Πυρηνολέβητας Σαμαράς ΜΙΛΕ Π35 by ftspetro

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87349 από ftspetro
φιλε μου karamb22 προσφατα εβγαλα μια φωτογραφια του δικου μου μηχανηματος και στην αναρτω. πως παει με την καταναλωση?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87366 από karamb22
γεια σου και σε σενα φιλε μου..εγω εχω μετανειωσει που δεν τον πηρα με ινβερτερ αλλα με την εταιρια που μηλισα μου ειπαν οτι γεινετε και το καλοκαιρι θα το βαλω.η καταναλωση μου σε μεσο ορο ανα ημερα μου βγενει περιπου 60 κιλα .εσυ πως τα πας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87484 από ftspetro
καλησπερα στη Λέσβο. φιλε μου και εγω προς το παρον ειμαι ικανοποιημενος απο το μηχανημα, αν και τωρα που το δουλευω, διαπιστωνω πως θα ηθελα ο κοχλιας του να τραβα και άλλα υλικα, όπως θρυματα. φυσικά μιλώ πλεον για άλλο τυπο μηχανηματος, αλλά θα το ψαξω για να δω τι μπορω να κανω για να μπορω να καιω διάφορους τυπους στερεών καυσιμων. όχι φυσικά πελετ. ομως οπως ξαναεχω πει, ειναι ενα απλο μηχανημα που κανει με καλο τροπο αυτο για το οποιο προοριζεται. εγω φιλε δεν λειτουργω το μηχανημα ολες τις ημερες της εβδομαδος, γιαυτο και η καταναλωση μου ειναι κατ εκτιμηση και σε μηνιαιο βήμα. καιω λιγότερο απο ενα τονο πυρηνα τον μηνα. όμως τωρα και για να μειωσω ακομα περισσοτερο την καταναλωση, εχω ξεκινησει στην αρχική εκκινηση να το βοηθω γεμιζοντας τον χωρο με ξυλα και μετά ριχνοντας κατα διαστηματα τρυμα κλαδιων απο την μπροστινη πορτα. φυσικα για να γινει αυτο, εχω βαλει καρεκλες και τραπεζακι στο χωρο του καυστηρα και το γλενταω με κρασακι και μεζεδες με φιλους. :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87503 από karamb22
να σε ρωτισω κατι αλλο..με ποιο τροπο τον εχεις συνδεση τον λεβητα?δηλ οταν ο θερμοστατης χωρου κανει 6-7 ωρεσ να ζητισει θερμοκρασισα ο λεβητας κραταει τα νερα σταν μπαι η πεφτει η θερμοκρασια τους?ο θχ σου τι ελεγχει?εμενα ηταν με αυτονομια και εκανε μπαι πας στην τελευταια ηλεκτροβανα με αποτελεσμα αν ο θχ εκανε να ζητισει 6-7 ωρεσ θερμοκρασια τα νερα πεφτανε στους 30 βαθμους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87521 από ftspetro
οταν ο θερμοστατης χωρου κανει 6-7 ωρες να ζητησει θερμοκρασία, εχω παρατηρήσει πως η θερμοκρασια των νερων πεφτει μεχρι τους 45 βαθμους που εχω ρυθμίσει τον κυκλοφορητή. δεν ξερω αν αυτο ειναι σωστο ή λαθος. εγω φιλε μου δεν εχω αυτονομια. εσυ εχεις ινβερτερ? δεν θυμαμαι τι ειχες πει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87522 από ftspetro
ααα το διαβασα λιγο ποιο πανω... δεν εχεις ινβερτερ. ποσο στο δινει η εταιρεια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ