EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129351 από Soylko
γεια σου έχω πάρει την εκο σπαρ 15 και από την πρώτη μέρα έχω όλο προβλήματα κάποια λύθηκαν κάποια όχι..αυτήν την στιγμή έχω 2 που με απασχολούν πολύ..το ένα είναι βάζω θερμοκρασία δωματίου 23 και νερού στο 70 μετά από κάποια ώρα φτάνει στο 21.5 δωματίου και νερού 60-65 και μπαίνει σε κατάσταση μοντουλατ και μπορεί καμιά φορά να μην φτάσει και ποτέ στους 23..και το αλλο πρόβλημα είναι πως όταν πάει να ανάψει μερικές φόρες βγάζει μήνυμα αλαρμ 7 θερμαλ. αν μπορείς βοήθησε με

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129367 από andreas72

Soylko έγραψε: exw parei tin eco spar 15kw kai apo tin prwti mera exw olo provlimata..kapia lusame alla kai pali den leitourgei swsta..as poume an valw thermokrasia dwmatiou 24 thermokrasia nerou 70 i thermikrasia tha ftasei kapia stigmi stous 22,5 kai tou nerou 60-65 kai mpenei se katastasi modulat kai mporei na leitourgei kai 8 wres kai na min anevasei mexri 24 pou to exw valei..an mporeis na me voithiseis steile mou e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

έχεις την πλακέτα της micronova? για να γράφεις modulat μάλλον ναι !
εάν ναι θα πας εδώ και θα κατεβάσεις το δεύτερο αρχείο . ΕΔΩ
από την "μαμα" έχουν +2 βαθμούς διαφορά ,δηλαδή ενώ εσει λες ότι θες 24 και να σβηση αυτή πρέπει να πάει 26 δηλαδή ποτέ, , γιατί ερχετε σε κατάσταση οικονομίας και καλά! (motulat)
με αποτέλεσμα τρελή κατανάλωση .
θα πας στο μενού 9-4-06 και θα το κάνεις 0.00
μετά στο μενού 9-6-06 την ισχύ 1 θα την κάνεις όσο είναι και η ισχύ 2 η3 η4(συνήθως σε πια ισχύ την έχεις??)
το νερό βάλτο 75 , ( εμείς θέλουμε να σβηνη η σόμπα όταν έχουμε την θερμοκρασία που ζητήσαμε στον χώρο μας).
ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ σημειώσεις ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ τις αλαγες που κανεις.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129430 από Soylko
Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια κατεβασα το αρχειο που μου ειπες και εβαλα τις ρυθμησεις απλα δεν ηξερα ποιες απο τις 2 ελεγε μικρο κινητήρα και μεγαλο εβαλα τις ρυθμησεις απο το μικρο εκτος απο 2,3 εβαλα απο το μεγαλο γτ ας πουμε σε καποια ρυθμηση ειχα 0,5 και ελεγε για μικρο κινητηρα 5,0 και για μεγαλο 1,2 και ελεγα δεν μπορει να ειναι τοσο λαθος το δικο μου κ επειδη φοβομουν εβαλα το 1,2




Δ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129434 από andreas72
λες για την ισχύ? χμ η δικιά μου έχει από τον Μεγάλο κινητήρα ....... έκανες δοκιμές?? η σόμπα σβηνη στην θερμοκρασία που θέλεις?
το κόλπο είναι στο μενού 9-4-06 και στο μενού 9-6-06

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129437 από Soylko
Ναι για την ισχυει λεω μου φανηκε πολυ μεγαλη η διαφορα και γι αυτο εβαλα τα αλλα.μολις τις εβαλα τις ρυθμησεις τωρα θα το δω..εχω και αλλο προβλημα οταν σβησει και παει να αναψει δεν αναβει μου βγαζει αλαρμ 7 και λεει κατι για θερμαλ οποτε την ξανακλεινω κανει καθαρισμο και την ξανανοιγω.και πως μπορω να καταλαβω αν εχω μεγαλο η μικρο κινητηρα..και εχεις μηπως κανα αρχειο με τα αλαρμ..?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129439 από andreas72

Soylko έγραψε: Ναι για την ισχυει λεω μου φανηκε πολυ μεγαλη η διαφορα και γι αυτο εβαλα τα αλλα.μολις τις εβαλα τις ρυθμησεις τωρα θα το δω..εχω και αλλο προβλημα οταν σβησει και παει να αναψει δεν αναβει μου βγαζει αλαρμ 7 και λεει κατι για θερμαλ οποτε την ξανακλεινω κανει καθαρισμο και την ξανανοιγω.και πως μπορω να καταλαβω αν εχω μεγαλο η μικρο κινητηρα..και εχεις μηπως κανα αρχειο με τα αλαρμ..?

κατέβασε και αυτό , εδω
η κάθe
σόμπα μάρκα έχει την δικιά της συνταγή
s.o.s ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ σημειώσεις ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ τις αλαγες που κανεις.
κανε ενα ρεσετ τα αλαρμ.
σε αυτό το αρχείο έχει μερικά αλαρμ .....δεν ξέρω να σε βοηθήσω στα αλαρμ δεν είμαι τεχνικός και δεν έτυχε να έχω τετια θέματα ( ευτυχώς )

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ