Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61055 από hoyo
Απαντήθηκε από hoyo στο θέμα Starfire Maxi 30
bentoly εσυ εχεις πολυ πλακα .ακομα για της θερμοκασιες μιλας.. :P boossssss

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61063 από betonly
Απαντήθηκε από betonly στο θέμα Starfire Maxi 30
hoyo κανονισε να ερθουν τα πελετ και ασε τα λουσα γιατι το βλεπω να μεινουμε απο καυσιμο. στον φιλο το θεοδοση ρε εγραπψα τρελε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61073 από hoyo
Απαντήθηκε από hoyo στο θέμα Starfire Maxi 30
betonly αν πω οτι δεν ζαλιστηκα ..εισαι πανω απο της δυναμης μου. ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61121 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30

betonly έγραψε: τον κυκλοφοριτη δεν τον παρακολουθης. ποτε σβηνη και ποτε πανε 85 τα νερα του λεβητα απο που τα παρακολουθης εχεισ καπου ενδιχη? γιατι οταν το λαμπακι του θερμοστατη χωρου σβιση σιμενη πωσ σου σταματισε ο κυκλοφοριτησ επομενοσ μπορης εκει να δεισ ποσο ειναι τα νερα του λεβητα. κοιτα να δεισ ποσ τοτε ουτε 65 δεν θα ειναι. ο θερμοστατησ χωρου κλινι οταν πιασι θερμοκρασια ο χωροσ και οταν τα νερα στο λεβητα ειναι κατω απο 56 καλο βραδυ να εχεις.


Δεν τό 'χω ψάξει έτσι, γιατί θέλει έναν μέσα στο σπίτι κι άλλον στο λεβητοστάσιο και να επικοινωνούν μεταξύ τους. Αν το κάνω θα σας γράψω τι ακριβώς θα δω. Πάντως τώρα μπήκα στο σπίτι πριν 50 λεπτά, είχα τον θερμοστάτη χώρου στο 20 και τον ανέβασα στο 23 για να ζεσταθεί ο χώρος καλά και μετά θα κάνω μπάνιο. Πριν 5 λεπτά που διάβασα το μήνυμά σου κοίταξα τον θερμοστάτη χώρου κι είχε σβήσει γιατί έπιασε τους 23 β. κι αμέσως βγήκα και πήγα στο λεβητοστάσιο. Ο λέβητας είχε 77 β.
Αυτά για την ώρα, θα προσπαθήσω να δω κι αυτό που λες και θα τα ξαναπούμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61131 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
Μου άνοιξες δουλειά! Ο θερμοστάτης χώρου παραμένει στο 23 και άναψε πάλι για να ζεστάνει το σπίτι. Δεν ξέρω πόση ώρα ακριβώς έχει που άναψε, αλλά πήγα πάλι στον λέβητα κι η θερμοκρασία του ήταν 65 β. και φυσικά έκαιγε και ο κυκλοφορητής έστελνε νερά...
Αυτά για σήμερα. Καληνύχτα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61135 από Gepetto
Απαντήθηκε από Gepetto στο θέμα Starfire Maxi 30
Εσάς σας έχει βγάλει ποτέ στην οθόνη του λέβητα την ένδειξη "alar fire" (ελλιπής ανάφλεξη θαλάμου καύσης); Εμένα μου το κάνει αραιά και πού και απ΄ ό,τι έχω ακούσει το κάνει και σε άλλους. Κατά τη διαδικασία ανάμματος, μετά από προηγούμενη παύση (stop fire), ρίχνει πέλλετ στο πιατάκι, αλλά δεν γίνεται η ανάφλεξη. Κατεβαίνω στο λεβητοστάσιο, πατάω το κουμπί της έναρξης μία φορά και ξεκινάει κανονικά. Εκπρόσωπος της εταιρείας μου είπε ότι στο προσεχές διάστημα θα κάνουμε παραμετροποίηση. Το γνωρίζει το θέμα και μπορεί να το διορθώσει με τις κατάλληλες ρυθμίσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.120 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ