Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164068 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπερα στην παρεα.μιας και ο καιροσς κανει κολπα πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι,εγινε καθαρισμος καμιναδας χωρου καυσης διαφραγματα τουμπο κοχλιας και τοποθετηση (ειχε γινει ηδη καθαρισμος απο πριν) μοτερ καυσαεριων με μετατροπη απο γωνιακο σε ισιο.καντε τα παραπανω πριν ξεκινησετε για να εχετε αποδοση και σωτη και απροβληματιστη λειτουργια,καλες καυσεις και οικονομικες(ΜΑΚΑΡΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ :silly: :silly: :silly: :evil: :evil: :woohoo: :woohoo: :woohoo: )ΜΕΡΙΚΕς ΦΩΤΟ














Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164069 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Γεια σου Κωνσταντίνε νοικοκύρη, καλό φθινόπωρο σου εύχομαι με ευκολία στις καύσεις σου.
Η μετατροπή από γωνία σε ευθεία έγινε για καλύτερη πρόσβαση στον καθαρισμό ή για κάποιο άλλο λόγο ?
Το φυσικό αέριο δεν πέρασε από το σπίτι σου για να γλυτώσεις από την ταλαιπωρία του πέλλετ ?
Νίκος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164071 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Νικο γεια σου καλο χειμωνα.το φυσικο αεριο περνα εξω αλλα απο συνδεσεις ακομα.μονο οι υπηρεσιες δειλα δειλα συνδεονται(ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!).ΠΡΙΝ πεινασεις μαγειρευεις ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ(και εγω τρωω αρκετα!!)οσο αφορα την μετατροπη πιστευω οτι δεν υπηρχε λογος να υπαρχει γωνια αφου εχεις επιλογη ρυθμισεων του μοτερ στις στροφες καθως και για τον πιο ευκολο καθαρισμο μιας και ευθεια βολευει καλυτερα.ΚΑΛΕΣ ΚΑΥΣΕΙΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": BIOPEL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164112 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164362 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημέρα,εφέτος άρχισα να τον δουλεύω αρκετά νωρίτερα και βλέπω τα 30 τσουβαλάκια που γλίτωσα πέρυσι να τα τρώω εφέτος.
Γενικό καθάρισμα και λύσιμο έκανα τον Μάϊο , με λύσιμο και γρασάρισμα στον κοχλία γιατί μου στρίγγλιζε πολύ από τον Ιανουάριο και μετά.
Το μόνο που άλλαξα προχθές ήταν ο πετροβάμβακας που καλύπτει το πάνω οριζόντιο καπάκι που καλύπτει τα ελατήρια Επρεπε να αλλαχθεί γιατί μετά από 5 χρόνια είχε χάσει την θερμομόνωση που έπρεπε να έχει,από το βάλε-βγάλε στο μηνιαίο καθάρισμα του λέβητα.
Θα τελειώσω ότι έχει μείνει από Swaighofer και από Δεκέμβρη θα κάψω Arcadia μία παλέτα και Bioalten 4 Παλέτες.
Θα ξέρω από πρώτο χέρι αν θα αξίζουν τα πιο πάνω Ελληνικά πέλλετ και αν μου αφήνουν στάχτη ή κλίνκερ στο δοχείο στάχτης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164363 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλημέρα Μιχάλη οργανωθηκες βλέπω.εγω ακόμα τίποτα κάτι λίγα τσουκάλια έχω και θα δω φέτος τι θα γίνει διότι ούτε οι τιμές έπεσαν το καλοκαίρι.δεν έχω ανάψει ακόμα αλλά βλέπω να αναβω νωρίτερα.θελω να δοκιμάσω και την μετατροπή που έκανα στο μοτέρ καυσαερίων πιθανόν να θέλει κατέβασμα οι στροφές άλλαξα και ένα κομμάτι καμινάδα που ενώνει ο λέβητας με το ταφ.αφου έβγαλες κοχλία δεν άλλαζες και τα κουζινετα τα μπρούτζινα είναι οικονομικα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.198 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ