Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117027 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic
Εμένα η γνώμη μου είναι (και καλά θα κάνεις να την ακούσεις) να πάς σε έναν μηχανικό να πληρώσεις 100€ και να κάνεις μια μελέτη θερμιδικών απωλειών στο κτήριό σου. Οταν βγάλεις το πόρισμα θα καταλάβεις απο μόνος σου τι πρέπει να βάλεις. Εγώ έχω 240τμ σε 3 ορόφους και φοράω τον 25άρη (με full μόνωση βέβαια) άλλα όλα αυτά μετά απο μελέτη. Η απάντηση λοιπόν είναι μία. Πάνε σε έναν ειδικό, λέβητα θα πάρεις όχι αυτοκίνητο.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117375 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic
Θα συμφωνήσω και εγώ με φίλο kakos μόνο ο μηχανικος θα σε συμβουλέψει σωστά ο΄λα τα άλλα που λέει ο καθένας μας είναι λόγια του αέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117662 από avato-pantou
Απαντήθηκε από avato-pantou στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic

kakos έγραψε: Εμένα η γνώμη μου είναι (και καλά θα κάνεις να την ακούσεις) να πάς σε έναν μηχανικό να πληρώσεις 100€ και να κάνεις μια μελέτη θερμιδικών απωλειών στο κτήριό σου. Οταν βγάλεις το πόρισμα θα καταλάβεις απο μόνος σου τι πρέπει να βάλεις. Εγώ έχω 240τμ σε 3 ορόφους και φοράω τον 25άρη (με full μόνωση βέβαια) άλλα όλα αυτά μετά απο μελέτη. Η απάντηση λοιπόν είναι μία. Πάνε σε έναν ειδικό, λέβητα θα πάρεις όχι αυτοκίνητο.

Δεν διαφωνώ το έχω κάνει αλλα είμαι στην Θεωρεία γιατι έχω στο πρόγραμμα την τοποθέτηση μόνωσης εξωτερικά αλλα θα γίνει σε βάθος χρόνου επειδή τελείωσαν τα ιδία κεφάλαια.Γιαυτό εχω την επιφύλαξη.
kakos εσυ νομίζω δεν εχεις δοχείο αδράνειας σωστά;ανταποκρίνεται ο λέβητας σωστά;Η πιστεύεις οτι είναι αναγκαίο;

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117797 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic

avato-pantou έγραψε:

kakos έγραψε: Εμένα η γνώμη μου είναι (και καλά θα κάνεις να την ακούσεις) να πάς σε έναν μηχανικό να πληρώσεις 100€ και να κάνεις μια μελέτη θερμιδικών απωλειών στο κτήριό σου. Οταν βγάλεις το πόρισμα θα καταλάβεις απο μόνος σου τι πρέπει να βάλεις. Εγώ έχω 240τμ σε 3 ορόφους και φοράω τον 25άρη (με full μόνωση βέβαια) άλλα όλα αυτά μετά απο μελέτη. Η απάντηση λοιπόν είναι μία. Πάνε σε έναν ειδικό, λέβητα θα πάρεις όχι αυτοκίνητο.

Δεν διαφωνώ το έχω κάνει αλλα είμαι στην Θεωρεία γιατι έχω στο πρόγραμμα την τοποθέτηση μόνωσης εξωτερικά αλλα θα γίνει σε βάθος χρόνου επειδή τελείωσαν τα ιδία κεφάλαια.Γιαυτό εχω την επιφύλαξη.
kakos εσυ νομίζω δεν εχεις δοχείο αδράνειας σωστά;ανταποκρίνεται ο λέβητας σωστά;Η πιστεύεις οτι είναι αναγκαίο;

Αν δεν σε καλύψει ο λέβητας τότε βάζεις και δοχείο αδρανείας. Έτσι μου είπαν και εμένα. Μέχρι στιγμής για τα 2 απο τα 3 διαμερίσματα που τον χρησιμοποιώ είναι άψογος και δουλεύει ξεκούραστα απο την στιγμή που θα πιάσουν επιθυμητή θερμοκρασία. Ολα αυτά χωρίς την τετράοδη βάνα, αλλα με inverter κυκλοφορητη και θερμοστατικές κεφαλές σε όλα τα σώματα.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kakos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": avato-pantou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118645 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic
Αν δεν σε καλύψει ο λέβητας τότε βάζεις και δοχείο αδρανείας. Έτσι μου είπαν και εμένα. Μέχρι στιγμής για τα 2 απο τα 3 διαμερίσματα που τον χρησιμοποιώ είναι άψογος και δουλεύει ξεκούραστα απο την στιγμή που θα πιάσουν επιθυμητή θερμοκρασία. Ολα αυτά χωρίς την τετράοδη βάνα, αλλα με inverter κυκλοφορητη και θερμοστατικές κεφαλές σε όλα τα σώματα.[/quote]

Πιστεύω 'οτι ο40άρης θα πιάσει πιο γρήγορα την επιθημητή θερμοκρασία που θέλει ο φίλος και πιό άνετα χωρίς ζορίζετε το μηχάνημα και χωρις να τοποθετήσει Δ.Δ εξάλου η διαφορα στην τιμή του 40άρη με του 25άρη είναι περίπου 500Ε. Πιστεύω ότι εδώ έχεις οικονομία χώρου και χρημάτων + ότι ακόμα και σε χαμηλες θερμοκρασίες που πιάνει κατα καιρούς στη β.Ελλάδα δεν θα ζορίζεται το μηχάνημα. τώρα με πιο από τα δύο θα έχει οικονομία καυσίμου και λιγότερο καθάρισμα δεν μπορώ να το ξέρω.

Υ.Γ Έτσι το βλέπω εγώ!!!
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by vaggelis.alex1968.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118647 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic
ζητώ συγνώμη για το παραπάνω μπέρδεμα αλλά δεν μπορώ να το διορθόσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ