Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151094 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
:( Καλημερα σε ολους..
.....Δεν ξεκινησαμε καλα σημερα το πρωι....
σφ12 μολις πηγε να αναψει... καμμια αλλαγη το ιδιο πελλετ με εχθες.
Το μονο που εκανα ηταν χθες το βραδακι να του ριξω ενα καθαρισμα μικρο του δοχειου καυσης και σταχτης τιποτα παραπανω.
Ειχε γεμισει το τασακι πελλετ εως πανω.Εβγαλα το τασακι αδειασα το πελλετ το τοποθετησα, εκανα απεμπλοκη και αναψα τον θερμοστατη χωρου και απλα πηρε μπρος....
Σηκωνω τα χερια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151098 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

Kosmas71 έγραψε: :( Καλημερα σε ολους..
.....Δεν ξεκινησαμε καλα σημερα το πρωι....
σφ12 μολις πηγε να αναψει... καμμια αλλαγη το ιδιο πελλετ με εχθες.
Το μονο που εκανα ηταν χθες το βραδακι να του ριξω ενα καθαρισμα μικρο του δοχειου καυσης και σταχτης τιποτα παραπανω.
Ειχε γεμισει το τασακι πελλετ εως πανω.Εβγαλα το τασακι αδειασα το πελλετ το τοποθετησα, εκανα απεμπλοκη και αναψα τον θερμοστατη χωρου και απλα πηρε μπρος....
Σηκωνω τα χερια

Καλημέρα,ή δεν έβαλες καλά το δοχείο καυσης στη θέση του ή ο κοχλίας έριξε στην αρχή λιγότερο πέλετ (είχε κολήσει το πέλετ πριν τον κοχλία)και δεν σου πήρε μπρος μετά τις δύο εναύσεις,αλλά συνέχιζε να ρίχνει πέλετ μέχρι να βγάλει το σφάλμα.
Εχεις βάλει κεραμική ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151099 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Το παραδοξο σε αυτο που με ρωτας αν εβαλα κεραμικη ειναι οτι οταν την δοκιμασα πηρε μια φορα και μετα δεν ξαναπηρε !!!! (ισως ειμαι ο μοναδικος γιατι εχω ακουσει πολλα καλα σχολια) Πιστευω οτι ισως ηταν καποια ρυθμιση που επρεπε να γινει (ισως λιγο παραπανω αερας στην εναυση)λογω του μικροτερου μηκους της.
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Kosmas71.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151100 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

thomas έγραψε: dimospsy μια ερωτηση : αυτο το πελλετ που εχεις μεσα ποιο ειναι ; καλοφτιαγμενο το βλεπω ,απο οξυα ειναι;


Στην σελίδα 59 του θέματος θα το δεις... Ειναι το δεύτερο όχι η κόκκινη σακούλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151101 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet

Kosmas71 έγραψε: Το παραδοξο σε αυτο που με ρωτας αν εβαλα κεραμικη ειναι οτι οταν την δοκιμασα πηρε μια φορα και μετα δεν ξαναπηρε !!!! (ισως ειμαι ο μοναδικος γιατι εχω ακουσει πολλα καλα σχολια) Πιστευω οτι ισως ηταν καποια ρυθμιση που επρεπε να γινει (ισως λιγο παραπανω αερας στην εναυση)λογω του μικροτερου μηκους της.

Ειναι η πρώτη φορά παγκοσμίως,όπου το μήκος δεν παίζει ρόλο.Μην πειράξεις το αρχικό αέρα.
Εγώ κατέβασα την προθέρμανση αντίστασης Τ02 από 120 sec -->60 sec.Επίσης ρίχνω λίγο παραπάνω πέλετ στην αρχή (Τ03 από 33 sec -->45 sec) και δεν χάνω πιά την πρώτη ανάφλεξη.Την πρώτη χρονιά έκανε ανάφλεξη με την δεύτερη φορά , εκεί γύρω στα 8 με 9 λεπτά , ενώ τώρα στα 4 με 5 λεπτά έχω φλόγα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151107 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Κοσμα τι εβγαλε no lighting η no pellet?οι αιτιες μπορει να ειναι αντισταση η αισθητηρας καυσαεριων να εχει πιασει καπνια και να μην μετρα καλα(τον βγαζεις και τον καθαριζεις στεγνο πανι) η ο χρονος που μετραει για εναυση δεν ειναι 20-25' (για να μπει σε λειτουργια χωρις αλλαρμ) και ειναι κατω απο 10'.μπορει και το κουπακι να μην ητανε στη θεση του η τυχαιο γεγονος(πραγμα δυσκολο μπορει να το ξανακανει).οσο για την κεραμικη αντισταση που λες δουλεψε μια φορα και δεν ξαναδουλεψε εχει 2 χρονια εγγυηση γιατι δεν την εστειλες για αντικατασταση?αν ειναι η διατρητη μεχρι πισω τα καλωδια δεν θελει να ανεβασεις αερα της φτανει!!!!!!!!ηδη η πυρα μπροστα που βγαζει ειναι απο 950-1050 βαθμους οσο ειναι αναμενη που σημαινει μισος χρονος απο τις απλες.μπες energy foot print και διαβασε εχει ολο το μανιουαλ για τις κεραμικες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.184 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ