Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18886 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

vasilisk έγραψε: οπτικα φαινεται οτι ειναι φτηνοδουλεια στο στησιμο(κολληματα,μονωσεις,τακτοποιηση ηλεκτρολογικων-ηλεκτρονικων)


Αυτο ακριβως σκεφτηκα χθες που ειδα για πρωτη φορα απο κοντα το VESTA.Ειδικα μολις ειδα το θαλαμο καυσης τρομαξα, μου φανηκε σαν απλη λαμαρινα.Το πρωτο που σκεφτηκα ειναι οτι σε πεντε χρονια που ληγει η εγγυηση,θα εχει σκορπισει και ο λεβητας.

Δεν λεω οτι ειμαι ειδικος.Ειναι ο πρωτος λεβητας πελλετ που βλεπω απο κοντα.Απλα μου ειχε κανει εντυπωση οταν το ειχε γραψει τοτε ο vasilisk και μολις ειδα το λεβητα αμεσως το θυμηθηκα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18895 από ΔΗΜΗΣ
Απαντήθηκε από ΔΗΜΗΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

blackbird έγραψε: Οχι Δημητρη, εχω τον NECIA τον πιο μικρο,το εγχειριδιο ειναι το ιδιο ομως.

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ !!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ Κ ΕΝΕΡGY ΤΗΣ ΜΕΝΣΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ? ΧΑΛΥΒΔΙΝΟΣ 29ΚW

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19116 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
SOS! Παιδια την βοηθεια σας!!!!

Δωστε αν θελετε οι κατοχοι των συγκεκριμενων μηχανηματων, μια συνολικη εικονα για την αποδοση - καταναλωση για την χρονια που περασε?!

Τελικα μείνατε ευχαριστημενοι απο το μηχανημα που αγορασατε? Αν ειχατε ξανα την ευκαιρια να παρετε, θα το προτιμουσατε ή θα περνατε καποιο αλλο?

Επειδη ο χρονος εφτασε και θα πρεπει να παρθει η αποφαση για τον Ξυλολεβητα burnit, έχοντας ομως στο πισω μερος του μυαλου μου το πελλετ για την ευκολια στην χρηση και την αποθηκευση (γλυτωνω βρωμια του ξυλου κτλ, αλλα και την γνωριμια μου με το εργοστασιο κατασκευης στην Σινδο, μηπως να παρω αυτον τον λεβητα?

Μηπως τελικα να καψω τα ξυλα που εχω μαζεμενα τον μισο χειμωνα με το τζακι και την σομπα και μετα να
δαπανησω κατι παραπανω (σε σχεση της τιμης του με τον ξυλολεβητα) και να παρω τον 40αρι? Αρκετα οριακα μπορω και τον μικρο. Κρινοντας απο τα ξυλα, ο μικρος στα 25 kw δεν θα μου φτανε, αλλα με το πελλετ?

Αν εχετε το οποιο αρνητικο σημειο, παρακαλω ενημερώστε όσο το δυνατόν πιο άμεσα! Την ερχομενη εβδομαδα και εφοσον πληρωθω έλεγα να κλείσω τον ξυλολεβητα! Μηπως τελικα να περιμενω?

*Πραγματι γολγοθας η επιλογη συστηματος θερμανσης!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19181 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

kosmidis80 έγραψε: SOS! Παιδια την βοηθεια σας!!!!

Δωστε αν θελετε οι κατοχοι των συγκεκριμενων μηχανηματων, μια συνολικη εικονα για την αποδοση - καταναλωση για την χρονια που περασε?!

Τελικα μείνατε ευχαριστημενοι απο το μηχανημα που αγορασατε? Αν ειχατε ξανα την ευκαιρια να παρετε, θα το προτιμουσατε ή θα περνατε καποιο αλλο?

Επειδη ο χρονος εφτασε και θα πρεπει να παρθει η αποφαση για τον Ξυλολεβητα burnit, έχοντας ομως στο πισω μερος του μυαλου μου το πελλετ για την ευκολια στην χρηση και την αποθηκευση (γλυτωνω βρωμια του ξυλου κτλ, αλλα και την γνωριμια μου με το εργοστασιο κατασκευης στην Σινδο, μηπως να παρω αυτον τον λεβητα?

Μηπως τελικα να καψω τα ξυλα που εχω μαζεμενα τον μισο χειμωνα με το τζακι και την σομπα και μετα να
δαπανησω κατι παραπανω (σε σχεση της τιμης του με τον ξυλολεβητα) και να παρω τον 40αρι? Αρκετα οριακα μπορω και τον μικρο. Κρινοντας απο τα ξυλα, ο μικρος στα 25 kw δεν θα μου φτανε, αλλα με το πελλετ?

Αν εχετε το οποιο αρνητικο σημειο, παρακαλω ενημερώστε όσο το δυνατόν πιο άμεσα! Την ερχομενη εβδομαδα και εφοσον πληρωθω έλεγα να κλείσω τον ξυλολεβητα! Μηπως τελικα να περιμενω?

*Πραγματι γολγοθας η επιλογη συστηματος θερμανσης!


Μεσα στο μυαλό μου εισαι..Αν τον παρεις θα τον συνδυασεις με δοχειο; η δεν νεχει ουσιαστικό οφελος;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19184 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Παντελη προσωπικα δεν το χρειαζομαι για αρχη το δοχειο! Αργοτερα ισως...100 λιτρα νερου εχει ο 40αρης. Ο μικρος εχει 40 λιτρα αν θυμαμαι - στον μικρο χρειαζομαι σιγουρα.

Θα σε παρω τηλ αυριο να σου πω και την ακρη γι αυτο και αν ειναι οταν ερθεις παμε και απο εκει!


Φιλε πρεπει να βρεθουμε στανταρ για κανα τσιπουρο! Τα ιδια θα λεμε μου φαινεται, λες και γνωριζομαστε χρονια!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19223 από vasilisk
Απαντήθηκε από vasilisk στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
λοιπον ο λεβητας αυτος ειναι μια τιμια προταση για οποιον δεν θελει να σκασει ενα σωρο λεφτα για επωνυμο ή για λεβητα που σου κανει και εσπρεσο την ωρα που χαζευεις την καυση του.τον περασμενο χειμωνα μου δουλεψε απροβληματιστα 24/24.μονοκατοικια 140τμ με καλη περιμετρικη μονωση χωρις σκεπη και πυλωτη κατω.5,5 τονους καταναλωση απο αρχες δεκεμβρη μεχρι τελος σεζον.θελει την δουλιτσα του μια φορα την εβδομαδα να καθαριζεις την σταχτη που μαζευει πανω απο τα τουμπο.τωρα μπηκε και ο δευτερος ανεμιστηρας και πιστευω οτι θα λειτουργει καλυτερα.οι μονωση(υαλοβαμβακας) μπορει να αλλαχθει χωρις μεγαλο κοπο και να μπει καλυτερη(πετροβαμβακας) και πιο συμμαζεμενη.οι καινουργοι τωρα εχουν πανω και τον δευτερο ανεμιστηρα και το χειροκινητο συστημα καθαρισμου των τουμπο.εχει καλο προγραμματακι πανω και μπορεις να τον δουλεψεις με οποιον τροπο θελησεις.ειτε με ημερησιο προγραμμα ειτε να αναβει οταν ζητα ο θερμοστατης.καυσαερια πιεση καμιναδας κτλ ολα στην οθονη.δεν μετανιωσα για την αγορα του.και ηταν πολυ ομαλη η μεταβαση απο το πετρελαιο στο πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.212 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ