Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5533 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

paparatsos έγραψε: Χαιρετω την παρεα...
Εχω μια απορια ...Μηπως ξερει κανεις να μου πει ποσα εκατοστα ειναι τα τοιχωματα αυτου του λεβητα?


Αν δεν κάνω λάθος είναι 5 χιλιοστά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5536 από paparatsos
Απαντήθηκε από paparatsos στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

kostas1 έγραψε:

paparatsos έγραψε: Χαιρετω την παρεα...
Εχω μια απορια ...Μηπως ξερει κανεις να μου πει ποσα εκατοστα ειναι τα τοιχωματα αυτου του λεβητα?


Αν δεν κάνω λάθος είναι 5 χιλιοστά


Οχι το παχος της λαμαρινας αλλα τα τοιχωματα περιμετρικα ποσα εκατοστα ειναι το ενα με το αλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6830 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

kostas1 έγραψε: dr.Raven καλησπέρα.
Έχω και εγώ έναν kombi 30/50 αλλά τον καίω πέλλετ.Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος μιας και κατάφερα να καταλήξω σε ημερήσιες καταναλώσεις στα 45 κιλά.Τις τελευταίες ημέρες έχω όμως έντονο το φαινόμενο της επιστροφής φλόγας ένα φαινόμενο το οποίο δημιουργείται όταν ο λεβητας είναι σε κατάσταση αδράνειας η φλόγα σιγοκαίει και γυρνάει προς το σιλό με αποτέλεσμα να επεμβαίνει η πυρασφάλεια και να σβήνει την φωτιά.Φαινόμενο εκνευριστικό γιατί γεμίζει καπνούς το λεβητοστάσιο-παρκινγκ αλλά και συνχρόνως ανασφάλειας γιατί αν δεν δουλέψει για κάποιον λόγο η πυρασφάλεια σίγουρα ο λεβητας θα γίνει ψησταριά.Από ότι φαντάζομαι αυτός που έβαλες είναι μόνο ξύλου και δέν έχεις εντυπωσεις να μου πείς.Από Δευτέρα θα επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία για να μου εξηγήσουν το φαινόμενο.Πάντως είναι ένα απλό και όπως θέλω να δείξει ο χρόνος αξιόπιστο μηχάνημα.


Κωστα ποιο kombi εχεις?Μηπως τον kn-sf.Με το προβλημα επιστροφης της φλογας τι εγινε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6956 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

kostas1 έγραψε: dr.Raven καλησπέρα.
Έχω και εγώ έναν kombi 30/50 αλλά τον καίω πέλλετ.Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος μιας και κατάφερα να καταλήξω σε ημερήσιες καταναλώσεις στα 45 κιλά.Τις τελευταίες ημέρες έχω όμως έντονο το φαινόμενο της επιστροφής φλόγας ένα φαινόμενο το οποίο δημιουργείται όταν ο λεβητας είναι σε κατάσταση αδράνειας η φλόγα σιγοκαίει και γυρνάει προς το σιλό με αποτέλεσμα να επεμβαίνει η πυρασφάλεια και να σβήνει την φωτιά.Φαινόμενο εκνευριστικό γιατί γεμίζει καπνούς το λεβητοστάσιο-παρκινγκ αλλά και συνχρόνως ανασφάλειας γιατί αν δεν δουλέψει για κάποιον λόγο η πυρασφάλεια σίγουρα ο λεβητας θα γίνει ψησταριά.Από ότι φαντάζομαι αυτός που έβαλες είναι μόνο ξύλου και δέν έχεις εντυπωσεις να μου πείς.Από Δευτέρα θα επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία για να μου εξηγήσουν το φαινόμενο.Πάντως είναι ένα απλό και όπως θέλω να δείξει ο χρόνος αξιόπιστο μηχάνημα.


Κωστα ποιο kombi εχεις?Μηπως τον kn-sf.Με το προβλημα επιστροφης της φλογας τι εγινε?

Όχι φίλε μου έχω τον kn-at 30/50. Με την επιστροφή φλόγας δεν έχω κάνει τίποτα γιατί θέλει να σηκώσω την καμινάδα γιατί όταν έχει νοτιάδες μου στροβιλίζει τον αέρα και δημιουργεί υποπίεση και χαλάει τον ελκυσμό της.Τώρα με τα πολλά κρύα δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6960 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven

kostas1 έγραψε:

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

kostas1 έγραψε: dr.Raven καλησπέρα.
Έχω και εγώ έναν kombi 30/50 αλλά τον καίω πέλλετ.Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος μιας και κατάφερα να καταλήξω σε ημερήσιες καταναλώσεις στα 45 κιλά.Τις τελευταίες ημέρες έχω όμως έντονο το φαινόμενο της επιστροφής φλόγας ένα φαινόμενο το οποίο δημιουργείται όταν ο λεβητας είναι σε κατάσταση αδράνειας η φλόγα σιγοκαίει και γυρνάει προς το σιλό με αποτέλεσμα να επεμβαίνει η πυρασφάλεια και να σβήνει την φωτιά.Φαινόμενο εκνευριστικό γιατί γεμίζει καπνούς το λεβητοστάσιο-παρκινγκ αλλά και συνχρόνως ανασφάλειας γιατί αν δεν δουλέψει για κάποιον λόγο η πυρασφάλεια σίγουρα ο λεβητας θα γίνει ψησταριά.Από ότι φαντάζομαι αυτός που έβαλες είναι μόνο ξύλου και δέν έχεις εντυπωσεις να μου πείς.Από Δευτέρα θα επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία για να μου εξηγήσουν το φαινόμενο.Πάντως είναι ένα απλό και όπως θέλω να δείξει ο χρόνος αξιόπιστο μηχάνημα.


Κωστα ποιο kombi εχεις?Μηπως τον kn-sf.Με το προβλημα επιστροφης της φλογας τι εγινε?

Όχι φίλε μου έχω τον kn-at 30/50. Με την επιστροφή φλόγας δεν έχω κάνει τίποτα γιατί θέλει να σηκώσω την καμινάδα γιατί όταν έχει νοτιάδες μου στροβιλίζει τον αέρα και δημιουργεί υποπίεση και χαλάει τον ελκυσμό της.Τώρα με τα πολλά κρύα δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.


Ποσο πηγε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7042 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Kombi KN 50/80 by Dr.Raven
κωστα εκτος απο την τιμη του,πες μου λιγο σε παρακαλω:
1.Το εκαψες με ξυλο ή αλλο υλικο; αν ναι εντυπωσεις;
2.στα 45κιλα/ημερα πελλετ τι θερμοκρασιες εχεις μεσα στο σπιτι;
3.ειναι δυσκολη η μετατροπη του απο καυσιμο σε καυσιμο?
4.στα ποσα μετρα ειανι η καμιναδα σου ωστε να λυθει το προβλημα τις φλογας;

ευχαριστω

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ