Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116113 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic
το δοχειο τι το θες ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116314 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic
Τώρα θέλει μεγάλη προσοχή στην εγκατάσταση, είναι το άλφα και το ωμέγα,καλή δύναμη.
Υ.Γ είμαι και εγώ στην αναμονή(πιστεύω όχι ακόμα για πολύ).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116492 από avato-pantou
Απαντήθηκε από avato-pantou στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic

dimlyk έγραψε: το δοχειο τι το θες ?

Επειδη τα στερεα καυσιμα εχεις ενα κενο κανα 20λεπτο να ξαναπαρουν και δευτερον μηπως πιασω το Εθνικο λαχειο και βαλω πανελ για ηλιοθερμια για υποβοηθηση.
Η ενστασεις δεκτες :)

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116501 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic
νομιζα οτι μιλατε για πελλετ μια κι εκει δεν χρειαζεται δοχειο

την ηλιοθερμια να την ξεχασεις καλυτερα ειδικα αν εισαι βορεια ελλαδα ...αμα σου κατσει προτιμοτερο να τα βαλεις για ρευμα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116974 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic

avato-pantou έγραψε: Τα λεφτα απο το προγραμμα επεσαν οποτε πρεπει να περασουμε στην πραξη.Στον FL να βαλω τριοδη και δοχειο αδρανειας;Εχω σκοπο να το συνδεσω παραληλα με τον υπαρχων και σκεφτομαι να τα στειλω τα νερα και απο τους δυο στο δοχειο και απο εκει στα σπιτια με ξεχωριστους κυκλοφορητες ειναι λαθος;Μηπως να το συνδεσω τον FL κατευθειαν στο κυκλωμα το παλιο με ξεχωριστους κυκλοφορητες και θερμοστατες; :huh:
ΥΓ Πριν παρω τον λεβητα εχω αγοραση πελλετ,μπορει να ειμαι και ο μοναδικος :P

Η γνώμη μου είναι:1)Να βάλεις τον 40άρη, λόγο τ.μ 120+120=240, με ένα ινβέρτερ κυκλοφορητή αλλά με ξεχωριστό θερμοστατη γιά κάθε όροφο. 2)Να τοποθετήσεις τρίοδη ή τετράοδη για αντιστάθμιση(μεγάλη οικονομία).Και3)Να τον συνδέσεις στο παλιό κύκλωμα άν φυσικά είναι σε καλή κατάσταση και να βάλεις βάνες για να λειτουργείς όποιον λέβητα εσύ θέλεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117011 από avato-pantou
Απαντήθηκε από avato-pantou στο θέμα Βοήθεια για Kostrzewa Fuzzy Logic

vaggelis.alex1968 έγραψε:

avato-pantou έγραψε: Τα λεφτα απο το προγραμμα επεσαν οποτε πρεπει να περασουμε στην πραξη.Στον FL να βαλω τριοδη και δοχειο αδρανειας;Εχω σκοπο να το συνδεσω παραληλα με τον υπαρχων και σκεφτομαι να τα στειλω τα νερα και απο τους δυο στο δοχειο και απο εκει στα σπιτια με ξεχωριστους κυκλοφορητες ειναι λαθος;Μηπως να το συνδεσω τον FL κατευθειαν στο κυκλωμα το παλιο με ξεχωριστους κυκλοφορητες και θερμοστατες; :huh:
ΥΓ Πριν παρω τον λεβητα εχω αγοραση πελλετ,μπορει να ειμαι και ο μοναδικος :P

Η γνώμη μου είναι:1)Να βάλεις τον 40άρη, λόγο τ.μ 120+120=240, με ένα ινβέρτερ κυκλοφορητή αλλά με ξεχωριστό θερμοστατη γιά κάθε όροφο. 2)Να τοποθετήσεις τρίοδη ή τετράοδη για αντιστάθμιση(μεγάλη οικονομία).Και3)Να τον συνδέσεις στο παλιό κύκλωμα άν φυσικά είναι σε καλή κατάσταση και να βάλεις βάνες για να λειτουργείς όποιον λέβητα εσύ θέλεις.


Ετσι σκέφτομαι να το κανω,ξεχωριστώ θερμοστάτη απο τον πετρελαίου για κάθε όροφο και ξεχωριστούς κυκλοφορητες ινβερτερ για καθε οροφο επισης.Μετα θα βαλω και ενα κυκλοφορητής να συνδέσω το μπο'ι'λερ του ηλιακού μονο για ζεστα νερα αν δεν με καλυπτη ο ηλιος.Το δοχειο αδρανειας ακομη δεν ξερω αν χρειάζεται στο πελλετ.Ο κατασκευαστης λεει οτι δεν χρειάζεται αλλα ο τεχνικός που εχω με ειπε να το βάλουμε γιατι το πελλετ αργη να ζεστανη οταν ξαναξεκιναει απο την παυση που κάνει.Ειδομεν.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ