Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46090 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
πες μου πως ανεβαζω φωτογραφιες και θα σου αποδειξω οτι στο ελλαντα κανουν οτι θελουν ολοι!
θα σου δειξω απο το ιδιο μαγαζι τον λεβητα ,την τιμη του σε δυο διαφορετικες φωτογραφιες καιημερομηνιες...με διαφορετικες τιμες... διαφορας μιας εβδομαδας..
αυτες οι αλλαγες δεν μπορει να εγιναν τωρα...μεσα σε μια εβδομαδα.σε ερωτηση μου αν ο λεβητας ηταν πιο φτηνος πριν απο μια βδομαδα μου απηντησαν με υφος πως ο λεβητας ειναι σε προσφορα και οτι αποκλειεται κατι τετοιο.οταν του βγαλα το κινητο και του δειξα τις φωτογραφιες και τις διαφορετικες τιμες (250 ευρω παραπανω) η απαντηση του πωλητη ηταν οτι απαγορευεται η φωτογραφιση στα προιοντα εντος του μαγαζιου!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46102 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Φίλε lucky4444 αν η τιμή του Necia όντως ανέρχεται στις 2500 ευρώ και δεν τον βρίσκεις χαμηλότερα,θα σου πρότεινα να δεις και τον Pelletech 25 που αγόρασα εγώ στα 2650 ευρώ με πρόσθετη επιβάρυνση έναν κυκλοφορητή και ένα δοχείο διαστολής της επιλογής σου.
Αυτό που δε μου άρεσε στο Necia,πέρα από τις προχειρότητες κατασκευής που αναφέρθηκαν παραπάνω και που βελτιώθηκαν σε πολλά σημεία,είναι το γεγονός ότι σε φυλλάδιο του λέβητα Finix,που είναι ο ίδιος λέβητας,αλλά σε πορτοκαλί χρώμα,αναφέρεται ότι ο χάλυβας του είναι πάχους 4 χιλιοστών στα βασικά μέρη και 3 χιλιοστών στα βοηθητικά του μέρη με ότι αυτό συνεπάγεται για τη μακροζωία του λέβητα,αφού ως γνωστόν το πάχος του λέβητα που έρχεται σε επαφή με τη φωτιά πρέπει να είναι τουλάχιστον 5 χιλιοστά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46110 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
φιλε Jps εισαι ευχαριστημενος με τον δικο σου; εχει παχος δηλαδη 5αρι; απο καταναλωση; τον μηνα τι σε τρωει σε πελλετ; και χρειαζομαι μονο κανα 250αρι ευρω εξτρα να φανταστω...δηλαδη στο 3000...εκτος απο μαστορα. B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46119 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

lucky4444 έγραψε: φιλε Jps εισαι ευχαριστημενος με τον δικο σου; εχει παχος δηλαδη 5αρι; απο καταναλωση; τον μηνα τι σε τρωει σε πελλετ; και χρειαζομαι μονο κανα 250αρι ευρω εξτρα να φανταστω...δηλαδη στο 3000...εκτος απο μαστορα. B)


Με 250 ευρώ + είσαι στα 2900... :P
Προχθές τον παρέλαβα και δεν τον εγκατέστησα ακόμα για να σου πω εντυπώσεις.Πάντως οπτικά η διαφορά ποιότητας κατασκευής ανάμεσα στους 2 ελληνικούς λέβητες είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.
Ο Pelletech 25 από όσο με ενημέρωσαν έχει χάλυβα πάχους 5 χιλιοστών στα κύρια σημεία και 4 χιλιοστών στα υπόλοιπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46143 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Μου το σκασε το παραμυθι οτι αυτο αξιζει 1000ευρω δηλαδη 2700 ο λεβητας 800 η συνδεση = 3500+1000 το δοχειο παει μακρυα η βαλιτσα + 1000 ευρω για το πελλετ πιασαμε τα 5500.Ενω αν μου το ελεγε απο την αρχη μαλλον δεν θα το επαιρνα οποτε προσοχη στην αγορα σας

τι ενοει εδω ο ποιητης;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46168 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
lucky4444 φιλε αν εχεις διαβασει ολο το νημα και εισαι στην φαση επιλογης λεβητα αν δεν βιαζεσαι θα σου ελεγα να περιμενεις οπως και γω.Η φετινη χρονια θα αναδειξει τα παλικαρια λεβητες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lucky4444

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.189 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ