Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #38925 από vasilisk
Απαντήθηκε από vasilisk στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

kosmidis80 έγραψε: ο global pellet δεν υπαρχει πια, δεν υπαρχει η συνεργασια πλεον απ οσο ξερω.


ασε πονεμενη ιστορια.παει και το φτηνο πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #38935 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
τον είδα αυτό τον λέβητα προσεγμένο μηχάνημα και καλά οργανωμένο είχα πάει στο εργοστάσιο στην σινδο μίλησα με τον ιδιοκτήτη με πήγε και μέσα στην παραγωγή έχει πολύ καλή οργάνωση σε σχέση με πολλούς άλλους Έλληνες λεβητοποιόυς και εμένα τον 40αρι μου πρότεινε για το σπίτι μου 113τμ και εκείνο που μου έκανε εντύπωση ήταν ενώ περπατούσαμε μέσα στην παραγωγή είδα το ίδιο μηχάνημα με άλλα χρώματα και άλλη επωνυμία και όταν τον ρώτησα μου είπε απλά είναι τα πράματα ήρθε η εταιρία του ζήτησε μηχανήματα με δικιά της φίρμα και χρώματα και κάνα 2 διαφοροποιήσεις εξωτερικά και εγώ είχα δει και εκείνα τα μηχανήματα και η διαφορά τιμής ήταν αρκετά μεγάλη τεσπα θεωρώ ότι αξίζει ο κόπος λόγο τιμή και αν θες να χρησιμοποίησης μονό πελλετ για καύσιμο

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40134 από blackbird
Απαντήθηκε από blackbird στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

vasilisk έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: ο global pellet δεν υπαρχει πια, δεν υπαρχει η συνεργασια πλεον απ οσο ξερω.


ασε πονεμενη ιστορια.παει και το φτηνο πελλετ.



Ετσι ακριβως...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #40136 από blackbird
Απαντήθηκε από blackbird στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

pnikos έγραψε:

blackbird έγραψε: Ο λεβητας ειναι 25kw και τον εχω σε μια μεζονετα διοροφη 60m2 ο οροφος,δεν εχω σκεπη ακομα ,απ'εξω ειναι ολο επενδυση με kelyfos.Το προβλημα ειναι οτι οταν αναβουν ολα τα σωματα πανω και κατω ο λεβητας δεν μπορει να παει πανω απο 50 βαθμους.Δεν εχω ηλεκτροβανες ,ουτε δοχειο αδρανειας.Η καταναλωση απο τον οκτωβριο μεχρι σημερα ειναι περιπου 2,5 τονοι.Η αγορα του λεβητα μου κοστισε 1750 ευρω.Εβαλα λεβητα πελλετ γιατι περυσι η κουνιαδα μου διπλα με ακριβως ιδιο σπιτι εκαψε 1800 ευρω με 0.75/λιτρο=2400 λιτρα πετρελαιο και δεν ζεσταθηκε οσο θα ηθελε,οποτε σκεφτηκα οτι αν εγω χρειαστω 5 τονους πελλετ Χ 250 = 1250 ευρω ειναι πιο οικονομικο(βεβαια φετος με 0,96 το πετρελαιο θα γλυτωσω παραπανω),το κακο ειναι νομιζω οτι ο λεβητας ειναι μικρος για το σπιτι ή αν κατι ειναι λαθος σχετικα με το λεβητα κλπ.


Φίλε μου blackbird απο πιο κατάστημα τον πήρες σε αυτή τη τιμή?


Απο κει που τον πηρα δεν υπαρχει πια και η τιμη του τωρα νομιζω ειναι 2250 ευρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45893 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
καλησπερα παιδια,

πριν απο 9 μηνες βλεπω πως ο necia 24 ειχε 1750 ευρω, ενω η σημερινη τιμη του ειναι στα 2500. τι μπορει να αλλαξε κυριοι; στο οτι ειμαστε ελληνες;ειναι απιστευτο.

περα απο την φαση με την τιμη του,εχω μερικες αποριες γιατι τον βλεπω θετικα τον λεβητα.

1)τι σημαινει οτι δεν εχει καυστηρα;κατι τετοιο διαβασα παραπανω.

2)εχει τονιστει το γεγονος οτι οπτικα φαινεται οτι ειναι φτηνοδουλεια στο στησιμο(κολληματα,μονωσεις,τακτοποιηση ηλεκτρολογικων-ηλεκτρονικων)
και αναφερει και καποιος αλλος φιλος απο κατω:
''Αυτο ακριβως σκεφτηκα χθες που ειδα για πρωτη φορα απο κοντα το VESTA.Ειδικα μολις ειδα το θαλαμο καυσης τρομαξα, μου φανηκε σαν απλη λαμαρινα.Το πρωτο που σκεφτηκα ειναι οτι σε πεντε χρονια που ληγει η εγγυηση,θα εχει σκορπισει και ο λεβητας''.
να φοβομαστε οτι θα λιωσει το σιδερο σε λιγα χρονια και θα ναι για πεταμα;τι λετε παιδια;

3)ενας αλλος φιλος αναφερει οτι ειναι αντιγραφη σομπας καλοριφερ κ απλα τον εχουν ντυσει σαν λεβητα. πραγματι παιζει κατι τετοιο η εγω καταλαβα οτι να ναι;

και αν μπορει ο φιλος που τον εχει τον λεβητα να μου πει αν μετα απο μηνες...σημερα ειναι το ιδιο ευχαριστημενος.

σας ευχαριστω παρα πολυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45936 από vasilisk
Απαντήθηκε από vasilisk στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
1.υπαρχει καυστηρας μην ανυσηχεις.
2.εχει βελτιωθει παρα πολυ απο την αρχικη εκδοση του σ οτι αφορα το στησιμο του(κι αυτα κοστιζουν οσον αφορα την αυξηση τιμης*).αν λιωσει η λαμαρινα απο την καυση?λεβητα αγορασα κι οχι χυτηριο.
3.οχι δεν ειναι σομπα ντυμενη.ειναι λεβητας πελλετ.εαν δεις το σωμα του λεβητα θα το καταλαβεις.

κι αυτο με τους ελληνες που κολλαει?στο οτι με 2500 παιρνεις ενα συστημα με αυτοματισμους καυσης,ευκολη προσβαση σε ανταλλακτικα, που κατι αναλογο ξενης προελευσης θα το πληρωνες τουλαχιστον 500 ευρω περισσοτερα?ε ναι ελληνες ειμαστε.

*και για να καταλαβεις τι εννοω.μπαινει πλεον 2ος ανεμιστηρας καυσης,συστημα καθαρισμου των τουμποσωληνων,νεος καυστηρας(αυτος που υπαρχει!!!),νεο πιατο καυσης(χυτο). ε κατι κοστιζουν κι αυτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.220 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ