Πυρηνολέβητας Σαμαράς ΜΙΛΕ Π35 by ftspetro

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77245 από spyroskosmas

vag1234 έγραψε: Που το βρίσκουμε και σε ποια τιμη??


Μπορώ να σας δώσω λίγο για δοκιμή, και μετά παραγγελία.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77246 από spyroskosmas

stratis 1 έγραψε: Το πυρηνοξυλο ειναι 'ρευστο' καυσιμο.
ποιος ειναι ο λογος να πελλετοποιηθει?


Αν το πυρηνόξυλο είναι βρώμικο, με πέτρες ανάμεσα και δημιουργεί προβλήματα, η τυποποίηση δεν είναι κάτι που βοηθάει;

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77277 από stratis 1

spyroskosmas έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Το πυρηνοξυλο ειναι 'ρευστο' καυσιμο.
ποιος ειναι ο λογος να πελλετοποιηθει?


Αν το πυρηνόξυλο είναι βρώμικο, με πέτρες ανάμεσα και δημιουργεί προβλήματα, η τυποποίηση δεν είναι κάτι που βοηθάει;


Με ενα περασμα απο κοσκινο φευγουν οι πετρες και τα υπολοιπα ξενα σωματα.
Η απορια μου ειναι, γιατι να πληρωσω παραπανω για να το βαλω στον πυρηνολεβητα σε μορφη πελλετας.
Σε πυρηνολεβητα με μονο κοχλια το πελετοποιημενο πυρηνοξυλο αλλα και τα αλλα πελλετ απο ξυλο,
καπνιζουν απο το σιλο και επιστρεφουν την καφτρα στο σιλο.
Το κλασικο πυρηνοξυλο δεν αφηνει κενα και ειναι ιδανικο για αυτο τον τυπο καυστηρα.
Αν μπορουσε να καει χωρις τα γνωστα προβληματα σε πελλετολεβητες,τοτε θα ηταν μια πολυ καλη και φτηνη λυση.
Ας μας πουν αυτοι που το εχουν δοκιμασει σε πελλετοσομπες-πελλετολεβητες τι προβληματα ειχαν.
Ποια μαρκα πελλετολεβητα μπορει να καψει ανετα πυρηνοπελλετ?
Αυτο θα μπορουσε να γινει καινουργιο θεμα στο φορουμ ωστε να ενημερωθουμε.
Το πυρηνοξυλο ειναι ελληνικο προιον και στηριζει τον Ελληνα βιοτεχνη.
Το βασικοτερο ειναι οτι δεν φευγει συνάλλαγμα απο τη χωρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77290 από spyroskosmas

stratis 1 έγραψε: Με ενα περασμα απο κοσκινο φευγουν οι πετρες και τα υπολοιπα ξενα σωματα. Ρωτήστε κάποιον στην ηλικία των 60+ αν του αρέσει να είναι ''καβάλα'' σε ένα σιλό και να κοσκινίζει...
Η απορια μου ειναι, γιατι να πληρωσω παραπανω για να το βαλω στον πυρηνολεβητα σε μορφη πελλετας.
Σε πυρηνολεβητα με μονο κοχλια το πελετοποιημενο πυρηνοξυλο αλλα και τα αλλα πελλετ απο ξυλο,
καπνιζουν απο το σιλο και επιστρεφουν την καφτρα στο σιλο. Πρωτίστως η ασφάλεια. Μιλώ για μηχανήματα που έχουν προστασία από επιστροφή, τύπου ΜΙΛΕ ΒΙΟ Σαμαράς κλπ.
Το κλασικο πυρηνοξυλο δεν αφηνει κενα και ειναι ιδανικο για αυτο τον τυπο καυστηρα. Σε μηχανήματα μονού κοχλία συμφωνώ απολύτως. Για καύση πυρηνόξυλου άλλωστε είναι κατασκευασμένα.
Ποια μαρκα πελλετολεβητα μπορει να καψει ανετα πυρηνοπελλετ? Γενικεύω...Όσα έχουν τροφοδοσία με κοχλία σε καυστήρα τύπου ''Volcano'' χωρίς περίπτωση επιστροφής φλόγας. Καίει απίστευτα αποδοτικά, με αποτελέσματα καύσης που και τα κορυφαία πέλλετ ξύλου θα ζήλευανε.


Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77619 από ftspetro
φιλε μου ας συμφωνησω, πως το πυρηνοπελλετ που εμπορευεσαι, μπορει και να ειναι ενα καλυτερο υλικο, αν και δεν το εχω δοκιμασει στον καυστηρα μου ο οποιος αν και ΜΙΛΕ της εταιρειας Σαμαρας, λογω κοστους δεν εχει την αποτροπη φλογας, άρα δεν με διαβεβαιωνει κανεις πως δεν θα επιστρεψει η φλογα στο σιλο αποθηκευσης του υλικου. επισης αν και νεος στα στερεα καυσιμα και οχι μικρος σε ηλικια, πιστευω ετσι οπως τα λες πως θα μου ειναι το ιδιο δυσκολο μετα απο μερικα χρονια να γεμιζω το σιλό, ακομα και με το υλικο σου. όμως απ οτι ξερω ο παπους μου, οταν ζουσε, παρ οτι ειχε μεγαλη ηλικια μετεφερε και εβαζε στο τζακι του, μεγαλες ποσοτητες ξυλων και δεν τον εμποδιζε η ηλικια του. αν ειναι λοιπον να φτασω στα 60+ και να μην μπορω να κουνηθω... εεε τοτε ή θα επιστρεψω στην ευκολη αλλά ακριβη λυση του πετρελαιου ή και ας με συγχωρησουν οι φιλοι εδω μεσα, ας πεθανω απο το κρυο. επισης θα ηθελα να προσθεσω, γιατι να πληρωσω ενα υλικο με 200 ευρω τον τονο, όταν με τα μισα χρηματα μπορω να κανω την ιδια ακριβως δουλεια στον καυστηρα μου και χωρις καμμια μετατροπη. με συγχωρεις για την αποψη μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77633 από stratis 1
ftspetro καλησπερα
ο λεβητας σου πανω στο σιλο ,εχει σιτα για να κραταει τα ξενα σωματα ?
Λογικα ολοι οι πυρηνολεβητες εχουν αυτο το εξαρτημα.
Ριχνουμε πανω στο σιλο το τσουβαλι και 'κοσκινιζεται' μονο του το υλικο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ