν είναι το ίδιο στείλε μου e-mail και θα σου τη δώσω εγώ.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by simtom.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55499 από tolios
Απαντήθηκε από tolios στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Γεια σας.Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ο necia 24 χρειάζεται να αγοράσω μπόιλερ για να έχω ζεστό νερό(μπάνιο, κουζίνα) ή αν μπορώ να τον συνδέσω στους σωλήνες που χρησιμοποιεί ο λέβητας πετρελαίου για το ζεστό νερό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55632 από stavrosmet
Απαντήθηκε από stavrosmet στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
εχω το vesta και ο λεβητα απο την στιγμη που σβηνουν οι ηλεκτροβανες και πιασει θερμοκρασια το σπιτι ο λεβητας δεν σβηνει αμεσως αλλα κατω απο την ενταση στο 4 το εχω γραφει modulate και συντηρει την φλογα μεσα με τα νερα να φτανουν 80-84 βαθμους για μια ωρα τουλαχιστων τα νερα τα εχω στο 75 με αποτελεσμα να καιω πολυ πελλετ ξερεται κατι πανω σε αυτο αν ρυθμιζετε να σβηνει αμεσως και να μην μπενει σε λειτουρτγια modulate

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55733 από tonie
Απαντήθηκε από tonie στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

stavrosmet έγραψε: εχω το vesta και ο λεβητα απο την στιγμη που σβηνουν οι ηλεκτροβανες και πιασει θερμοκρασια το σπιτι ο λεβητας δεν σβηνει αμεσως αλλα κατω απο την ενταση στο 4 το εχω γραφει modulate και συντηρει την φλογα μεσα με τα νερα να φτανουν 80-84 βαθμους για μια ωρα τουλαχιστων τα νερα τα εχω στο 75 με αποτελεσμα να καιω πολυ πελλετ ξερεται κατι πανω σε αυτο αν ρυθμιζετε να σβηνει αμεσως και να μην μπενει σε λειτουρτγια modulate



αν καταλαβα τον λεβητα τον εχεις να δουλευει stand by αρα δοκιμασε να κατεβασεις τι θερμοκρασια για τα νερα στους 70 βαθμους για να σβηνει πιο γρηγορα,στο modulate αν θυμαμαι καλα δεν ριχνει πελλετ απλα καιει αυτο που εχει ηδη μεσα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stavrosmet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55978 από stavrosmet
Απαντήθηκε από stavrosmet στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
στο modulate ριχνει πελλετ λιγο και κραταει μικρη φωτια δεν τον εχω stand bay αλλα με τον θερμοστατη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ