Kεραμική αντίσταση για πέλλετ

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136264 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Πιστεύω ότι αλλάζοντας την αντίσταση και πράγματι έχουμε φλόγα σε ένα λεπτό όπως λέτε αντί για 4-5 λεπτά, θα πρέπει να ρυθμίσουμε και την τροφοδοσία στην αρχή γιατί η σόμπα θα ανάβει και θα σβήνει, όπως επίσης και θα χτυπά ΑLΑΡΜ PELLET.
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136276 από G.Akis
Απαντήθηκε από G.Akis στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ

nikolas έγραψε: Πιστεύω ότι αλλάζοντας την αντίσταση και πράγματι έχουμε φλόγα σε ένα λεπτό όπως λέτε αντί για 4-5 λεπτά, θα πρέπει να ρυθμίσουμε και την τροφοδοσία στην αρχή γιατί η σόμπα θα ανάβει και θα σβήνει, όπως επίσης και θα χτυπά ΑLΑΡΜ PELLET.

Στον λέβητά μου πάντως (Necia24) δεν άλλαξα καμία ρύθμιση και δεν βγάζει Alarm. Έχω κανένα μήνα που έβαλα την κεραμική, έχει ανάψει καμιά δεκαριά φορές, ανάβει περίπου σε 2,5 λεπτά και όλα καλά. Στις σόμπες γιατί να θέλει ρύθμιση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136279 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ

G.Akis έγραψε:

nikolas έγραψε: Πιστεύω ότι αλλάζοντας την αντίσταση και πράγματι έχουμε φλόγα σε ένα λεπτό όπως λέτε αντί για 4-5 λεπτά, θα πρέπει να ρυθμίσουμε και την τροφοδοσία στην αρχή γιατί η σόμπα θα ανάβει και θα σβήνει, όπως επίσης και θα χτυπά ΑLΑΡΜ PELLET.

Στον λέβητά μου πάντως (Necia24) δεν άλλαξα καμία ρύθμιση και δεν βγάζει Alarm. Έχω κανένα μήνα που έβαλα την κεραμική, έχει ανάψει καμιά δεκαριά φορές, ανάβει περίπου σε 2,5 λεπτά και όλα καλά. Στις σόμπες γιατί να θέλει ρύθμιση?


Οι χρόνοι εναυσης και λειτουργίας τώρα το καλοκαίρι είναι διαφορετικοί από τον χειμώνα. Να το έχεις υπ όψιν, ώστε να το δεις τον χειμώνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136292 από G.Akis
Απαντήθηκε από G.Akis στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ

nikolas έγραψε:

G.Akis έγραψε:

nikolas έγραψε: Πιστεύω ότι αλλάζοντας την αντίσταση και πράγματι έχουμε φλόγα σε ένα λεπτό όπως λέτε αντί για 4-5 λεπτά, θα πρέπει να ρυθμίσουμε και την τροφοδοσία στην αρχή γιατί η σόμπα θα ανάβει και θα σβήνει, όπως επίσης και θα χτυπά ΑLΑΡΜ PELLET.

Στον λέβητά μου πάντως (Necia24) δεν άλλαξα καμία ρύθμιση και δεν βγάζει Alarm. Έχω κανένα μήνα που έβαλα την κεραμική, έχει ανάψει καμιά δεκαριά φορές, ανάβει περίπου σε 2,5 λεπτά και όλα καλά. Στις σόμπες γιατί να θέλει ρύθμιση?


Οι χρόνοι εναυσης και λειτουργίας τώρα το καλοκαίρι είναι διαφορετικοί από τον χειμώνα. Να το έχεις υπ όψιν, ώστε να το δεις τον χειμώνα.


Σίγουρα έτσι είναι όπως τα λες. Αλλά αυτό δεν με απασχολει ιδιαίτερα. Εμένα μ' ενδιαφέρει να μην χρειαστεί να ξαναλλάξω αντίσταση τον χειμώνα γιατί είχα κακές εμπειρίες με τις μεταλλικές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136687 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Βλέπω εδώ γράφουν ότι οι αντιστάσεις δεν έχουν εγγύηση. Και γιατί παρακαλώ; 4 κεραμικές αντιστάσεις έκαψε φέτος ο Kiturami και δεν πληρώσαμε φράγκο. Μέχρι το Νοέμβρη προλαβαίνει να κάψει άλλη μια. Μετά... Δεν ξέρω. Και δεν κουμπώνει αυτή η στρόγγυλη της πρώτης σελίδας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136701 από antonis
Απαντήθηκε από antonis στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ

DOOM_NX έγραψε: Βλέπω εδώ γράφουν ότι οι αντιστάσεις δεν έχουν εγγύηση. Και γιατί παρακαλώ; 4 κεραμικές αντιστάσεις έκαψε φέτος ο Kiturami και δεν πληρώσαμε φράγκο. Μέχρι το Νοέμβρη προλαβαίνει να κάψει άλλη μια. Μετά... Δεν ξέρω. Και δεν κουμπώνει αυτή η στρόγγυλη της πρώτης σελίδας.

Το πρόβλημα είναι στον συγκεκριμένο λέβητα ή γενικά στους Kiturami? Ο αντιπρόσωπος τι λέει γι' αυτό?
Έχεις φώτο της αντίστασης να την δούμε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ