Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #121292 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
ΟΚ δεν είχε τίποτα. Τα έκανα όλα πάλι, δεν είχε αέρα. Πιστεύω ότι δεν έχω νερό στο κυκλωμά μου αρκετό μιας και το συμπλήρωσα και έχω ακόμα ζεστά σώματα. Εχει περάσει 1 ώρα που έχει κλείσει ο λέβητας. Οπότε τον ανοίγω, το βάζω στο 21 να βράσει ο τόπος και κοιτάω την πίεση όχι πάνω από 2 - 2.1. Τώρα είναι στο 1,5 και δοκίμασα να ανοίξω από το μενού τον κυκλοφορητή και έπιασε 1,7. Λογικά θα χρειαστεί να αφαιρέσω νερό και αυτό θα το κάνω από την βάνα πίσω από τον λέβητα. Πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο :-) γιατί η γυναίκα ετοιμάζετε με την παντόφλα !!!! :-)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #121310 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Πρέπει να του έλειπε πολύύύύύύ νερό. Ανοιξε ο λέβητας, άνοιξε το κυκλοφορητής στους 45 κι αμέσως έπεσε η θερμοκρασία στο 42 !!!!! Το παλεύω με την πίεση τώρα
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by george_kont.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #121336 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Κάτι έγινε. Θα δείξει στην διάρκεια της νύχτας. Στο μηχάνημα ο κυκλοφορητής πρέπει να σταματά σε κάποια θερμοκρασία ή είναι φυσιολογικό που από το εργοστάσιο είναι να σταματά στους 0 C ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121723 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Δεν είχα σχεδόν καθόλου νερό. Όλα είναι οκ, έχω ζεστά σώματα για 60-70 λεπτά και ζεστό νερό έστω και αν δουλέψει μια ώρα ο λέβητας. Σας ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122402 από dsamaras
Απαντήθηκε από dsamaras στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Καλημέρα και από μένα σαν νέος στο forum αλλά και ιδιοκτήτης μιας thalia plus 25kw εδώ και 2 χρόνια θα ήθελα να ρωτήσω το εξής διάβασα στο forum για τον μηχανικό καθαρισμό αλλά δυστηχώς δεν κατάλαβα τι ακριβώς κάνει. Αν γνωρίζει κάποιος τη λειτουργία αυτή ας με βοηθήσει. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για τον γενικό καθαρισμό εκτός απο τα τούμπα που τα καθαρίζω μια φορά το μήνα και το ποτηράκι μπροστά, χρειάζεται κάτι άλλο επιπλέον. Ελπίζω να μην σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου. Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122433 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

dsamaras έγραψε: Καλημέρα και από μένα σαν νέος στο forum αλλά και ιδιοκτήτης μιας thalia plus 25kw εδώ και 2 χρόνια θα ήθελα να ρωτήσω το εξής διάβασα στο forum για τον μηχανικό καθαρισμό αλλά δυστηχώς δεν κατάλαβα τι ακριβώς κάνει. Αν γνωρίζει κάποιος τη λειτουργία αυτή ας με βοηθήσει. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για τον γενικό καθαρισμό εκτός απο τα τούμπα που τα καθαρίζω μια φορά το μήνα και το ποτηράκι μπροστά, χρειάζεται κάτι άλλο επιπλέον. Ελπίζω να μην σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου. Ευχαριστώ


Καλημερα και καλως ηρθες.
Οταν καθαριζεις τα τουμπα (μια φορα το μηνα εισαι αρχηγος) θα καθαριζεις μετα το συρταρι που ειναι κατω απο το ποτηρακι. Οταν θα βγαλεις το συρταρι να το αδειασεις θα σκυψεις κατω και θα δεις ενα πορτακι που εχει δυο βιδες. Θα ξεβιδωσεις αυτες τις βιδες θα παρεις και ενα φακο και δεις ειναι το μερος οπου πεφτουν οι σταχτες απο τα 4 πισω τουμπα τα μακρια και στο βαθος φαινεται και ο ανεμιστηρας.Ελπιζω να εχεις ηλεκτρικη σκουπα και σε 5 λεπτακια τελειωνεις.
οσο για το "μηχανικο καθαρισμα" που λες, αν εννουμε το ιδιο, δεν ειναι τπτ αλλο απο μια εντολη που δινεις στον πινακα, για να δουλευει ο ανεμιστηρας οταν εσυ καθαριζεις και τραβαει τυχων σκονες που σηκωνονται. καλη επιτυχια και πες μας τι πελλετ καις που αφηνει τοσο λιγο σταχτη

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": spaga

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ