Πυρηνολέβητας Σαμαράς ΜΙΛΕ Π35 by ftspetro

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77634 από ftspetro
φιλε Στρατο καλησπερα και απο εμενα. σωστα ειναι όπως το λες ... ο καυστηρας μου εχει πανω στο σιλο μια σιτα για τα ξενα σωματα. απλα εγω ριχνω επανω το γεματο σακι και με ενα μυστρι ή και με το χερι κινω το υλικο και πεφτει στο σιλο ποιο γρηγορα.φιλικα Φωτης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77638 από ftspetro
και κατι άλλο. επειδη όπως εχω πει άλλη φορα ο πυρηνας που καιω εχει μεσα πετραδακια, όπως και σβολους του υλικου, μετα απο την κινηση στη σιτα εχω κουβα διπλα μου και μαζευω τους σβολους τους οποιους όμως με μια λαμαρινα σε σχημα U τους προωθω στο θαλαμο καυσης απο την πορτα του καυστηρα για να μην πηγαινει τιποτα αχρηστο. επισης με την ιδια λαμαρινα και τον ιδιο τροπο ριχνω μεσα και τα κομματια απο τα λιόκλαρα που εχω περασει απο τον καταστροφεα ξυλου που εχω. παντως αν και δεν μπορω να ανακατεψω προς το παρον αυτα τα λιοκλαρα με την πυρηνα στο σιλο, εν τουτοις καιω αρκετη ποσοτητα τεμαχισμενων κλαδιων που θα καιγοντουσαν ανεξελεγκτα στη φυση. ομως φιλε το ΄΄ψαχνω΄΄ μπας και βρω ενα ΄΄σφυρι΄΄ για να κανω τα κλαδια πριονιδι, οπως μου ειχες πει εσυ σε παλαιοτερη επικοινωνια μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77639 από stratis 1
Το συστημα αποτροπης της φλογας χρειαζεται γιατι καποια στιγμη μπορει να πεσει έλλειψη στο πυρηνοξυλο και θα εχης εναλακτικη να χρησιμοποιησης πελλετ.
βεβαια το καλυτερο και οικονομικοτερο σε περιπτωση ελλειψης ειναι το ξυλο.
Αν εχει χωρο ο λεβητας για καμια δεκαρια κιλα ,το εβγαλες το βραδυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77640 από stratis 1
δοκιμασες να τα ξαναπερασης απο το μηχανημα που ηδη εχης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77641 από ftspetro
λες να στερεψουμε απο πυρηνοξυλο ή πυρηνα?κακο που παθαμε... χαχαχα. :lol: παντως φιλε ο δικος μου καυστηρας μπορει να παρει και ξυλα μεσα, οπότε την εποχη της στερησης θα γινω ο μαυρος θερμαστης απο το Τζιμπουτί και θα την βγαλω την βραδια. χαχαχα. απλα μου ειπαν απο την εταιρεια οτι αν ειναι να καψω μονο ξυλα πρεπει να προστατεψω τον καυστηρα που ειναι τυπου volcano. για λιγα ξυλα ομως δεν υπαρχει κανενα προβλημα και μαλιστα μπορω επικουρικα για να βοηθω την τυχον κακη ποιοτητα του πυρηνα να βαζω ξυλα στο θαλαμο καυσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77643 από ftspetro
τα περασα, αλλά δεν ειδα θεαματικα αποτελεσματα. ετσι κοιτω στο ιντερνετ μπας και βρω κατι, εστω και μεταχειρισμενο. σιγουρα μπορει να μην κανω γρηγορη αποσβεση, αλλα ας ελπισω πως κατι θα βρω για να μην καιγονται τα λιοκλαρα διπλα μου. εσυ τον NEW HOLLAND ποσο τον ειχες παρει και απο που? και στο κανει πριονιδι το ξυλο? καμμια πατεντα ξερεις να φτιαξω μονος μου ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ