Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59533 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
το γραφουν οι οδηγιες του λεβητα αλλα θα το δω και γω και θα σου πω αυριο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59534 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Ο λεβητας μια χαρα ειναιαρμα μαχης φιλος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59677 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Αρα χρηστο οσοι γραφουν στο νημα δεν αποτελουν αντιπροσωπευτικο δειγμα του καταναλωτικου κοινου απλα επεσαν ολοι σε βλακα υδρυαλικο-καυστηριατζη ο οποιος δεν ηξερε τι εκανε ενω το μηχανιμα ειναι μια χαρα.
Δυσκολευομαι να το πιστέψω φιλε χρηστό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59747 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν από δω μέσα, απλά διαβάζοντας την συγκεκριμένη ενότητα διότι κι εγώ ενδιαφέρομαι για αγορά ενός λέβητα και αυτός είναι ένας από τους υποψήφιους θα ήθελα να αναφέρω τα εξής:
Σ' αυτά που έχω διαβάσει δεν αποδεικνύεται πουθενά ότι ο λέβητας δεν αξίζει τα λεφτά του. Αυτό που αποδεικνύεται είναι ότι δεν έχει την ανάλογη υποστήριξη από το εργοστάσιο κι επίσης δεν υπάρχει η ανάλογη τεχνογνωσία από τους εμπόρους που τον πουλάνε ώστε να λύσουν τα τυχόν προβλήματα που παρουσιάζονται. Και για τα δύο πιο πάνω ευθύνεται κατά τη γνώμη μου ο κατασκευαστής.
Η υποστήριξη ενός προϊόντος μετά την αγορά του είναι ίσως το σημαντικότερο πράγμα που απασχολεί τον αγοραστή. Άλλωστε γι αυτό λέμε ότι πρέπει να υποστηρίξουμε τα Ελληνικά προϊόντα, για να έχουμε καλύτερη υποστήριξη μετά την αγορά. Αν τώρα δεν μπορούν να μας ικανοποιήσουν σ' αυτό, τότε δύσκολα θα μας κάνουν πελάτες όσο καλά και ποιοτικά προϊόντα κι αν βγάζουν.
Η εταιρία θα ήθελα να ξέρω, γνωρίζει ότι οι κατά τόπους έμποροι ή αντιπρόσωποι (πλην ίσως ενός όπως αναφέρει κι ο Χρήστος πιο πάνω) δεν το κατέχουν το θέμα;
Ρωτάω διότι σε μία τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν ένα περίπου μήνα όταν άρχισα να ενδιαφέρομαι για το λέβητα και ρώτησα για την τεχνική υποστήριξη μετά την αγορά, η κοπέλα που σήκωσε το τηλέφωνο μου είπε πως για ότι χρειαστώ θα απευθύνομαι στον τοπικό αντιπρόσωπο ο οποίος είναι καταρτισμένος και μάλιστα έχει παρακολουθήσει σεμινάριο σχετικά με τους λέβητες, στο χώρο της εταιρίας, για μία εβδομάδα.
Δυστυχώς όμως κάτι τέτοιο δεν αποδεικνύεται κι απ΄ότι φαίνεται αν δεν υπάρχει παντού ένας "Χρήστος" ή κάθε "Χρήστος" (όπου Χρήστος βάλτε σωστός επαγγελματίας υδραυλικός) τότε τα προβλήματα θα διογκώνονται. Συγγνώμη αν σας κούρασα ... τις σκέψεις μου απλά ήθελα να εκφράσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59752 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

erimitis έγραψε: Αρα χρηστο οσοι γραφουν στο νημα δεν αποτελουν αντιπροσωπευτικο δειγμα του καταναλωτικου κοινου απλα επεσαν ολοι σε βλακα υδρυαλικο-καυστηριατζη ο οποιος δεν ηξερε τι εκανε ενω το μηχανιμα ειναι μια χαρα.
Δυσκολευομαι να το πιστέψω φιλε χρηστό.



Δεν ξερω οι αλλοι που επεσαν Δημητρη, ουτε μπορω να ξερω το ποιον του καθε αντιπροσωπου.

Αυτο που ξερω ειναι ο συγκεκριμενος αντιπροσωπος, ο οποιος ειναι τεχνικος εγκαταστασεων θερμανσης και κατεχει τον συγκεκριμενο λεβητα...οπου χρειαστηκε να δωσει λυσεις στις δικες μου τοποθετησεις, απλα τις εδωσε.

Οσο για τους λεβητες, ιδου η ροδος, ιδου και το πηδημα...3 χιλιομετρα αποσταση ειμαστε...αν ενδιαφερεσαι πραγματικα ελα να δεις τρεις λεβητες στο χωριο μου.

Οι ιδιοι οι πελατες θα σου πουν ποσο σκαρτος η απαραδεκτος ειναι.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #59774 από dimilaz
Απαντήθηκε από dimilaz στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Συγνωμη για την εκτος θεματος ερωτηση που απευθύνεται στο Χρηστος8 η σε οποιον αλλον γνωριζει, ψαχνοντας για ολοκληρωμενη λυση για το προβλημα της θερμανσης μου ειμαι μεταξυ της σομπας λεβητα πελλετ της la nordica elisir idro με τιμη απο Ιταλια 2400 ευρω και ενος πυρολυτικου λεβητα.
Βρηκα απο Σλοβακια τον Attack dpx 15 η 25 απο 1300-1500 ευρω, δεν τον γνωριζω ομως και δεν ξερω αν ειναι εξισου καλος με τον αντιστοιχο Atmos η vigas που κοστιζουν απο 1800-2000 ευρω. Αξιζουν τη διαφορα χρημάτων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.449 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ