Πυρηνολέβητας Σαμαράς ΜΙΛΕ Π35 by ftspetro

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76911 από spyroskosmas
Έχετε δοκιμάσει πέλλετ από καθαρό πυρηνόξυλο;

klimiscoal-ep.gr/images/pellet.gif

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
''Τo pellet πυρηνόξυλου είναι ένα καύσιμο αποτελούμενο από το πυρηνόξυλο, χωρίς υγρασία, συμπιεσμένο σε μικρούς κυλίνδρους διαμέτρου 5-6 mm χωρίς καμιά προστιθέμενη συγκολλητική ουσία κατάλληλο για λέβητες βιομάζας.
Η θερμογόνος απόδοση των pellet ανέρχεται στα 5000 kcal/kg- 5200 kcal/Kg.
Λόγω της κυλινδρικής φόρμας και του μικρού μεγέθους, τα pellet συμπεριφέρονται όπως ένα υγρό, διευκολύνοντας την μεταφορά τους και την αυτόματη τροφοδοσία του λέβητα. Διατίθεται σε συσκευασίες 15 κιλών ή μεγάλες των 500-1000 kg (Big Bag).
Η υψηλή ενεργειακή πυκνότητα και η ευκολία της χρήσης καθιστούν αυτό περιβαλλοντικά ασφαλές καύσιμο, ενδεικνυόμενο για χρήση σε κάθε μεγέθους αυτόματα συστήματα θέρμανσης.
Πιστοποιημένο με ISO 9001:2008 συνοδεύεται από επίσημες εργαστηριακές αναλύ σεις.
Η περιεκτικότητα του σε θείο είναι αμελητέα και δεν περιέχει τοξικές ενώσεις ή βαρέα μέταλλα. Σημαντικό στοιχείο από λειτουργική και από περιβαλλοντική άποψη (σωματιδιακές εκπομπές), είναι ότι ή τέφρα είναι της τάξης του 3,5% - 4,5%. ''

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76934 από vag1234

spyroskosmas έγραψε: Έχετε δοκιμάσει πέλλετ από καθαρό πυρηνόξυλο;

klimiscoal-ep.gr/images/pellet.gif

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
''Τo pellet πυρηνόξυλου είναι ένα καύσιμο αποτελούμενο από το πυρηνόξυλο, χωρίς υγρασία, συμπιεσμένο σε μικρούς κυλίνδρους διαμέτρου 5-6 mm χωρίς καμιά προστιθέμενη συγκολλητική ουσία κατάλληλο για λέβητες βιομάζας.
Η θερμογόνος απόδοση των pellet ανέρχεται στα 5000 kcal/kg- 5200 kcal/Kg.
Λόγω της κυλινδρικής φόρμας και του μικρού μεγέθους, τα pellet συμπεριφέρονται όπως ένα υγρό, διευκολύνοντας την μεταφορά τους και την αυτόματη τροφοδοσία του λέβητα. Διατίθεται σε συσκευασίες 15 κιλών ή μεγάλες των 500-1000 kg (Big Bag).
Η υψηλή ενεργειακή πυκνότητα και η ευκολία της χρήσης καθιστούν αυτό περιβαλλοντικά ασφαλές καύσιμο, ενδεικνυόμενο για χρήση σε κάθε μεγέθους αυτόματα συστήματα θέρμανσης.
Πιστοποιημένο με ISO 9001:2008 συνοδεύεται από επίσημες εργαστηριακές αναλύ σεις.
Η περιεκτικότητα του σε θείο είναι αμελητέα και δεν περιέχει τοξικές ενώσεις ή βαρέα μέταλλα. Σημαντικό στοιχείο από λειτουργική και από περιβαλλοντική άποψη (σωματιδιακές εκπομπές), είναι ότι ή τέφρα είναι της τάξης του 3,5% - 4,5%. ''


Που το βρίσκουμε και σε ποια τιμη??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76954 από dhmv2001
Oινόφυτα 200€ ο τόνος αλλα εγω που το δουλεψα περσι στον fuzzy logic δεν μου το έκαψε σωστά
γέμιζε το ποτηράκι της καυσης με μια χοντρη σταχτη και μπουκωνε με αποτέλεσμα να μην μπορει να εχει την σωστη φλογα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76960 από stratis 1
Το πυρηνοξυλο ειναι 'ρευστο' καυσιμο.
ποιος ειναι ο λογος να πελλετοποιηθει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76970 από vag1234

dhmv2001 έγραψε: Oινόφυτα 200€ ο τόνος αλλα εγω που το δουλεψα περσι στον fuzzy logic δεν μου το έκαψε σωστά
γέμιζε το ποτηράκι της καυσης με μια χοντρη σταχτη και μπουκωνε με αποτέλεσμα να μην μπορει να εχει την σωστη φλογα.


Που στα οινόφυτα??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76977 από stratis 1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ