Ερωτήσεις προς υδραυλικούς

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4753 από kostantinos1
αυτονομια με με κυκλοφορητες 1] εχω ενα προβλημα οποιος μπορει ασ βοηθησει . λοιπον εχω τρεις κυκλοφορητες παραλληλα απο τους οποιους φευγω με διατομη 1 1/4 απο τον λεβητα και μετα καταληγω σε 1 ιντσα προς τους κυκλοφορητες και μετα συνεχιζει με μικροτερη διατομη στα κολλεκτερ στα σπιτια ,εχω βαλει αντεπιστροφα στα κρυα αλλα παρατηρω πως οταν ζηταει το δευτερο διαμερισμα παει και λιγο ζεστα στα σωματα του πρωτου .πως θα μπορουσα να αποτρεψω την φυσικη ροη και αν εχω απωλειες στο σταδιο αυτο επισης μηπως η διατομη 1 1/4 ειναι μικρη και δεν μπορει να στειλει επαρκη νερα στους τρεις κυκλοφορητες ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4777 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Ερωτήσεις προς υδραυλικούς

kostantinos1 έγραψε: αυτονομια με με κυκλοφορητες 1] εχω ενα προβλημα οποιος μπορει ασ βοηθησει . λοιπον εχω τρεις κυκλοφορητες παραλληλα απο τους οποιους φευγω με διατομη 1 1/4 απο τον λεβητα και μετα καταληγω σε 1 ιντσα προς τους κυκλοφορητες και μετα συνεχιζει με μικροτερη διατομη στα κολλεκτερ στα σπιτια ,εχω βαλει αντεπιστροφα στα κρυα αλλα παρατηρω πως οταν ζηταει το δευτερο διαμερισμα παει και λιγο ζεστα στα σωματα του πρωτου .πως θα μπορουσα να αποτρεψω την φυσικη ροη και αν εχω απωλειες στο σταδιο αυτο επισης μηπως η διατομη 1 1/4 ειναι μικρη και δεν μπορει να στειλει επαρκη νερα στους τρεις κυκλοφορητες ?






Κωσταντινε δεν σε προλαβαινω. 1 1/4= 35000 θερμιδες τουλαχιστον.παιρνεις και παραπανω αλλα με μικρη καθυστερηση.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4780 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Ερωτήσεις προς υδραυλικούς

χρηστος8 έγραψε:

kostantinos1 έγραψε: αυτονομια με με κυκλοφορητες 1] εχω ενα προβλημα οποιος μπορει ασ βοηθησει . λοιπον εχω τρεις κυκλοφορητες παραλληλα απο τους οποιους φευγω με διατομη 1 1/4 απο τον λεβητα και μετα καταληγω σε 1 ιντσα προς τους κυκλοφορητες και μετα συνεχιζει με μικροτερη διατομη στα κολλεκτερ στα σπιτια ,εχω βαλει αντεπιστροφα στα κρυα αλλα παρατηρω πως οταν ζηταει το δευτερο διαμερισμα παει και λιγο ζεστα στα σωματα του πρωτου .πως θα μπορουσα να αποτρεψω την φυσικη ροη και αν εχω απωλειες στο σταδιο αυτο επισης μηπως η διατομη 1 1/4 ειναι μικρη και δεν μπορει να στειλει επαρκη νερα στους τρεις κυκλοφορητες ?






Κωσταντινε δεν σε προλαβαινω. 1 1/4= 35000 θερμιδες τουλαχιστον.παιρνεις και παραπανω αλλα με μικρη καθυστερηση.

43000 ειναι ο λεβητας 50 κw με αρκει λες για τρεια διαμερισματα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4788 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Ερωτήσεις προς υδραυλικούς
43000 ειναι ο λεβητας 50 κw με αρκει λες για τρεια διαμερισματα?[/quote]





δεν παει ετσι.
ποσες θερμιδες ειναι τα σωματα σου;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4837 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Ερωτήσεις προς υδραυλικούς

χρηστος8 έγραψε: 43000 ειναι ο λεβητας 50 κw με αρκει λες για τρεια διαμερισματα?






δεν παει ετσι.
ποσες θερμιδες ειναι τα σωματα σου;[/quote] οπα τωρα το επιασα
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kostantinos1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4870 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Ερωτήσεις προς υδραυλικούς

χρηστος8 έγραψε: 43000 ειναι ο λεβητας 50 κw με αρκει λες για τρεια διαμερισματα?






δεν παει ετσι.
ποσες θερμιδες ειναι τα σωματα σου;[/quote] 44 000 και τα τρια σπιτια δηλαδη τι κανουμε τωρα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ