Ξυλολέβητας Prity LB 40+4kW by Insignia

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15110 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Ξυλολέβητας Prity LB 40+4kW by Insignia

σιφουνας έγραψε: μην μπερδευεις τα λιτρα με την καυση.
εχω λεβητα πετρελαιου 30kw και σε ερωτησεις για ξυλολεβητα ολοι μου ειπαν για 10-20kw επιπλεον.
με τον 30αρι μου ειπαν παρε τον αλλα δεν θα ζεσταθεις.
τωρα αν ολοι αυτοι θελουν να με ξεγελασουν, τι να πω, κριμα...
τα συμπερασματα, δικα σας???


Eσυ καταλαβες οτι εγω ειπα οτι τα λιτρα εχουν σχεση με την καυση?
Παραδειγμα σου εδωσα απλο.Οι κανονες της φυσικης δεν αλλαζουν οπως μας γουσταρει προς οφελος μας! ;)
Δε χρειαζεται να εισαι μηχανολογος για να το ξερεις.Απλη κοινη λογικη χρειαζεται.
Εφ οσον θεωρεις οτι εμεις που δε γινεται να εχουμε κανενα οφελος σου λεμε ψεματα κ οι εμποροι την αληθεια...ιδου η Ροδος ιδου κ το πηδημα!
Ως γνωστον εμεις οι Ελληνες διακρινομαστε στο αθλημα "τα ξερω ολα"!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15152 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Ξυλολέβητας Prity LB 40+4kW by Insignia

σιφουνας έγραψε: συνεταιρακια ειστε βρε; εμποροι η κατασκευαστες; τι ειναι αυτα που λετε;
επικοινωνησα με τους μεγαλυτερους ελληνες κατασκευαστες( θωκας, θεμολεβ, κομπι, χαλκοθερμ, ντιανα-σκορδας) και αλλους, και ολοι μου ειπανε οτι ενας απλος ξυλολεβητας χρειαζεται τις διπλασιες σχεδον θερμιδες απο τον αντιστοιχο του πετρελαιου, για να ζεσταθεις, και να μην πηγαινεις συνεχεια για τροφοδοσια!!!!
το ξυλο βλεπετε σαν υλικο παρουσιαζει μεγαλη αδρανεια στην καυση του σε συγκριση με το πετρελαιο.
εσεις πως πιστευετε το αντιθετο; γρηγορα για μαθηματα ενημερωσης!!!
μην παραπλαναται τον κοσμο??
τα τηλεφωνα των εταιριων ειναι διαθεσιμα για επικοινωνια.


Συνεταιράκια δεν είμαστε αλλά νομίζω ότι εσύ ρώτησες την γνώμη μας...τελοσπάντων, εγώ ναί είμαι κατασκευαστής λεβήτων βιομάζας και μάλιστα μερικές δεκαετίες πιο παλιός από αυτά τα ονόματα που ανέφερες.

Τρέχω λοιπόν να παρακολουθήσω μαθήματα ενημέρωσης από αυτούς που λές. Είμαι σίγουρος ότι ξέρουν καλύτερα από εμάς...40 χρόνια στην βιομάζα εμείς εδώ μπρίκια κολλάγαμε.

Καλή σου επιτυχία.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15311 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Ξυλολέβητας Prity LB 40+4kW by Insignia
λοιπον δεν ηξερα σε πιο τοπικ να ρωτησω και αποφασισα να γραψω σε αυτο. θελω το καλοκαιρι να τοποθετησουμε σιγουρα ξυλολεβητα για μεζονετα 300 τετραγωνικων. θελω να μου απαντησει καποιος σε τι μαρκα να ψαξω να βρω να ειναι οι καλυτεροι θελω....θεμα χρηματων δεν υπαρχει. απλως ψαχνω τους καλυτερους. μπορει καποιοος να μου προτινει καποιους γιατι η αγορα εχει γεμισει και εχω χασει τον μπουσουλα. ας απαντησει οποιος θελει σας παρακαλω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15313 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Ξυλολέβητας Prity LB 40+4kW by Insignia

marsdiv έγραψε: ας απαντησει οποιος θελει σας παρακαλω.


αυτά τα πράγματα δεν λέγονται σε ένα φόρουμ...θα είναι σαν να χειραγωγούμε προιόντα ή κατασκευαστές...άν και πιστέυω ότι κάνοντας ένα καλό ξεφύλλισμα θα σχηματίσετε μόνος σας μια καλή άποψη περί λεβήτων γενικά και θα κρίνετε μόνος σας.

ΥΓ: εγώ να πώ ή δεν πιάνομαι?? :P

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by egglezos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15341 από σιφουνας
Απαντήθηκε από σιφουνας στο θέμα Ξυλολέβητας Prity LB 40+4kW by Insignia
την γνωμη μου λεω.....

αφου δεν υπαρχει θεμα χρηματων, τι το θελεις να βαλεις ξυλολεβητα;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15343 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Ξυλολέβητας Prity LB 40+4kW by Insignia

σιφουνας έγραψε: την γνωμη μου λεω.....

αφου δεν υπαρχει θεμα χρηματων, τι το θελεις να βαλεις ξυλολεβητα;;


λέω εγώ τώρα...μήπως για να εξακολουθήσει να μήν έχει θέμα χρημάτων?

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ