Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59807 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χρηστο σύντομα θα δώσουμε ραντεβού και θα τα πούμε φίλε.
Αν και εχω παρει τι αποφασεις μου απλα κραταω μια πισινή λογο έλλειψης χωρου στο λεβητοστάσιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59941 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

terisds έγραψε:

antonio έγραψε: Γειά σας και από εμένα. Έχω αγοράσει και εγώ τον Pelletech 25 και προσπαθώ να τον βάλω σε λειτουργία καθώς και ο δικός μου αντιπρόσωπος κοιμάται όρθιος.

Θα μπορούσες φίλε elixir να μου πεις με ποιό τρόπο βάζουμε το θερμοστάτη να κλείνει το λέβητα και ο κυκλοφορητής να συνεχίζει να δουλεύει μέχρι να πιάσει τη θερμοκρασία που του έχουμε ορίσει; Μήπως με το Α01 =2 ;

-

Κακώς το έσβησες. Πολύ σωστά τα είπες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60520 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
χθες επαθα το πρωτο μπλοκ απο φρακαρισμα σε κοχλια και σπυραλ απο σκονη πελλετ.εφαγα κανα τριωρο αλλα τελικα το ξεμπλοκαρα.ΝΑ ευχαριστησω την Ecogroup τον κυριο Καπανταη και τους τεχνικους του που με βοηθησαν τηλεφωνικα αν και δε πηρα απ αυτους τον λεβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60767 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

antonio έγραψε: Γειά σας και από εμένα. Έχω αγοράσει και εγώ τον Pelletech 25 και προσπαθώ να τον βάλω σε λειτουργία καθώς και ο δικός μου αντιπρόσωπος κοιμάται όρθιος.

Θα μπορούσες φίλε elixir να μου πεις με ποιό τρόπο βάζουμε το θερμοστάτη να κλείνει το λέβητα και ο κυκλοφορητής να συνεχίζει να δουλεύει μέχρι να πιάσει τη θερμοκρασία που του έχουμε ορίσει; Μήπως με το Α01 =2 ;


Αυτο μονο τεχνικος μπορει να στο κανει θελει και διαφορετικη ηλεκτρικη συνδεση.
Παντως τωρα εχω ησυχασει ουτε μπλοκ ουτε τιποτα αργει λιγο στην αρχη να ζεστανει αλλα μετα δεν εχει κανενα προβλημμα εχω και λιγοτερη καταναλωση πελλετ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60993 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: Ο λεβητας μια χαρα ειναιαρμα μαχης φιλος

Λοιπόν ... μετά από 2 μήνες ψαξίματος τελικά χτες μπόρεσα να δω και να μελετήσω το λέβητα από κοντά. Βρήκα έναν αντιπρόσωπο ο οποίος είχε το λέβητα στο μαγαζί του. Ο λέβητας είναι πραγματικά άρμα μάχης και θα συμφωνήσω με τον συμφορουμίτη που το έγραψε. Επειδή είχα μαζί μου και κάποιον υδραυλικό φίλο, ο οποίος έχει κάνει πολλές εγκαταστάσεις μέχρι και πριν 3 μήνες (δεν εργάζεται από τότε λόγω ατυχήματος) και γενικά το γνωρίζει το αντικείμενο, δεν πίστευε ότι αυτός ο λέβητας κατασκευάστηκε στην Ελλάδα. Απ΄ ότι μου είπε ο αντιπρόσωπος και συμφώνησε απόλυτα και ο φίλος μου όλα τα παρελκόμενα του λέβητα (λαμαρίνα, κοχλίας, ηλεκτρονικά και άλλα που δε θυμάμαι) καθώς και η κατασκευή συναγωνίζονται άνετα πολλούς "ξένους" λέβητες σε αξιοπιστία και ποιότητα.
Μάλιστα ο φίλος μου μ' αυτά που είδε μου τόνισε πως άνετα ο συγκεκριμένος λέβητας θα πάρει πιστοποίηση. Θέλω να πω πως είδα και τη λειτουργία του αφού ο αντιπρόσωπος τον είχε συνδεδεμένο με ένα μικρό δοχείο αδράνειας και ζέσταινε μ' αυτόν το μαγαζί του. Επίσης απ΄ότι φάνηκε ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος είναι και απόλυτα καταρτισμένος επάνω στη λειτουργία του λέβητα. για μένα μετά από αυτά που είδα και άκουσα παίρνει ένα + (θετικό πρόσημο). Τώρα όσον αφορά την υποστήριξη όπως γράψαμε και πιο πάνω, ας ελπίσουμε ότι η εταιρία θα διορθώσει τα "κακώς κείμενα" και θα κερδίσει έτσι πελάτες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61132 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
μονο ενας αντιπροςωπος ειναι καταρτισμενος πανω στο λεβητα περισσοτερο κι απ αυτους που τον κατασκευαζουν.Θεσ/νικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.229 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ