Λέβητας pellet Bio-ecology 25kW (Ελληνικός) by dimospsy

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116723 από vag1234
Μην κάνεις σύγκριση με του γείτονα, ο γείτονας μπορεί να μην έχει π.χ καθόλου μονώσεις ή ξύλινα κουφώματα με μονά τζάμια και να έχει λέβητα 40 kw.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117737 από dimospsy
Γεια σε όλους.

Σήμερα το πρωί μετα απο καμία 10 μέρες συνεχείς καυσεις του λεβητα χωρίς προβλήματα και με πολύ ζεστα!!!

Μου έσπασε το τζαμακι που βλέπω την φλόγα!

Εχει τύχη σε κανέναν;
Βασικά ράγισε δεν έσπασε και μάλλον έγινε απο την θερμοκρασια την μεγάλη.
Μετα απο επικοινωνία με τον έμπορο που τον πήρα μου είπαν οτι θα στήλουν κάποιον να το αλλάξει.

Μου είπε να μην φοβάμαι και να τον καιω κανονικά.

Ποια η γνώμη σας; Δεν πιστεύω να μου το σπάσει όλο και να τρέχω!και αυτη τι σκ@t@ τζαμι βαλαν; Ψεύτικο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117762 από vag1234
Συνήθως αυτά που βάζουν είναι δεύτερης ποιότητας πυριμαχο τζαμί και Μαυριζουν εύκολα. Μου έσπασε και εμένα . Άντε σε ένα τζαμα που έχει πυρίμαχα γυαλιά και πες του να σου κόψει ένα με την διάμετρο που θα μετρήσεις. Θα είναι καλύτερης ποιότητας και δεν θα σου μαυρίζει . Τωρα φέρνουν όλοι οι τζαμα δες ελεω ενεργειακών τζακιων. Και μην φοβάσαι δεν υπάρχει προβλημα να δουλέψει ο λεβητας και χωρίς το τζαμακι ..

ΥΓ η καλή ποιότητα στοιχίζει 350-400€/τμ

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117801 από dimospsy
Ειναι λίγο αργά να πάω για τζαμι γιατί περιμένω αύριο τον μάστορα απο τον εμπορα μου να φέρει και έτσι θα κράτησω το τζαμι που θα φέρει αυτός ως που να σπάσει πάλι.

Επίσης ξέχασα να αναφέρω οτι απο οτι μου είπε ο Λεβητας πήρε αναβάθμιση απο κλάση 3 σε κλάση 5 ή το αντίθετο. (Δεν έδωσα πολύ σημασία) . Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά αυτήν την στιγμή τον πουλάει 2150€ απο 2500 που τον είχε.(για λίγες μέρες. )

Και κάτι άλλο ... Πλέον τον δουλεύω στην 5 σκάλα γιατί ανεβάζει πιο γρήγορα θερμοκρασίες που ζητάω και μπαίνει σε modulation πιο γρήγορα .

20-23 κιλά την μερα η καταναλωση νομίζω οτι ειναι καλή. Και θερμοκρασίες στο Σπιτι 23.7 το μέγιστο που είδα. Με εξωτερική θερμοκρασια αυτήν την στιγμή στους . 8.7 βαθμούς.

Και κάτι τελευταίο : έχω θερμοστατη Siemens οταν τον έχω 22.5 περνει ο Λεβητας στους 21.5 και σταματάει στους 23. Ολοι οι θερμοστατες έτσι δουλεύουν; Ή στους 0.5 βαθμούς διάφορα περνούν και σταματούν;
Ελπίζω να έγινα κατανοητος.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimospsy.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117810 από vag1234
Είναι ανάλογα σε τι διαφορικό είναι σεταρισμένος ο θερμοστάτης π.χ ο δικός μου είναι στο 0,2 δηλαδή ζητάω 21,6, ξεκινάει να ανάβει στους 21,2 και σταματάει στους 21,8.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117814 από dimospsy

vag1234 έγραψε: Είναι ανάλογα σε τι διαφορικό είναι σεταρισμένος ο θερμοστάτης π.χ ο δικός μου είναι στο 0,2 δηλαδή ζητάω 21,6, ξεκινάει να ανάβει στους 21,2 και σταματάει στους 21,8.



Τον ρύθμισω εγώ; Η ειναι εργοστασιακα
ρυθμισμενος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ