Λεφτα θα δωσουμε, δουλεια σωστη θα κανουμε;

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133498 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Νομίζω ότι σου πιάνει τον ..... κ@&^%

Και εξηγώ:

α) Στα υλικά που σου ζητάει 22 ευρώ, σε χρεώνει το ΦΠΑ, γιατί και αυτός θα το πληρώσει (δεν μπορεί να αγοράσει χωρίς τιμολόγιο) αλλά κάνει το μαλάκα, για να το επωφεληθεί αυτός. Για πες του... οκ φιλαράκι, 22 ευρώ αλλά τα τιμολόγια στο όνομά μου κομμένα.

β) Στην εργασία, .... τι δουλειά θα κάνει ρε και θέλει 18 ευρώ, ψιφίδα 1 x 1 θα κολλήσει? Έχουμε λοιπόν:

5 ευρώ η διογκωμένη, 3 ευρω η σκαλωσιά, 1 ευρώ τα βύσματα, 1 ευρώ το πλέγμα, 3 ευρώ οι κόλες, και 5 ευρώ ο σοβάς (όλα ανά τετραγωνικά και μπόλικα μπόλικα.....) είμαστε στα: 18 ευρώ και με σκαλωσιά παρακαλώ.

Και στα υλικά, σου έπιασε τον πωπό. Για την εργασία τώρα.... ας μη το σχολιάσω. Με διογωμένη και 5 cm δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 35 ευρώ με το φπα. Εκτίμησή μου αυτό....

Καλή δύναμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133500 από nikos40
Στην αρχη μου εβγαζε 20 τα υλικα και μετα μου ειπε συν 2 για το χρωματιστο σοβα.
Ο προηγουμενος μου εδωσε κατευθειαν την τιμη του προγρμματος.
Κατι μου λεει οτι στο τελος δεν θα προλαβω το προγραμμα και θα την πατησουμε.
Αρχισε το αγχος παλι!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133501 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Δεν κατάλαβα, έχει το "πρόγραμμα" τιμή? Και πως την ξέρουν αυτοί?

Ανεξαρτήτως πάχους? Ρε θα μας τρελάνουν πάλι τα "μαστόρια....."?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133542 από COMMO 21KW

nikos40 έγραψε: Λοιπον επανερχομαι στο θεμα με νεα!!!
Βρηκα εγκαταστατη θερμομονωσης που θα πληρωθει απο το προγραμμα, και θα ξεκινησει οταν μπει η προκαταβολη.
Δουλευει mapei και εχουμε 22 ευρω υλικα για 5cm μονωση διογκωμενη καφε χρωματος , με χρωματιστο σοβα και 18 ευρω + φπα εργατικα δηλαδη 44 ευρω το μετρο περιπου.
Τωρα το προβλημα ειναι ο λεβητας οπου κανενας δεν δινει αξιολογο λεβητα χωρις να πληρωθει απο εμενα και να μου επιστρεψει τα χρηματα οταν μπουν στον λογαριασμο του!!!
Τελικα με τους mavil primus τι παιζει επιλεγουμε λεβητα με τις ονομαστικες τους θερμιδες η με τα τετραγωνικα που λεει η εταιρια οτι καλυπτουν, δηλαδη ενω με θερμιδες ειμαι για 35αρι, με τα τετραγωνικα που δινει η εταιρια πρεπρι να παω σε 60αρι.
Τι κανουμε;


Με 7cm διογκωμένη στα 35 ευρω με ΦΠΑ όλα μέσα και τεχνικά και υλικά καλά είναι ; ; ;

Για ψάξτο καλύτερα λιγο το θέμα...!

Και για το λέβητα θα είναι το τελευταίο που θα ψάξεις, προσωπικά πιστεύω αφού γίνει η-σωστή-μελέτη για το πόσες είναι οι ανάγκες σε θερμίδες για το μονωμένο σου σπίτι να βάλεις μικρότερο λεβητα σε kw.

Σπύρος
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by COMMO 21KW. Αιτία: Συμμπλήρωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133574 από nikos40
Με 35 ευρω με χρωματισμενο σοβα με φπα, και να πληρωθει απο το προγραμμα, και καλη δουλεια στην Βορεια Ευβοια; ποιος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133578 από χρηστος8

nikos40 έγραψε: Με 35 ευρω με χρωματισμενο σοβα με φπα, και να πληρωθει απο το προγραμμα, και καλη δουλεια στην Βορεια Ευβοια; ποιος;



Κομματακι δυσκολο να κανει καποιος δουλεια σημερα και να πληρωθει απο το προγραμμα...οταν πληρωθει.
Η πραγματικοτητα σε ολη την Ελλαδα (απο οσο ξερω) ειναι η οποια δουλεια να πληρωθει μετρητοις απο τον πελατη και οταν πιστωθει ο λογαριασμος να επιστραφουν τα χρηματα.
Προσωπικα την προηγουμενη εβδομαδα πληρωθηκα (και επεστρεψα τα χρηματα) για δουλεια που εκανα τον Σεπτεμβριο του 12...1,5 χρονος καθυστερηση πληρωμης.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ