Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125657 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

lia77 έγραψε: και ενα αλλο προβλημα που προεκεψε τις 2 τελευταιες ημερες. δεν βγαινει με τιποτα το τασακι που πεφτουν τα πελλετ και ανησυχω!


Πρέπει να το βγάλεις !!!! Και το δικό μου βγαίνει με τα 1000 ζόρια. Εχει ραγίσει από πίσω και η τρύπα έχει πιτσικάρει. Κούνησε το αριστερά δεξιά σιγά σιγά μην κάνεις ζημιά στην αντίσταση έναυσης. Πήρα μια λίμα και την στρογγύλεψα λίγο για να ξαναπάρει την μορφή της αλλά δεν θέλει να έχεις πολύ κενό από την αντίσταση και την τρύπα. Θέλει προσοχή. Εαν βρω το τηλέφωνο της εταιρείας θα παραγγείλω ένα άλλο ! Την ζημιά την έκαναν τα άκυρα που είχα και εγώ πέρισι αλλά και το ότι ο λέβητας ήταν χαλυβουργία !!!
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by george_kont.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125658 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

lia77 έγραψε: ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις. Οταν λες αέρα εννοεις τον αέρα καύσης στο μέγιστο ή στο ελάχιστο;

Σου σημειώνω τι κατά την γνώμη μου πρέπει να αλλάξεις
Μενού κοχλία
χρόνος στην ελάχιστη 1.60 >>>> Βάλε 1,8
χρόνος στη μέγιστη 4.15 >>>>>> Βάλε 2,8
Μενού αέρα καύσης
στροφές στην ελάχιστη 1690 >>>>> Βάλε 1490
στροφές στην μέγιστη 2200 >>>>> Βάλε 1990 με 2000
διάρκεια φλόγας on 250. >>>>> Βάλε 240
αέρα μεταβατικές 0
αέρα ισχύος -4 με -3

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125660 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

george_kont έγραψε: Πως στέλνω πμ STELIOS_STi ?????????


Πας πανω πανω δεξια "κοινοτητα" μετα κανεις αναζητηση τον χρηστη που θες και send message

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125661 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

lia77 έγραψε: και ενα αλλο προβλημα που προεκεψε τις 2 τελευταιες ημερες. δεν βγαινει με τιποτα το τασακι που πεφτουν τα πελλετ και ανησυχω!


χμμμ... λοιπον αν αυτο το προβλημα συμπεφτει με τις ακυρες εναυσεις τοτε μαλλον το τασακι εχει σκευρωσει απο τις θερμοκρασιες και η αντισταση δεν εχει αμεση επαφη με το πελλετ. Κανονικα η αντισταση πρεπει να ερχεται προσωπο με την τρυπα. Προσεχε αν το βγαλεις μην κανεις ζημια στην αντισταση οπως λεει και ο Γιωργος.

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125670 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Το στραβό τασάκι ένας σιδεράς θα στο ανοίξει (την τρύπα) και θα στο ισιώσει όσο μπορεί.
Για τον φίλο με "την τούμπα" θέλω να πώ πως αυτές οι λάμες μέσα στις τρύπες πρέπει να βγούν και να και να καθαριστούν με ένα πινελάκι και αυτές και οι τρύπες με μια βούρτσα απ αυτές που καθαρίζουν γυάλινα μπουκάλια εσωτερικά και τις πουλάν στα είδη αμπελουργίας συνήθως (εγώ αυτό κάνω).
Νομίζω πως θα γυρίσω ένα βιντεάκι καθαρισμού για να το δείξω και να βρούμε μια άκρη (και να με διορθώσετε επίσης).
Α! για δέστε εδώ: www.mytherm.gr/odigies-xrisis/

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125680 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
δεν ξερω πως να σας ευχαριστήσω όλους για τις γρηγορες απαντήσεις. Τα καταφερα τελικα εβγαλα το τασακι το καθαρισα και ξεβιδωσα και πισω όπου αντικρισα πολυ σταχτη! τωρα την εβαλα να ξεκινισει με τις ρυθμισεις που μου συστησε ο george_kont και περιμενω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ