Λεφτα θα δωσουμε, δουλεια σωστη θα κανουμε;

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133064 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Εγώ απλά παραδίδω τα όπλα.

Ο φίλος μας ας κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός. Ακόμα και μετά από όσα του είπαμε, θεωρεί ότι είναι "πεταμένα λεφτά" το να δώσει 300 ευρώ σε ένα Μηχανολόγο να του κάνει μια σοβαρή μελέτη, μετά να θωρακίσει το σπίτι, και στο τέλος να κανει τη δουλειά του με ένα λέβηα ισχύος 25 kW αντί για 40 που θέλει τώρα.

Σε κάθε περίπτωση όμως, καλές ζέστες όποια επιλογή και να κάνει. Καλό βράδυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133066 από nikos40
Νταλικα +1000
Φιλε ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗ συγνωμη αν σου εδωσα την εντυπωση οτι δεν συμφωνω στα περι μονωσης, απλα υπαρχουν καποιες <<τεχνικες>> δυσκολιες και μεγαλα αγυριστα κεφαλια, και προσπαθω να βρω ο ερμος τη χρυση τομη και λογω προγραμματος εξοικονομω μπαινω σε αυτη την διαδικασια.
Εχουμε παρει την προεγκριση απο τραπεζα και τωρα θα μαζεψω προσφορες για λεβητα μονωση ηλιακους τεντες.
Αν δεν επαιζε το προγραμμα θα αλλαζαμε μονο εναν λεβητα (για ευνοητους λογους).
Απο την αλλη ολοι θελουν τα λεφτα μπροστα και με το δικιο τους, και μου λενε το κορυφαιο: <<και αν γινει κατι και δεν πληρωσει η τραπεζα;>> και σκεφτομαι και γω αν εχουν βαση τα λεγομενα τους και κανω λογαριασμο κανα 15αρι χιλιαρικα και τα κλασει το προγραμμα τι κανουμε;
Αυτο το πραγμα σ αυτη τη χωρα ρε παιδι μου εκει που χαιρομαστε οτι θα κανουμε κατι καλο για ολους μας να μας τρωει το αγχος και η ανασφαλεια, δεν το μπορω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133068 από degeor
Άλλαξε και τα τζάμια του 1ου από μονά σε διπλά. Κόστος 35€/τμ περίπου. Ρώτησε τζαμά μπορεί να γίνει και σε παλιές σειρές κουφωμάτων αλουμινίου.

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133071 από nikos40
Αυτο με τα τζαμια σκετα ακουγεται ενδιαφερον αν οντως γινεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133073 από degeor
Περνιέται και στο εξοικονομώ σαν αντικατάσταση υαλοπινάκων από μονά σε διπλά και μέχρι 75€/τμ

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133496 από nikos40
Λοιπον επανερχομαι στο θεμα με νεα!!!
Βρηκα εγκαταστατη θερμομονωσης που θα πληρωθει απο το προγραμμα, και θα ξεκινησει οταν μπει η προκαταβολη.
Δουλευει mapei και εχουμε 22 ευρω υλικα για 5cm μονωση διογκωμενη καφε χρωματος , με χρωματιστο σοβα και 18 ευρω + φπα εργατικα δηλαδη 44 ευρω το μετρο περιπου.
Τωρα το προβλημα ειναι ο λεβητας οπου κανενας δεν δινει αξιολογο λεβητα χωρις να πληρωθει απο εμενα και να μου επιστρεψει τα χρηματα οταν μπουν στον λογαριασμο του!!!
Τελικα με τους mavil primus τι παιζει επιλεγουμε λεβητα με τις ονομαστικες τους θερμιδες η με τα τετραγωνικα που λεει η εταιρια οτι καλυπτουν, δηλαδη ενω με θερμιδες ειμαι για 35αρι, με τα τετραγωνικα που δινει η εταιρια πρεπρι να παω σε 60αρι.
Τι κανουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ