Ξυλολέβητας και ξύλα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74321 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Ξυλολέβητας και ξύλα

agge72 έγραψε: Ντροπη δεν ειναι να λες αληθειες.Ντροπη ειναι να βαζουμε ανθρωπους που"με νυχια και με δοντια"
θελουν να δωσουν μια λυση για θερμανση να κανουν δοκιμες με χαζοκουτια πως "μπωρει" το δικοτους
σπιτι να ζεσταθη.Εδω στο φορουμ θα πρεπει να λεμε αληθειες και η αληθεια ειναι πως ειναι κριμα να δωσει
καποιος 2000e και να εχει προβλημα..


Τα παραπάνω σίγουρα αφορούν και εσένα στην προκειμένη περίπτωση.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί ότι όχι μόνο δεν είναι ντροπή να λες αλήθειες, αλλά επιβάλλεται να τις λες.

Καταλαβαίνεις όμως ότι ντροπή μπορεί να είναι ο τρόπος που εκφράζει κάποιος την αλήθεια αυτή.

Εδώ στο φόρουμ ΛΕΜΕ αλήθειες από την έναρξη λειτουργίας του, ενδεχομένως να μην το έχεις αντιληφθεί μιας και είσαι μέλος εδώ και μόλις 5 ημέρες.

Σε παρακαλώ θερμά να μη συνεχίσεις στο ίδιο μοτίβο.

Και κάνε και ένα κόπο να διαβάσεις τους ''Όρους Χρήσης και Κανόνες Λειτουργίας του Forum" καλού κακού...

Επίσης, άσχετο, πρόσεξε σε παρακαλώ όταν κάνεις παράθεση άλλου post, να γράφεις ΜΕΤΑ την τελευταία αγκύλη, γιατί αλλιώς εισάγεις τα γραφόμενά σου στην παράθεση. Ήδη διόρθωσα κάποια post σου...


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74326 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ξυλολέβητας και ξύλα

agge72 έγραψε: Eγω δεν χαρακτηρησα κανεναν.Λεω την αποψημου εκτος και αν δεν το θελεται..Τι να πουμε δηλαδη σε καποιον
που αγοραζει μια σομπα priti οτι εκανες καλα και οτι φτενε τα ξυλα και οτι δοκιμασε και δοχειο αδρανειας.
Βλεπω ωμος απο την πλευρασας μια μεγαλη αντιζηλεια στο καλα μηχανηματα.Οσοι τα προτημουν ειναι βλακες..


Προταση και λυση στο συγκεκριμενο προβλημα εχεις να δωσεις? Αν οχι ασε τους γιουφτους κτλ κτλ να τα λετε και να γελατε με τους φιλους σου! Εδω μεσα κανεις δεν σου συμπεριφερθηκε ετσι, απο την εγγραφή σου και μεχρι σημερα, ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ να συμπεριφερεσαι εσυ! Τις λυκοφιλιες και τα σιγονταρισματα στα ασχημα και ασχετα σχολια αστα για κανα αλλο φορουμ.

οσον αφορα για εμενα και το τι κανω(οχι ως επαγγελμα - αλλα το τι καθομαι και κατασκευαζω για την πλακα μου), οποτε θελεις ανοιχτο το σπιτι μου ή μπορεις να δεις τις παρουσιασεις μου. Επισης ελα ενα βραδυ να κοιμηθεις και να δεις εναν απλο ξυλολεβητα να ταιζεται 11 το βραδυ και στις 7 να καινε τα σωματα ΧΩΡΙΣ δοχειο αδρανειας. Α! και το σπιτι ειναι εργολαβικο με οτι αυτο συνεπαγεται σε μονωση.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74329 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Ξυλολέβητας και ξύλα

agge72 έγραψε: Eγω δεν χαρακτηρησα κανεναν.Λεω την αποψημου εκτος και αν δεν το θελεται..Τι να πουμε δηλαδη σε καποιον
που αγοραζει μια σομπα priti οτι εκανες καλα και οτι φτενε τα ξυλα και οτι δοκιμασε και δοχειο αδρανειας.
Βλεπω ωμος απο την πλευρασας μια μεγαλη αντιζηλεια στο καλα μηχανηματα.Οσοι τα προτημουν ειναι βλακες..


Θέλουμε να λένε ΟΛΟΙ την άποψή τους ελεύθερα και μπορούμε πιστεύω να είμαστε υπερήφανοι ότι μέχρι στιγμής το πετυχαίνουμε σε άκρως ικανοποιητικό βαθμό.

Η ένσταση που διατυπώθηκε, αναφέρεται στον τρόπο. Νομίζω είναι σαφέστατο, δεν παίζουμε με τις λέξεις.

Γράψε ότι θες (αναφέρομαι σε όλους), πες τη γνώμη σου, θα τη σεβαστώ, άσχετα αν διαφωνώ.

Θέλουμε τις γνώμες όλων και να είσαι σίγουρος για αυτό.

Ειρωνείες ,κοροϊδίες κλπ, όπως προφανώς καταλαβαίνεις, δε νομίζω να θέλει κανένας και ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ...

Εγώ δε βλέπω πουθενά καμία αντιζηλία για τα καλά μηχανήματα. Καθένας αγοράσει αυτό που σηκώνει η τσέπη του και αυτό που πιστεύει ότι θα ζεστάνει την οικογένειά του με τον οικονομικότερο τρόπο, best value for money που λέμε...
Και φυσικά καθένας πιστεύει ότι έκανε την καλύτερη επιλογή, εφόσον δεν αντιμετωπίσει κάποιο σοβαρό και δυσεπίλυτο πρόβλημα.

Εκτός και αν τα ακριβά μηχανήματα είναι μονόδρομος για να ζεσταθεί κάποιος και δεν το ξέρω...


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74337 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Ξυλολέβητας και ξύλα

GT έγραψε:

agge72 έγραψε: Ντροπη δεν ειναι να λες αληθειες.Ντροπη ειναι να βαζουμε ανθρωπους που"με νυχια και με δοντια"
θελουν να δωσουν μια λυση για θερμανση να κανουν δοκιμες με χαζοκουτια πως "μπωρει" το δικοτους
σπιτι να ζεσταθη.Εδω στο φορουμ θα πρεπει να λεμε αληθειες και η αληθεια ειναι πως ειναι κριμα να δωσει
καποιος 2000e και να εχει προβλημα..


Τα παραπάνω σίγουρα αφορούν και εσένα στην προκειμένη περίπτωση.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί ότι όχι μόνο δεν είναι ντροπή να λες αλήθειες, αλλά επιβάλλεται να τις λες.

Καταλαβαίνεις όμως ότι ντροπή μπορεί να είναι ο τρόπος που εκφράζει κάποιος την αλήθεια αυτή.

Εδώ στο φόρουμ ΛΕΜΕ αλήθειες από την έναρξη λειτουργίας του, ενδεχομένως να μην το έχεις αντιληφθεί μιας και είσαι μέλος εδώ και μόλις 5 ημέρες.

Σε παρακαλώ θερμά να μη συνεχίσεις στο ίδιο μοτίβο.

Και κάνε και ένα κόπο να διαβάσεις τους ''Όρους Χρήσης και Κανόνες Λειτουργίας του Forum" καλού κακού...

Επίσης, άσχετο, πρόσεξε σε παρακαλώ όταν κάνεις παράθεση άλλου post, να γράφεις ΜΕΤΑ την τελευταία αγκύλη, γιατί αλλιώς εισάγεις τα γραφόμενά σου στην παράθεση. Ήδη διόρθωσα κάποια post σου...



Το καλου κακου που κολαει θα με κανεις ντα για δεν θα με αφησεται να γραφω αλλο..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74338 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Ξυλολέβητας και ξύλα
Εγώ πάντως σκέφτομαι την Ερη, (που βάζει στο μυαλό της από ανατινάξεις έως τενοντίτιδα και ανεβοκατεβαίνει 30 φορές τη μέρα και δεν ξέρει ούτε τι είναι το κλαπέ των καυσαερίων)
που άνοιξε ένα θέμα μπας και βρει κάποια βοήθεια.
Και αν μας ρίξει όλους μία μούντζα πείτε μου αν θα έχει άδικο.....
:huh: :unsure: :(


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74393 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Ξυλολέβητας και ξύλα

agge72 έγραψε:

valsam έγραψε: Φιλε LEONA ο ανθρωπος λεει οτι 2 χιλιαρικα ειχε ολο κι'ολο και εβαλε τον prity εκανε την επιλογη του καλη η κακη μην του την λεμε κιολας δεν ειναι σωστο, αν φταινε τα ξυλα που ειναι υγρα και τελικα μπορεσει και ζεσταθει με στεγνα ξυλα τοτε σωθηκε ο ανθρωπος,δεν εχουν ολοι 5-7 χιλιαδες ευρω για να βαλουν χλιδατους Σουηδικους λεβητες!
Το κοροιδο της υποθεσης ποιος θα ειναι ομως αν τελικα φταινε τα ξυλα που δεν ζεσταινετε ο ερη , εσυ φιλε LEONA με τον χλιδατο πανακριβο Σουηδο η ο ερη με τον λεβητα τον 800 ευρω?
Ο Ερη φιλε ουτε σε μια σαιζον θα κανει αποσβεση και τον πεταει στην τελικη και παει για περαπερα,εσυ τι κανεις φιλε αν δεν βαστανε τα ποδια η τα χερια σου το χαμαλικη?
Μην μου πεις οτι ο Σουηδος ειναι και αυτοτροφοδοτουμενος!
Ζησε Μαη μου να φας τρυφιλη φιλε LEONA!




Καλεμου φιλε valsam διακρινω μια κοντρα εδω και καιρο αναμεσα σε σενα και τον leona για την
επιλογη του σουηδικου λεβητα που εχει βαλει.Εκτος τα θεμα της τιμης που του βγηκε εχεις να
αναφερεις κατι αρνιτικο η εσυ η καποιος αλλος εδω μεσα.Ο leonas βαζει ξυλα 3-4 φορες την ημερα
ενω η φιλημας μας ειπε 30 φορες.Ο leonas θα καψει 15τ ξυλα η φιλημας 30τ και αυτο οχι με
απολυτη σιγουρια εκτος αν καψει και μπρικετες..Tα ξερα ξυλα και τα δοχεια αδρανειας δεν κανουν
θαυματα σε αυτους τους λεβητες.Στην τελικη δυστιχος το κοροιδο θα ειναι η φιλημας που στην ουσια
εδωσε 2000e αλλα δεν πηρε τιποτα...Τελος ο σουηδικος μπωρει να μην ειναι αυτοτροφοδοτουμενος
αλλα ακουστικε πολλες φορες μεσα στο φορουμ πως τα αξιζη τα λεφτατου.

Φιλε agge72 καμια μα καμια κοντρα δεν εχω με τον leona για την επιλογη του λεβητα του ως προς την ποιοτητα του λεβητα του αφου ειναι απ'οτι διαβαζω πολυ καλος,η αποψη μου για τον λεβητα του leona ομως ως προς τα χρηματα που κοστιζει ειναι ιδια με του φιλου kosmidis80 και συμφωνω απολυτα οτι κοροιδο ειναι κι αυτος που βαζει ξυλολεβητα αξιας 5-6 χιλιαδων!
Ως προς το ερωτημα σου αν υπαρχουν μαγικες φτηνες καλες λυσης εχεις ανοιχτη προσκληση αν βρισκεσαι προς Περαια μερια να περασεις απο το σπιτι μου να την δεις με τα ματια σου ,με λιγα παραπανω χρηματα απο της Ερης την εγκατασταση (αλλα και με μπαφερ 500 λιτρα,και μιας και μιλαμε για ξυλο δεν θα το ελαγα φθηνη λυση καποιος να δωσει 2 και 3 χιλιαρικα!)!
Ουτε 2 τονους ξυλα δεν εχω καψει μεχρι στιγμης για 130-140 τ.μ σπιτι και θερμοκρασιας απο 24 εως 21 ολη μερα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.144 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ