Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116972 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

Tsorbia έγραψε: ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ "DISLEITOYRGIES" ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΓΡΑΦΕΙ "SERVICE" ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ή ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ( ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ RΕSΕΤ ΤΙΣ ΩΡΕΣ SERVICE) :whistle:


Πολυ καλα εκανες. το μηχανημα ειναι απο το εργοστασιο ρυθμισμενο στις 1060 ωρες για σερβις (ασχετο αν το κανουμε καθε 60 :lol: )
Αφου το μηδενισες ολα οκ, ειχα παθει το ιδιο περυσι

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Tsorbia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117620 από Tsorbia
Απαντήθηκε από Tsorbia στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Καλησπερα και παλι. Εχει ψαξει κανεις την περιπτωση να μπει UPS στον λεβητα για την αποφυγη προβληματων σε περιπτωση διακοπης-βυθισης; Σε ερωτηση προς τον τεχνικο της εταιρειας δεν πηρα σαφη απαντηση αν γινεται...
Νομιζω πως θα βοηθουσε κατι τετοιο στο να προλαβεις να σβησεις τον θερμοστατη και να γινει καθαρισμος του θαλαμου. Επισης θα κρατησει σε λειτουργια τον κυκλοφορητη -μεγαλη υποθεση για οσους εχουν τον λεβητα πιο ψηλα απο τα σωματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117650 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Πάντα στην αρχή τα ψάχνεις όλα. Με τον καιρό κοιτάς μόνο τα ουσιώδη. Το ηλεκτρονικό σύστημα του λέβητα είναι ένας υπολογιστής οπότε σίγουρα καλό είναι να υπάρχει ups. Όμως δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να πάρεις, διότι θα το χρειαστείς ελάχιστα χωρίς το όφελος που θα σου προσφέρει να είναι μεγάλο. Υπόψιν ένα ups έχει μικρή διάρκεια ζωής.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117720 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Αν εκανα κατι με ups θα ηταν να δωσω μονο στην πλακετα και οχι σε ανεμιστηρα κυκλοφορητη. Σε περιπτωση στιγμιαιας διακοπης και προστατευουμε την πλακετα, αλλα και συνεχιζεαι η λειτουργια κανονικα αμεσως μολις ερθει το ρευμα, χωρις να περιμενουμε ξανα εναυση.

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117804 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Το είχα ψάξει πέρυσι. 700 €. Συμπέρασμα. Και το ρεύμα να κοπεί το ups θα κρατήσει για πολύ λίγο το σύστημα σε λειτουργία, χώρια το ότι ο εξωτερικός θερμοστάτης, εκτός και αν είναι με 2 Χ ΑΑΑ μπαταρίες, θα δώσει εντολή να σβήσει. Πρότασή μου αφού το μηχάνημα είναι ελληνικό, μια αναβάθμιση του λειτουργικού της πλακέτας όταν υπάρχει πρόβλημα να σβήνει μόνη της. :) Μπορεί να λέω και βλακείες και να μην γίνεται !!! Συμπέρασμα το Ups άχρηστο αλλά να μην σου τύχει !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117846 από Tsorbia
Απαντήθηκε από Tsorbia στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Το θεμα ειναι οτι μια φορα κατα λαθος ο πατερας μου θελοντας να βοηθησει να μαζεψω τα εργαλεια, το πρωτο που εκανε ηταν να βγαλει απο την μπριζα τον λεβητα :blink: και εγινε ο κακος χαμος. Μαυριλαααα :ohmy: και μετα καθαρισμα τον λεβητα. Απο τοτε μου μπηκε η ιδεα για UPS. Καταναλωση Thalia20, 500W με τον κοχλια σε λειτουργια. Βρηκα λοιπον ενα UPS 600W στο rikardo με 20€ (ας ειναι καλα το παλικαρι) και με αλλα 30€ του αλλαζω μπαταριες κι ειναι ετοιμο. Δεν θελω να κραταει πολυ, μονο κανενα 3λεπτο για να προλαβω να βαλω το θερμοστατη στο off και να κανει το σβησιμο κανονικα. Μετα χρειαζομαι μονο τον κυκλοφορητη, γιατι ο λεβητας ειναι στην ταρατσα και δεν κανει φυσικη ροη το ζεστο νερο προς τα σωματα... Τελος παντων, μην σας πρηζω, θα το ψαξω λιγο και θα εχω νεα να σας πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.152 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ