Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61142 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Και κάτι άλλο. Χθες 19/12/2012 συναντήθηκα με τον κουμπάρο μου και μου είπε ότι στο σπίτι του έβαλε αντλία θερμότητας, η οποία ανεβάζει τη θερμοκρασία του νερού που στέλνει στα σώματα, μέχρι τους 54 βαθμούς. Με αυτήν τη θερμοκρασία πιάνει μέσα στο σπίτι 22 βαθμούς.

Μετά απ΄ αυτό, η θερμοκρασία των 63 βαθμών του λέβητά μου (με ανοιχτό κυκλοφορητή), ξαφνικά μου φαίνεται χλιδή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61144 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Μου τό 'κανε πέρσι 1 φορά μετά από διακοπή ρεύματος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61215 από betonly
Απαντήθηκε από betonly στο θέμα Starfire Maxi 30
Θεοδοση καλημέρα. Αυτό ακριβώς κανη ο ΛΕΒΗΤΑΣ μέχρι 64-65οταν πιαση θερμοκρασία το σπίτι τότε κλινική ο θερμοστατης και εκεί ανεβενη η θερμοκρασία στου 77 και μέχρι 80 γιατί δεν έχει που να τα κυκλοφοριση επόμενος κάπως έτσι δουλεύουν για όλους το εργαλειο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61398 από hoyo
Απαντήθηκε από hoyo στο θέμα Starfire Maxi 30

Gepetto έγραψε: Εσάς σας έχει βγάλει ποτέ στην οθόνη του λέβητα την ένδειξη "alar fire" (ελλιπής ανάφλεξη θαλάμου καύσης); Εμένα μου το κάνει αραιά και πού και απ΄ ό,τι έχω ακούσει το κάνει και σε άλλους. Κατά τη διαδικασία ανάμματος, μετά από προηγούμενη παύση (stop fire), ρίχνει πέλλετ στο πιατάκι, αλλά δεν γίνεται η ανάφλεξη. Κατεβαίνω στο λεβητοστάσιο, πατάω το κουμπί της έναρξης μία φορά και ξεκινάει κανονικά. Εκπρόσωπος της εταιρείας μου είπε ότι στο προσεχές διάστημα θα κάνουμε παραμετροποίηση. Το γνωρίζει το θέμα και μπορεί να το διορθώσει με τις κατάλληλες ρυθμίσεις.


και μενα δυο φορεσ μεχρι τωρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61452 από betonly
Απαντήθηκε από betonly στο θέμα Starfire Maxi 30
σας εχω νεα. τελικα μαλλον στο σινιγορο του πολιτη θα καταλιξω. εχθες βραδυ ωρα 11 ο θερμοστατης κατεβενη απο τους 19 στουσ 17. και στις 7 τον βαζω παλι 19. για το 24ωρο αυτο εφαγε 60 κιλα καλο εε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61499 από kiko73
Απαντήθηκε από kiko73 στο θέμα Starfire Maxi 30
betonly μηπως κατι δεν εχει γινει σωστα με την τοποθετηση-συνδεση του λεβητα;
Για την περιοχη που μενεις και τις θερμοκρασιες που υπαρχουν αυτες τισ μερες η καταναλωση σου ειναι υπερβολικη!!!
Σε ποιο προγραμμα το δουλευεις;
Κανε μας μια περιγραφη του χωρου που ζεσταινεις.
Τις προηγουμενες χρονιες ποσο πετρελαιο εκαιγες τη σεζον;
Τη πελλετ χρησιμοποιεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.197 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ