Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126660 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Θέλω να πιστεύω πως όταν έλθει ο αθηναίος "πιστοποιημένος" τεχνικός θα διαπιστώσει ιδίοις όμασοι το πρόβλημα με τον αέρα έναυσης και θα δώσει λύση με νέο εγκέφαλο ή ό,τι άλλο πρέπει

έχω ήδη ένα τσουβάλι Καρυπίδη για δοκιμή μιας και το έιχαν στο καρφούρ σε φοβερή προσφορά, δεν ξέρω αν αυτή έχει πλέον λήξει, αυτό αν μη τι άλλο έχει μεγάλα κομμάτια και στο μάτι/χέρι μου δίνει αίσθηση ξύλου, δεν ξέρω, δεν είμαι (ακόμη) πελετογνώστης...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126664 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

bobus έγραψε: η σακούλα έχει τις προδιαγραφές του DIN-ΕΝ-PLUS-A1 και δίπλα τις δικές του προδιαγραφές οι οποίες είναι σε όλα ανώτερες, επίσης η σακούλα γράφει:

DIN-ΕΝ-PLUS-A1
Πιστοποιημένα Βιοκαύσιμα

οπότε ;

τώρα δεν ξέρω όσοι γράφουν πως είναι πιστοποιημένοι, πόσο αλήθεια λένε και πώς ελέγχονται, αλλά δεν είναι αυτό το αντικείμενο εδώ


Ότι πεις, δεν χαλάω χατίρι σε κανέναν! Έχω πιεί και 5-6 τσίπουρα απόψε... :P
Σαν να γράψω στο thread του termodinamik ότι έκαψα το πιστοποιημένο creta pellet :P .

χικ!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126665 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Δε σου ζήτησα κανένα "χατήρι", σου έγραψα τι λέει η σακούλα, τώρα αν έχεις διάθεση για ειρωνίες και κόντρες, δεν θα παίξω, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου εδώ, κάθε άλλο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126673 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

bobus έγραψε: Δε σου ζήτησα κανένα "χατήρι", σου έγραψα τι λέει η σακούλα, τώρα αν έχεις διάθεση για ειρωνίες και κόντρες, δεν θα παίξω, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου εδώ, κάθε άλλο...


Ευχαριστώ !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126712 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Φιλε bobus ηθελα να σε ρωτησω αν απο την αρχη ειχες προβλημα με την εναυση ή εγινε καποια στιγμη αργοτερα;
Αναφερεις πιο πανω οτι αργουν να ζεσταθουν τα νερα. Το βρισκω απολυτα φυσιολογικο μιας και εχεις να ζεστανεις δυο σπιτια και επισης το να αντιγραψεις μια ρυθμιση εδω απο τα παιδια απο μηχανηματα 18-20-25 kw για μενα δεν ειναι σωστο μιας και το δικο σου ειναι τερας (ταπεινη μου γνωμη δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις).
Τωρα ο ανεμιστηρας δεν νομιζω να εχει θεμα μιας και στο σβησιμο δουλευει αλλα και στο on μια χαρα.
Το να εχει προβλημα η πλακετα στα καλα καθουμενα ειναι σπανιο εκτος αν εχεις προβλημα με την ταση σου (εχεις προσεξει διακοπες ρευματος; )

Επισης αναφερεις οτι η καπνοδοχος ειναι 80/130.
130 ειναι απο το μηχανημα ή μετα τις γωνιες 45 μοιρων που εχεις;

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stelios_STI.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126715 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

stelios_STI έγραψε:
Επισης αναφερεις οτι η καπνοδοχος ειναι 80/130.
130 ειναι απο το μηχανημα ή μετα τις γωνιες 45 μοιρων που εχεις;


Μονωμένη 80/130.Εσωτερική διάμετρος 80/εξωτερική διάμετρος 130

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ