EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46912 από avlissi
Η σελιδα που λες αφορα την ρυθμιση θερμοκρασιας χωρου.
Στην τελευταια σελιδα του Display Λέβητα θα δεις οτι μπορεις να απενεργοποιησεις τον θερμοστατη χωρου και να συνδεθει με ηλεκτροβανες.

Δηλαδη δεν θα σταματαει οταν η θερμοκρασια φτασει το +2 η θα ξεκιναει οταν παει στο -2 απο αυτο που εχεις ορισει.

Στον δικο μου η ρυμιση αυτη ειναι στο 2 οπως και στην φωτογραφια αλλα επειδη κατα την λειτουργια της (χςρις να ξερω) πειραξα κατι γι αυτο και ζητησα τα μανυαλια. Πιστευω πως μεσα στο Σ.Κ θα τα βρω

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by avlissi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46915 από XAALAARAA

avlissi έγραψε: Η σελιδα που λες αφορα την ρυθμιση θερμοκρασιας χωρου.
Στην τελευταια σελιδα του Display Λέβητα θα δεις οτι μπορεις να απενεργοποιησεις τον θερμοστατη χωρου και να συνδεθει με ηλεκτροβανες.



τι σχεσει εχει αυτο

εμεις απλα θελουμε να μην σβηνει η σομπα οταν πιανει την επιθημητη θερμοκρασια συμφωνα με τον θερμοστατη χωρου οχι της σομπας και απο οτι βλεπο δεν εχει καποια επιλογη με ον-οφ οπως στην δικη μου

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46917 από avlissi
Γι αυτο λεω οτι θελω να το ψαξω. Και εγω σήμερα έλαβα το manual. Επισης αυριο θα ρωτησω τον εισαγωγεα. Μπορει να έχει ρυθμιση και να μην το ξερουμε.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46922 από XAALAARAA

avlissi έγραψε: Γι αυτο λεω οτι θελω να το ψαξω. Και εγω σήμερα έλαβα το manual. Επισης αυριο θα ρωτησω τον εισαγωγεα. Μπορει να έχει ρυθμιση και να μην το ξερουμε.ρωταν τον και μας λες να μην τον ζαλιζουμε και εμεις επεισης αν μπορει να μας πει απο που ρυθμιζετε η ποσοτητα πελλετ που θα ριχνει στην φάση Συντήρησης Λειτουργίας


εμενα στο μανουαλ εχει αυτο για την δικια μου

α13
Παρέμβαση του θερμοστάτη Θερμάστρας στέλνει το σύστημα στην φάση Συντήρησης Λειτουργίας 0
Παρέμβαση του θερμοστάτη Θερμάστρας στέλνει το σύστημα στην φάση Stand-by 1
επιλεγης 0 η 1 και τελειωσες απλα πραγματα

ισως να μην εχει ολες τις ρυθμισεις για τον τεχνικο το μανουαλ

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47141 από avlissi
Λοιπόν, η σόμπα δεν έχει την δυνατοτητα να μπαινει σε κατασταση διατηρησης της θερμοκρασιας. Το μονο που μπορει να γινει είναι να ρυθμισουμε χειροκινητα την ισχυ της σομπας (πληκτρα 5 6) οταν αρχιζει να πλησιαζει την επιθυμητη θερμοκρασια.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47153 από Panos
αν μπορεις κανε ενα κοπο και στειλτο και σε μενα
το μαιλ μου είναι

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

άντε να δούμε αν θα λύσουμε κανένα πρόβλημα!
σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

avlissi έγραψε: veziris σου έστειλα email το μανουαλι της σομπας. Υπάρχουν 2 μοντέλα το δικό μου πρέπει να ειναι το βερσιον 1 απο οτι κατάλαβα σήμερα που μίλησα με τον εισαγωγέα στην Ελλάδα. Στο μήνυμα θα βρείς και τα τηλ. Δέν χάνεις τίποτα να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους ζητήσεις λύση. Κατα πάσα πιθανοτητα ο τοπικος πωλητής (διοτι απο οτι καταλαβα όλοι μονο να πουλησουν - ξεφορτωθουν θελουν)δεν θα σε βοηθήσει. Εγω οτι χρειαστηκα επικοινωνησα κατευθειαν με τον εισαγωγεα και πηρα λυση.

Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ