Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29926 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29943 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Starfire Maxi 30
Πόσο είπαμε κάνει αυτό;











Λιανική ΜΕ ΦΠΑ (όσον έχουν εκεί) είναι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29953 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30
+Τελωνείο +ΦΠΑ μάλλον;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29955 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Starfire Maxi 30
Ναι, το πακέτο είναι αγορά από το εργοστάσιο (όχι ένα κομμάτι) σε τιμή χονδρικής εργοστασίου, για εξαγωγή χωρίς τον εκεί ΦΠΑ, μεταφορικά, τελωνείο Ελλάδας, ΦΠΑ Ελλάδας.


Εμένα δεν μου βγαίνουν λογικά τα νούμερα, ούτε από Σερβία, ούτε από Βουλγαρία που δεν έχει καν κόστος τελωνείου λόγω ΕΕ.


Για αρπαχτή όμως βγαίνουν τα νούμερα κανονικότατα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29970 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Starfire Maxi 30
Για τον toby 20 δε ρώτησα καν.Τον toby 30 πόσο τον έχουν στη Σερβία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #30020 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Starfire Maxi 30

KERBEROS έγραψε:

Gepetto έγραψε: Αγαπητέ Τάκη, η ερώτησή μου ήταν συγκεκριμένη και απευθυνόταν στο Θεοδόση. Δε δυσφημώ κανένα μηχάνημα, δεν ξέρω πάρα πολλά από ποιότητες πέλλετ, ούτε κάνω τον ξύπνιο. To schweighofer το αγόρασα από κει που αγόρασα το λέβητα, το ahira από φίλο του αδερφού μου (εισαγωγέα) που το καίει στο σπίτι του και το παινεύει πολύ. Ο ίδιος εμπορεύεται και τις δύο μάρκες. Από του χρόνου που θα έχω την εμπειρία θα μπορώ να πω περισσότερα. Όλοι πειραματίζονται την πρώτη φορά και δε θέλω να τρελάνω, ούτε εσένα, ούτε κανέναν άλλο. Ξαναλέω λοιπόν, ότι τα σώματα ζεστάθηκαν. Δε θα παγώσω το χειμώνα. Ένας γνωστός μου που έβαλε πέρυσι λέβητα πέλλετ άλλης μάρκας και τον είχε στους 65 βαθμούς, ζεστάθηκε και με το παραπάνω. Τώρα, αν η κατανάλωση με αυτήν τη θερμοκρασία, είναι μεγάλη πέραν του αναμενόμενου (σε σχέση με το πετρέλαιο), ο λέβητας έχει και εγγύηση. Δε θα παραιτηθώ των δικαιωμάτων μου. Έχω την ελπίδα ότι αφού τα σώματα ζεσταίνονται , θα πιάνω εύκολα τη θερμοκρασία των 22 βαθμών που επιθυμώ μέσα στο σπίτι. Στη συνέχεια ο θερμοστάτης χώρου θα δίνει εντολή για παύση λειτουργίας του λέβητα και έτσι δε θα δουλεύει συνεχώς στο φουλ. Ο χρόνος θα δείξει.


Εγώ πέρισυ ζεστάθηκα με θερμοκρασίες νερών 60-65 βαθμούς, με άλλο λέβητα βέβαια. Καλό χειμώνα...


Αυτό θυμίζει το "παρηγοριά στον άρρωστο". Ελπίζω να μην αποτελεί οδηγό για αγορά λέβητα 30kw που δείχνει αδυναμία το καλοκαίρι να πιάσει τους 70 βαθμούς σε σπίτι με σώματα 20.000 θερμίδων.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ